Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

the_night

Prima reactie a lui Messi dupa ce a pierdut Balonul de Aur in fata lui Cristiano Ronaldo! Imaginea de pus in rama cu el si Ribery

Recommended Posts

Prima reactie a lui Messi dupa ce a pierdut Balonul de Aur in fata lui Cristiano Ronaldo! Imaginea de pus in rama cu el si Ribery: FOTO

 

prima-reactie-a-lui-messi-dupa-ce-a-pier

Cristiano Ronaldo a castigat Balonul de Aur! Este a 2-a oara cand portughezul primeste acest trofeu, dupa ce l-a castigat si in 2008. Pe locul 2 a terminat castigatorul ultimelor 4 editii, Leo Messi, iar Frank Ribery a terminat pe locul 3!

Portughezul a inceput sa planga dupa ce a fost anuntat numele sau - inainte sa mearga pe scena, el a sarutat-o lung pe Irina Shayk, iubita lui. "Este un moment foarte emotional. Le multumesc tuturor colegilor de la Real Madrid. Fara ei, acest trofeu nu ar fi fost posibil. Dedic acest trofeu lui Eusebio, cel care nu se mai afla printre noi.
Sunt foarte fericit, este foarte dificil sa castigi acest premiu. Vreau sa ii multumesc sotiei mele, prietenilor mei, fiului meu. Este un moment extrem de emotionant" 
a declarat Ronaldo.

Camerele au surprins reactiile lui Messi si Ribery dupa ce a fost anuntat Cristiano Ronaldo castigatorul in acest an. Comentariile sunt de prisos


prima-reactie-a-lui-messi-dupa-ce-a-pier

 

Sursa: Sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca asta e imagine de pus in rama 24.gif. Adica la ce ma pot astepta de la Sport.ro 22.gif.

 

Inseamna ca asta e de pus direct in muzee ( Chiar in a lu` Ronaldo ) 

 

b3ACTRp.jpg

 

A fost mai bun Ronaldo anu` asta e si normal , Messi jumate din an a fost mai tot timpu` accidentat 1.gif.Dar si Ribery merita in acelasi procentaj cu Ronaldo 3.gif.

 

Daca ai fi citit stiri anterioare , ai fi vazut ca Messi nici nu se astepta sa fie in top 3 , deoarece stie ca a avut un sezon slabut si cu destule accidentari si nu a raspuns ca arogantu de Ronaldo : " Daca voi lua ? Da , normal ca voi lua, cum ar fi trebuit si in ultimii 3 ani " , atitudine de fotbalist 78.gif.

 

Si eu niciodata in cele 4 baloane castigate la rand de Messi nu l-am vazut sa planga in halu` in care a plans Ronaldo :| , a fost la o decernare de cel mai bun jucator din lume sau la un film cu un deznodamant nefericit ? ( Gen Titanic =)) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

messi-1.jpg

 

 

Daca nu era Messi accidentat nu mai lua nimic Ronaldo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca asta e imagine de pus in rama 24.gif. Adica la ce ma pot astepta de la Sport.ro 22.gif.

 

Inseamna ca asta e de pus direct in muzee ( Chiar in a lu` Ronaldo ) 

 

b3ACTRp.jpg

 

A fost mai bun Ronaldo anu` asta e si normal , Messi jumate din an a fost mai tot timpu` accidentat 1.gif.Dar si Ribery merita in acelasi procentaj cu Ronaldo 3.gif.

 

Daca ai fi citit stiri anterioare , ai fi vazut ca Messi nici nu se astepta sa fie in top 3 , deoarece stie ca a avut un sezon slabut si cu destule accidentari si nu a raspuns ca arogantu de Ronaldo : " Daca voi lua ? Da , normal ca voi lua, cum ar fi trebuit si in ultimii 3 ani " , atitudine de fotbalist 78.gif.

