Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ArSsurA

eG TV - NBA2k14 Rookie Showcase ( GamePlay )

Recommended Posts

Titlu oficial : NBA2k14 My Career - The Rookie Showcase | Draft ( PC )

Data lansarii : 19.01.2014

Gen : Sport

Durata : 30:37

Scurta prezentare : Doresc sa imi creez o cariera in NBA , asa ca va invit alaturi de mine in minunata lume a baschetbalului.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=rP86VGspqqg

 

PS.1 - Imi cer scuze pentru voce , sunt putin racit si microfonul m-a cam enervat

PS.2 - Este primul video , dar nu primul meci in acest joc

PS.3 - Astept pareri / sugestii / critici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte fain video-ul doar ca data viitoare incearca sa inregistrezi cu un alt Aspect Ratio" deoarece acele caractere zici ca erau Biscuiti Toortitzzi. Spre exemplu chiar se simte diferenta intre 16:9 si 16:10.

Daca nu ai tot ceea ce iti trebuie pentru a ajunge la acea calitate trebuie sa faci in asa fel astfel cat sa adaugi acele benzi negre pe care le observi in filmele putin mai vechi ce nu se ridica la calitatea televizoarelor de astazi. Si ai grija sa nu faci stretch la video-uri ca altfel iti pierzi cu mult din calitatea video-ului.

 

Incearca sa cauti cateva setari video de rezolutie si aspect ratio pentru acel joc, care sa fie si in concordanta cu monitorul tau, evident.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am urmarit foarte mult insa pe langa problema mentionata de EuSuntAla mai sus, am observat ca sunetul de la microfon se aude doar in partea dreapta si sunetul jocului trebuie dat mai incet pentru a intelege mai bine ce zici.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nu am urmarit foarte mult insa pe langa problema mentionata de EuSuntAla mai sus, am observat ca sunetul de la microfon se aude doar in partea dreapta si sunetul jocului trebuie dat mai incet pentru a intelege mai bine ce zici.

 

 

As fi spus si eu ceva de asta, dar a reusit sa isi critice singur coloana audio in postul sursa al acestui topic. Insa daca tot a spus tu despre asta, ce este drept sunetul jocului ar trebui sa fie dat putin mai mic iar microfonul eventual la 100% cu un boost pe 0 sau 10 dBs.

Am fost nevoit sa dau media sunetului la maxim si sunetul ce provine din browser la 100% + din sistemul audio la treapta 4 / 8 la care tin sa mentionez ca daca ascult o piesa si am Bass Management activ vibratiile audio se resimt in mai tot blocul :)). Daca ma suna cineva pe skype cred ca faceam spume la gura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe la ora 17:00 o sa postez Fifa 14 cu Steaua Bucuresti.

 

Sper sa va placa , am lucrat mai mult la partea audio de data asta.

 

Va multumesc pentru sugestiile acordate , in continuare astept pareri / sugestii / critici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...