Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

Argentina vine la Bucureşti cu Messi, Higuain, Aguero şi Di Maria. Lotul lui Sabella

Recommended Posts

rXZLRUj.jpg

Selecţionerul Argentinei, Alejandro Sabella, a anunţat lotul pe care îl va deplasa la Bucureşti, pentru amicalul cu România, din 5 martie, din care nu lipsesc vedete ca Lionel Messi, Gonzalo Higuain, Angel Di Maria sau Sergio Aguero, dar care nu îi cuprinde pe Carlos Tevez şi Esteban Cambiasso.

 

Potrivit Marca, absenţa atacantului echipei Juventus şi cea a mijlocaşului formaţiei Inter Milano ar fi sinonime cu neparticiparea acestora la truneul final al Cupei Mondiale din Brazilia.

 

În schimb, deşi nu sunt debutanţi, Lisandro López (Getafe), Gino Peruzzi (Catania) şi Nicolás Otamendi (Atletico Mineiro) se numără printre noutăţile lotului stabilit de Sabella.

 

 

Cei 22 de jucători convocaţi sunt următorii:

Portari: Mariano Andujar (Catania) şi Sergio Romero (AS Mónaco);

 

Fundaşi: Federico Fernández (Napoli), Pablo Zabaleta (Manchester City), Ezequiel Garay (Benfica), Marco Rojo (Sporting Lisabona), José Basanta (Monterrey), Hugo Campagnaro (Inter Miláno), Lisandro López (Getafe), Gino Peruzzi (Catania) şi Nicolás Otamendi (Atlético Mineiro);

 

Mijlocaşi: Javier Mascherano (FC Barcelona), José Sosa (Atlético Madrid), Ángel Di María (Real Madrid), Augusto Fernández (Celta Vigo), Ricardo Álvarez (Inter Miláno) şi Lucas Biglia (Lazio).

 

Atacanţi: Lionel Messi (FC Barcelona), Rodrigo Palacios (Inter Miláno), Gonzalo Higuaín (Nápoli), Sergio Agüero (Manchester City) şi Ezequiel Lavezzi (París Saint Germain).

 

Meciul amical România-Argentina se va disputa pe 5 martie, de la ora 21:00, pe Arena Naţională din Bucureşti.

 

Sursa : digisport.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam nasol ce au pe acolo prin atac. Mi-e ca o sa ne umple poarta :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

UHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU         ABEAAAA ASTEPTTTTTTTTTTT SA MERGGGGGG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam nasol ce au pe acolo prin atac. Mi-e ca o sa ne umple poarta :))

Fie ca jucam cu Argentina fie cu San Marino , noi tot tactica " tiganilor borati " folosim super tactica incredibila cu super merga ultra fotbalistii : Grozav , Torje si cu nimeni altu decat BALONUL DE AUR 2013 si PROBABIL 2014 BOOOOGDAAAAN STANCUUUU !!!!!

 

Mi-as dori sa luam o bataie cu vreo 20-0 , sa il demita pe Pizdurca asta.

 

P.S - Cred ca Messi , Aguero si Dimaria o sa vina special pentru o poza cu Bogdan Stancu , e prea bun prea ca la tara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fie ca jucam cu Argentina fie cu San Marino , noi tot tactica " tiganilor borati " folosim super tactica incredibila cu super merga ultra fotbalistii : Grozav , Torje si cu nimeni altu decat BALONUL DE AUR 2013 si PROBABIL 2014 BOOOOGDAAAAN STANCUUUU !!!!!

 

Mi-as dori sa luam o bataie cu vreo 20-0 , sa il demita pe Pizdurca asta.

 

P.S - Cred ca Messi , Aguero si Dimaria o sa vina special pentru o poza cu Bogdan Stancu , e prea bun prea ca la tara.