 

Si eu niciodata in cele 4 baloane castigate la rand de Messi nu l-am vazut sa planga in halu` in care a plans Ronaldo 22.gif , a fost la o decernare de cel mai bun jucator din lume sau la un film cu un deznodamant nefericit ? ( Gen Titanic 24.gif )

 

 

Ce merita RIbery in acelasi procentaj cu Ronaldo ?? Sa aiba amandoi costumul la fel de scump sau ce ? Si Ronaldo a fost accidentat 1 o luna de zile si Messi juca. Asta e fotbalu cu accidentari n-ai ce face. Nu stiu ce vrei sa arati prin asta de o dai in penibil deja. Lui Ronaldo iau dat lacrimile pentru ca o pus mult suflet in ceea ce face, iti garantez ca si Ribery ar fi reactionat asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari lui Ronaldo nu am ce sa zic decat faptul ca este un jucator care da 100% pe teren si chiar are aceea flama pentru fotbal si aceea pasiune. Eu zic multe impotriva lui ronaldo dar castigarea trofeului il are pe merit pentru performanta individuala pe care o are dar nu si a clubului. Ribery o are si a avut-o pe cea a clubului cand a castigat toate acele trofee iar Messi le are pe toate individual, club si performanta peste limita. Felicitari inca odata lui Ronaldo il merita pana la urma iar Ribery merita DOAR best player in europe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce merita RIbery in acelasi procentaj cu Ronaldo ?? Sa aiba amandoi costumul la fel de scump sau ce ? Si Ronaldo a fost accidentat 1 o luna de zile si Messi juca. Asta e fotbalu cu accidentari n-ai ce face. Nu stiu ce vrei sa arati prin asta de o dai in penibil deja. Lui Ronaldo iau dat lacrimile pentru ca o pus mult suflet in ceea ce face, iti garantez ca si Ribery ar fi reactionat asa.

Ribery : - Cel mai bun jucator din Europa / Campionat / Cupa / Cupa Cupelor ( Intre cluburi ) . In SuperCupa Europei a fost Robben. Asta sunt ale lui pe meritul lui si valoarea lui. + 23 goluri si nu stiu exact cate assisturi 39.gif

- Cu echipa a castigat : Campionat / Cupa / UCL / SuperCupa Europei / Cupa Cupelor. 

- Cu nationala : S-a calificat.

 

Ronaldo - 69 de goluri si nu stiu cate assisturi , a calificat Portugalia , is rest ce mai are ?

 

N-am chef sa ne certam de pe un jucator, fiecare are jucatori pe placul lor , cum eu sunt cu Messi / Lewandowski / Ozil , asa esti tu cu Ronaldo :P , dar eu doar ti-a aratat cate ceva din ce a reusit in anu` asta Ribery.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ribery : - Cel mai bun jucator din Europa / Campionat / Cupa / Cupa Cupelor ( Intre cluburi ) . In SuperCupa Europei a fost Robben. Asta sunt ale lui pe meritul lui si valoarea lui. + 23 goluri si nu stiu exact cate assisturi 39.gif

- Cu echipa a castigat : Campionat / Cupa / UCL / SuperCupa Europei / Cupa Cupelor. 

- Cu nationala : S-a calificat.

 

Ronaldo - 69 de goluri si nu stiu cate assisturi , a calificat Portugalia , is rest ce mai are ?

 

N-am chef sa ne certam de pe un jucator, fiecare are jucatori pe placul lor , cum eu sunt cu Messi / Lewandowski / Ozil , asa esti tu cu Ronaldo 10.gif , dar eu doar ti-a aratat cate ceva din ce a reusit in anu` asta Ribery.

 

Ai mai dreptate in ceea ce zici cu faza cu certatu, am reactionat eu prea urat. 

Uite : Robben: Campionat / Cupa / UCL / SuperCupa Europei / Cupa Cupelor 

Manduzkic: Campionat / Cupa / UCL / SuperCupa Europei / Cupa Cupelor 

La fel de bine puteau intra si Thomas Muller, Lahm, Neuer, Alaba chiar. Toti acestia calificati cu nationala la mondial.

Ribery ii un jucator bun da mult sub valoare lui Ronaldo, Messi, chiar si Ibrahimovic. Ei erau obligati sa aleaga un jucator de la echipa care o castigat tot ce se putea castiga, de la Bayern si asa o fost ales RIbery. 

