Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

CR7 domină clar duelul cu Messi la cartonașe roșii

Recommended Posts

Yd0QY5f.jpg

 

Cristiano Ronaldo a văzut cartonașul roșu în minutul 75 al partidei pe care Real Madrid a terminat-o la egaliate, 1-1, pe terenul lui Athletico Bilbao (VIDEO AICI). Pentru portughez, a fost a 8-a eliminare din carieră și domină clar duelul la acesta capitol cu rivalul său de la Barcelona.

 

Lusitanul care va împlini 29 de ani pe 5 februarie, a văzut 4 roșii pe vremea când îmbrăca tricoul lui Manchester United și 4 de când e la Real Madrid. Ultima dată Ronaldo fusese eliminat în finalaCupei Spaniei, disputată în mai 2013 și pierdută în fața luiAtletico Madrid. Pentru gestul său din partida cu Bilbao, CR7 riscă o suspendare de 3 etape.

 

Spre deosebire de rivalul său de la Real Madrid, Messi stă mult mai bine din punct de vedere al disciplinei pe teren. JucătorulBarcelonei n-a fost niciodată eliminat în carieră, în partidele jucate pentru echipa de club. Deși, la fel ca și Ronaldo, argentinianul este deseori faultat și provocat de adversari, n-a răspuns niciodată cu aceeași monedă.

 

Pentru că în Spania sunt alte reguli față de fotbalul din România,Ronaldo va putea evolua în Cupa Spaniei, contra celor de laAtletico Madrid, în prima manșă a semifinalei Cupei Spaniei, care se va disputa miercuri seară, de la ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1. În schimb, nu va avea drept de joc în meciul cu Villarreal, din campionat, care se va juca sâmbătă, tot de la ora 21:00 și tot ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

 

Sursa : digisport.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar o sa zica unii ca ma iau de Ronaldo :)) Dar adevarul e ca uite, aici se vede diferenta de caracter intre cei doi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar o sa zica unii ca ma iau de Ronaldo :)) Dar adevarul e ca uite, aici se vede diferenta de caracter intre cei doi.

Pai Messi cu un metru si o flegma ce sa comenteze ? Acum serios , chiar devii enervant cand postezi contra lui Ronaldo mai mereu cand apare o stire despre el , rar postezi PRO Ronaldo.

 

Cat despre cartonase , mai depinde si de arbitrii daca sunt chiori nu mai ai ce sa le ceri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai Messi cu un metru si o flegma ce sa comenteze ? Acum serios , chiar devii enervant cand postezi contra lui Ronaldo mai mereu cand apare o stire despre el , rar postezi PRO Ronaldo.

 

Cat despre cartonase , mai depinde si de arbitrii daca sunt chiori nu mai ai ce sa le ceri.

Si ce iti trebuie 5 metri ca sa-i faci unuia o alunecare si sa-i rupi piciorul? Se rup picioare pe la juniori... Si ce daca am devenit enervant? :)) Nu-mi mai cititi posturile. Daca nu-l suport, ceeeeee vreti sa fac? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea cred ca diferenta de caracter dintre cei 2 o poti face comparand numarul de cartonase rosii primite :)) . Ronaldo este mult mai agresiv in teren decat Messi si asta ii aduce avantaje dar si dezavantaje (cazul acesta) . Acuma sa fim seriosi , Ronaldo abia l-a atins pe jucatorul lui Bilbao , insa din pozitia pe care arbitrul o avea la faza respectiva era destul de greu sa nu faca nimic in legatura ca asta.

 

PS: Radu posteaza contra Ronaldo deoarece nu-l suporta , asa cum nici eu nu-l suport pe Messi insa admit ca e un jucator foarte bun.Si profesoara mea de engleza il critica mereu pe Ronaldo deoarece ei nu ii plac fotbalistii care isi fac freza , plm fiecare cu preferatul lui :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar o sa zica unii ca ma iau de Ronaldo :)) Dar adevarul e ca uite, aici se vede diferenta de caracter intre cei doi.