Nu sunt fan Stancu dar vezi ca sezonul asta a fost unul chiar ok pentru el pana acum. Are deja 8 goluri in campionatul Turciei, la egalitate in clasamentul golgheterilor cu Drogba, Sneijder, Kuyt sau Emenike. Si altul... Poate Marica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt fan Stancu dar vezi ca sezonul asta a fost unul chiar ok pentru el pana acum. Are deja 8 goluri in campionatul Turciei, la egalitate in clasamentul golgheterilor cu Drogba, Sneijder, Kuyt sau Emenike. Si altul... Poate Marica :)

Pai mersi frumos , in campionatul Turciei pana si un copil de clasa a 5-a da gol ce fundasi sunt aia fratele meu de dau cu stangu in dreptu :)).

 

Drogba - Cam batran , dar inca e bun.

Kuty - Joaca aripa asa ca , e ceva foarte bun pentru ca a marcat atatea goluri

Sneijder - Mijlocas de creatie , nu de goluri

Emenike - Nu stiu nimic despre el , nu ma pronunt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai mersi frumos , in campionatul Turciei pana si un copil de clasa a 5-a da gol ce fundasi sunt aia fratele meu de dau cu stangu in dreptu :)).

 

Drogba - Cam batran , dar inca e bun.

Kuty - Joaca aripa asa ca , e ceva foarte bun pentru ca a marcat atatea goluri

Sneijder - Mijlocas de creatie , nu de goluri

Emenike - Nu stiu nimic despre el , nu ma pronunt.

Campionatul Turciei este unul dintre ele mai puternice din lume, dintre cele de plan secund, sa fim seriosi. Si au fundasi destul de buni, degeaba zici tu. Ai gasit niste argumente pentru jucatorii aia... :) Daca apararile sunt asa praf de ce nu dau 50 de goluri? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Campionatul Turciei este unul dintre ele mai puternice din lume, dintre cele de plan secund, sa fim seriosi. Si au fundasi destul de buni, degeaba zici tu. Ai gasit niste argumente pentru jucatorii aia... :) Daca apararile sunt asa praf de ce nu dau 50 de goluri? 

Pai sa ii intrebam pe aia care rateaza sau pe antrenorii care pun toata echipa cu curul in poarta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fie ca jucam cu Argentina fie cu San Marino , noi tot tactica " tiganilor borati " folosim super tactica incredibila cu super merga ultra fotbalistii : Grozav , Torje si cu nimeni altu decat BALONUL DE AUR 2013 si PROBABIL 2014 BOOOOGDAAAAN STANCUUUU !!!!!

 

Mi-as dori sa luam o bataie cu vreo 20-0 , sa il demita pe Pizdurca asta.

 

P.S - Cred ca Messi , Aguero si Dimaria o sa vina special pentru o poza cu Bogdan Stancu , e prea bun prea ca la tara.

 

Tatarusanu in poarta  fii fara grija ca nu lu-am gol.... Mutu+Marica in atac (  atac extrem) :))))

Poate avem si politie dupa meci .... cn stie ce Bataie se incinge dupa meci :))))) vezi ca Messi este accidentat si sa vezi ce se duce pe "garla" si ce a mai ramas din RO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Campionatul Turciei este unul dintre ele mai puternice din lume, dintre cele de plan secund, sa fim seriosi. Si au fundasi destul de buni, degeaba zici tu. Ai gasit niste argumente pentru jucatorii aia... :) Daca apararile sunt asa praf de ce nu dau 50 de goluri? 

 

 

Bogdan Stancu ii cel mai praf jucator pe care il are echipa nationala. Nu are ce cauta la natioanala, mai ales cum il baga Piturca mijlocas stanga. De ii aveam pe Sanmartean si Mutu cu Grecia eram la mondiale in momentu asta. In toate meciurile Stancu o fost degeaba la nationala. Din alea 8 goluri vreo 3 le are din penalty. Oricum nu conteaza cate goluri are sau nu are din moment ce la nationala la fiecare meci o fost praf. Nu tre sa sti mult fotbal sa vezi ca Stancu nu face nimic pe teren la nationala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mă duc la meci..abia aștept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa calificarea la RIO ne-am permis sa jucam un super-amical cu Argentina. Sper din tot sufletul sa fie un gazon varza iar jumatate de bilete sa ramana nevandute.  Avem o arena de 234milioane dar nu se poate juca 2 meciuri la o diferenta de 3 zile.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...