Poti sa nu fii fan Ronaldo dar daca sti fotbal si iti place fotbalu vezi ca anul asta o meritat pe deplin acest trofeu. Recunosc si eu ca Messi 3 baloane de aur le-o meritat, dupa parerea mea doar 3..dar alea 3 le-o meritat pe merit si pe ceea ce o facut el in teren. 

 

Inca ceva, daca Dortmund ar fii castigat un trofeu.. UCL de exemplu, Ribery nu mai era aici. Era omu tau Lewandowski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricare dintre cei doi, Ribery sau Ronaldo, ar fi luat trofeul, ar fi fost meritat. Ribery pentru trofee si pentru cum s-a pus in slujba echipei (Ronaldo nu prea face faza defensiva, no offence), iar Ronaldo pentru performantele individuale (golurile).

 

Nu inteleg asta cu "poza de pus in rama" cu Messi. Eu il vad ca zambeste. E un tip modest, a spus si inainte de decernare ca pentru el este deja o performanta ca a ajuns in finala (desi nu stiu cat merita, parerea mea).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meritat acest trofeu pe deplin dar ramane loc si pentru ironii 

 

1546409_601342053271356_690016356_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricare dintre cei doi, Ribery sau Ronaldo, ar fi luat trofeul, ar fi fost meritat. Ribery pentru trofee si pentru cum s-a pus in slujba echipei (Ronaldo nu prea face faza defensiva, no offence), iar Ronaldo pentru performantele individuale (golurile).

 

Nu inteleg asta cu "poza de pus in rama" cu Messi. Eu il vad ca zambeste. E un tip modest, a spus si inainte de decernare ca pentru el este deja o performanta ca a ajuns in finala (desi nu stiu cat merita, parerea mea).

Aici iti dau dreptate , chiar este modest.Din cate am inteles el are nu stiu cate milioane de euro salariu si vine cu o masina care costa 25.000 de euro sau mai putin iar prin asta iti dai seama ce caracter are ( nu sunt fan Messi ).

 

Pentru mine Marco Reus , Gareth Bale , Suarez , Ibrahimovic , Ozil ar fi meritat balonul de aur pentru jocul in echipa cat si invidual insa exista oameni precum Ronaldo , Ribery.

 

Ce pot spune , bravo lui Ronaldo il merita numai ca ... Nu mai este acel one man show care era in Anglia , acum e un simplu atlet.Acest trofeu se da pe individualitati iar la acest capitol Ronaldo n-a avut adversar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mor cand aud "Normal ca a castigat Ronaldo , Messi era accidentat ca altfel..." frate nu va mai ofticati , Ronaldo a fost superior multor jucatori anul acesta , el este de obicei mijlocas stanga , nu striker sau central forward cum este Messi , Ronaldo alearga mult mai mult si dupa parerea mea pune mai mult suflet si munceste mai mult decat orice alt jucator.Anyway , fiecare cu parerea si opiniile sale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mor cand aud "Normal ca a castigat Ronaldo , Messi era accidentat ca altfel..." frate nu va mai ofticati , Ronaldo a fost superior multor jucatori anul acesta , el este de obicei mijlocas stanga , nu striker sau central forward cum este Messi , Ronaldo alearga mult mai mult si dupa parerea mea pune mai mult suflet si munceste mai mult decat orice alt jucator.Anyway , fiecare cu parerea si opiniile sale.

Omule cum poti sa spui ca "Ronaldo alearga mult mai mult si dupa parerea mea pune mai mult suflet si munceste mai mult decat orice alt jucator"? Doamne, ma ia capu' cand vad posturi de genul. Cum naiba sa zici asa ceva? Alearga el mai mult decat Ribery? In 2013 Ribery a facut faza defensiva extraordinar a fost laudat de toata lumea pentru asta. Ronaldo in schimb, nu stiu daca a facut-o (si cand a facut-o a facut-o slab) in 2-3-5 meciuri maxim. Si nu poti sa spui ca nu stie sa o faca (ca Messi) pentru ca el a fost la inceput fundas central pentru cine nu stie.Trebuie sa recunoasteti, Ronaldo este un atlet extraordinar, nemaintalnit in fotbal pana acum, cu o tehnica foarte buna in regim de viteza, dar care nu face faza defensiva si care este extrem de individualist. Joaca pentru el. El da 5 pase de gol pe sezon ce dracu vorbim? Aici poate exagerez putin, n-am cifre.