Ba ..omule ce diferenta de caracter ? Daca iti caut gasesc fara probleme vreo 2 video-uri in care Messi da cu capu intr-un adversar sau il injura. Stai linistit ca o luat si Messi rosu. Is curios daca facea Ronaldo cum o facut Zidane cu Italia(Sau Totti cand il loveste pe Balotelli fara minge) ce ziceai de el ? Daca pentru atinsatura asta ai zis asa. Cum sa nu citim ce postezi tu ? Daca postez ceva aici si nu-ti convine, poc o saptamana suspend. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vorbesc din perspectiva unui fan Chelsea.

 

Dupa ce castigam Premier League poate ajungem sa jucam cu Real sau cu Barcelona si atunci o sa se vada diferentele. Real fara Ronaldo e cam pe nicaieri,toate pasele merg la el si poc gol, are talent , da si-o cam i-a in cap. Messi ce sa mai zic, e bun si el, dar se vede diferenta cand el sta pe banca si intra in minutul 65 si da doua pase de gol.  La noi tocmai ce o plecat Ma.ta si deja M.U inainteaza in campionat, dar noi ne mentinem la egalitate pe locul 2 fara el si sa nu imi spuneti ca nu era un jucator bun, daca pleca Ronaldo de la R.M toata echipa era demoralizata si cu siguranta urmatorul meci il pierdeau (vezi cazul lui Ozil). Deci nu stiu cum puteti sa fiti fani Ronaldo, care si fata lui imi insipira un nivel de cocalar foarte ridicat si sa nu mai spun de comportamentul lui de "om foarte important", sper ca nu jignesc pe nimeni, dar toti prietenii mei din RL care sunt fani Ronaldo sunt cocalari cu freze care mai de care, aici nu vreau sa se faca confuzie intre a fii fan Real Madrid si a fii fan Ronaldo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba ..omule ce diferenta de caracter ? Daca iti caut gasesc fara probleme vreo 2 video-uri in care Messi da cu capu intr-un adversar sau il injura. Stai linistit ca o luat si Messi rosu. Is curios daca facea Ronaldo cum o facut Zidane cu Italia(Sau Totti cand il loveste pe Balotelli fara minge) ce ziceai de el ? Daca pentru atinsatura asta ai zis asa. Cum sa nu citim ce postezi tu ? Daca postez ceva aici si nu-ti convine, poc o saptamana suspend. 

 

Daca ai fi citit si tu "materialul" ai fi observat ca scrie asta ( Fan infocat de a lu` Ronaldo ) : 

 

 

Spre deosebire de rivalul său de la Real Madrid, Messi stă mult mai bine din punct de vedere al disciplinei pe teren. JucătorulBarcelonei n-a fost niciodată eliminat în carieră, în partidele jucate pentru echipa de club. Deși, la fel ca și Ronaldo, argentinianul este deseori faultat și provocat de adversari, n-a răspuns niciodată cu aceeași monedă.

Daca ai chef sa reactionezi ca un nesimtit  nu veni in acesta sectiune pentru ca ne strici imaginea.

 

PS : Am sa trec cu vederea pentru acest OFF Topic , dar la urmatoarea iesire de genu` iti dau eu suspend nu Radu :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba ..omule ce diferenta de caracter ? Daca iti caut gasesc fara probleme vreo 2 video-uri in care Messi da cu capu intr-un adversar sau il injura. Stai linistit ca o luat si Messi rosu. Is curios daca facea Ronaldo cum o facut Zidane cu Italia(Sau Totti cand il loveste pe Balotelli fara minge) ce ziceai de el ? Daca pentru atinsatura asta ai zis asa. Cum sa nu citim ce postezi tu ? Daca postez ceva aici si nu-ti convine, poc o saptamana suspend. 

Citeste si tu stirea inainte. Poate ai dreptate, l-a tras pe ala de par, acum nu stiu daca era chiar de rosu. Eu nu ma refeream la faza aia, ci la faptul ca Ronaldo are altfel de temperament decat Messi. E mult mai coleric, Messi este un tip linistit. Nu e nici el sfant, mai comenteaza si el ca nu e superom, dar nu cred ca l-ai vazut sa loveasca fara minge. Cel putin eu nu. Chestiile astea mai pleaca si din caracter, din educatie... Eu nu inteleg de ce nu vrei sa recunosti ca Messi e chiar un baiat foarte cuminte, in timp ce Ronaldo e cam pe partea opusa. Bine, nu e chiar Balotelli, dar nici cel mai cuminte nu e.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...