 

Cu o singura chestie sunt de acord cu tine si anume "Mor cand aud "Normal ca a castigat Ronaldo , Messi era accidentat ca altfel..." ". Aici ai dreptate, nu poti spune ca daca Messi nu era accidentat era mai bun. Poate chiar si cu Messi sanatos, Ronaldo ar fi fost mai bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ma refer la "Ronaldo alearga mult mai mult si dupa parerea mea pune mai mult suflet si munceste mai mult decat orice alt jucator" ma refer ca e un atlet desavarsit si se antreneaza in plus foarte mult , iar corpul sau va tine inca 3-4 ani de acum incolo.Din cate stiu eu balonul de aur se da si pentru individualitate , intradevar Ribery e cel mai bun cand vine vorba de numarul de trofee dar sa fim seriosi , daca el e asa bun in defensiva si alearga atat de mult , de ce pana mea Messi (cu tot cu accidentare) a luat locul 2 ...? iar Ribery nu a fost singurul jucator care a dat randament 100% pentru Bayern...Acelasi lucru il putem spune si despre Sneijder cand in 2010 a castigat tot cu echipa de club , a fost decisiv si a ajuns si in finala CM 2010 si tot Messi a luat balonul.In fine , e parerea ta asa cum si eu o am pe a mea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt. mine Ronaldo ramane cel mai bun indiferent ce s-ar spune. Ibrahimovic de asemenea e in top 3 pentru mine, bineinteles Messi are locu' lui tot in acest top. 

Priviti putin aici la reactia lui Blatter: 27xeccg.jpg

Eu unu' cred ca e ceva suspect in continuare acolo la FIFA, eu unu' consider ca Messi merita pe deplin 2 din cele 4 'Baloane de Aur'. Sepp B. a declarat ca Messi e fotbalistu' lui preferat si nu m-as fi mirat ca si in acest an sa fi castigat tot el trofeu', dar probabil a considerat ca era exagerat, ar fi fost "prea in vazu' lumi".

Share this post


Link to post
Share on other sites

21.gif Ce fata are Blater cand ia balonu' de aur Ronaldo, si ce fata a avut anu trecut cand a luat Messi...e diferenta 21.gif)..ma cam pune pe ganduri ce ai zis mai sus, in legatura cu cele 4 bloane de aur are lui Messi, si din ce-am vazut si urmarit la tv sunt de acord cu tine, nu ar fi meritat mai mult de 2 din cele 4 ...hai maxim 3 si asta datorita lui Guardiola si a stilului "tiki-taka". In schimb Ronaldo trage pe Real dupa el cu golurile care le da, joaca aproape de unu' singur in schimb Messi primea foarte multe "goluri pe tava" direct de la Xavi/Iniesta - iar unu' din acestia 2 ar fi meritat, dupa parerea mea, si ei balonu' de aur daca nu chiar amandoi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

21.gif Ce fata are Blater cand ia balonu' de aur Ronaldo, si ce fata a avut anu trecut cand a luat Messi...e diferenta 21.gif)..ma cam pune pe ganduri ce ai zis mai sus, in legatura cu cele 4 bloane de aur are lui Messi, si din ce-am vazut si urmarit la tv sunt de acord cu tine, nu ar fi meritat mai mult de 2 din cele 4 ...hai maxim 3 si asta datorita lui Guardiola si a stilului "tiki-taka". In schimb Ronaldo trage pe Real dupa el cu golurile care le da, joaca aproape de unu' singur in schimb Messi primea foarte multe "goluri pe tava" direct de la Xavi/Iniesta - iar unu' din acestia 2 ar fi meritat, dupa parerea mea, si ei balonu' de aur daca nu chiar amandoi.

Ma oameni buni cum puteti sa spuneti ca Ronaldo joaca singur. Nimeni nu joaca singur, iar Ronaldo nu are capacitatea lui Messi de a dribla. Cate goluri are Ronaldo in genul Messi, sa plece de la jumatea terenului si sa puna in fund 3-4-5 fundasi si sa dea gol? Nu stiu, pe bune, nu inteleg cum puteti fi asa orbiti de simpatia pentru Ronaldo. Ronaldo are si a avut in echipa pe Modric, Xabi Alonso, Di Maria, Ozil care sunt printre cei mai buni pasatori din lume. In schimb, Messi ii are decat pe Xavi si Iniesta.

 

Ce naiba tot vorbim, Ronaldo da o gramada de goluri cu poarta goala. In fine, nu intru iar in discutii din astea ca n-ajung nicaieri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma oameni buni cum puteti sa spuneti ca Ronaldo joaca singur. Nimeni nu joaca singur, iar Ronaldo nu are capacitatea lui Messi de a dribla. Cate goluri are Ronaldo in genul Messi, sa plece de la jumatea terenului si sa puna in fund 3-4-5 fundasi si sa dea gol? Nu stiu, pe bune, nu inteleg cum puteti fi asa orbiti de simpatia pentru Ronaldo. Ronaldo are si a avut in echipa pe Modric, Xabi Alonso, Di Maria, Ozil care sunt printre cei mai buni pasatori din lume. In schimb, Messi ii are decat pe Xavi si Iniesta.

 

Ce naiba tot vorbim, Ronaldo da o gramada de goluri cu poarta goala. In fine, nu intru iar in discutii din astea ca n-ajung nicaieri.

Ronaldo la Real joaca tactic , la Manchester facea ce face acum Messi poate chiar mai bine.

 

Dar de ce nu putem zice doar atat : Haideti sa ne bucuram de fotbal si sa ne bucuram ca avem super jucatori pe aceasta planeta care ne lasa cu gura cascata de fiecare data ce sunt cu atatea rivalitati prostesti .... E fotbal fratilor , joc de echipa.

 

P.S = Cum de nu a luat Stancu Balonul de aur nu pot intelege , din pacate se vede ca au fost vorbiti aia de la UEFA :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma oameni buni cum puteti sa spuneti ca Ronaldo joaca singur. Nimeni nu joaca singur, iar Ronaldo nu are capacitatea lui Messi de a dribla. Cate goluri are Ronaldo in genul Messi, sa plece de la jumatea terenului si sa puna in fund 3-4-5 fundasi si sa dea gol? Nu stiu, pe bune, nu inteleg cum puteti fi asa orbiti de simpatia pentru Ronaldo. Ronaldo are si a avut in echipa pe Modric, Xabi Alonso, Di Maria, Ozil care sunt printre cei mai buni pasatori din lume. In schimb, Messi ii are decat pe Xavi si Iniesta.

 

Ce naiba tot vorbim, Ronaldo da o gramada de goluri cu poarta goala. In fine, nu intru iar in discutii din astea ca n-ajung nicaieri.

 

Barcelona are un joc bazat pe posesie, un joc de pase. Daca nici in echipa Barcelonei nu exista buni pasatori, in afara lui Xavi si Iniesta, atunci nu stiu unde ar mai putea fi 21.gif, acolo toti trebuie sa stie sa dea o pasa de gol(exceptie fac fundasii) altfel nu au ce cauta in echipa. E adevarat ca si Ronaldo a dat multe goluri din pasele lui Ozil/Di maria, dar el nu e ca Messi, care e foarte scund si se poate 'strecura' printre jucatori cu usurinta, in schimb CR trebuie sa-si faca 'spatiu de manevra' sa treaca sa dea gol. Sunt fotbalisti diferiti, fiecare le are pe ale lui, calitati ce compenseaza in comparatie unu' cu celalalt. Ronaldo are un joc de cap extraordinar, Messi nu; Ronaldo da suturi bomba, Messi de cele mai multe ori inscrie cu suturi plasate; intr-un timp Ronaldo dadea foarte multe goluri din lovituri libere(si acum mai da, da' din ce in ce mai putine), Messi nu prea reusea sa inscrie din lovituri libere; Ronaldo dribleza spectaculos, Messi doar alearga cu mingea la picior - si aici ma refer ca nu prea face "smecherii" cu mingea, el face doar fente in viteza, atat, nimic mai mult. Sunt fotbalisti fabulosi ambii, sunt legende pot spune, exista multe diferente intre ei si tocmai aceste diferente ne ofera spectacolul de care avem parte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...