Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

Messi l-a băgat în depresie pe Gary Lineker: ”Acum îmi dau seama ce slab am fost eu”

Recommended Posts

ic4bElw.jpg

Meciul dintre Barcelona și Manchester City, din returul optimilor de finală ale UEFA Champions League, de pe Camp Nou, de miercuri, 12 martie, l-a făcut pe unul din cei mai mari fotbaliști englezi ai tuturor timpurilor să aibă o amară revelație.

 

Lionel Messi a deschis scorul în partida contra „cetățenilor” în minutul 67 al meciului, marcând golul său cu numărul 67 în UEFA Champions League și devenind fotbalistul cu cele mai multe goluri marcate pentru o singură echipă în competiția numărul 1 intercluburi din lume.

 

Prilej pentru fosta legendă a fotbalului englez să reflecteze pe contul său oficial de Twitter: „Messi mă face să realizez cât de slab am fost eu”. Câteva minute mai târziu, Lineker a „recidivat”:”Mă simt mai prost pe minut ce trece”.

 

În fine, la finalul meciului, fostul atacant englez, care a evoluat timp de trei sezoane și la Barcelona, a conchis: „Serios vorbind, Messi creează mai multe faze excepționale într-un meci, decât am reușit eu în toată cariera”.

TjBtzxn.jpg

 

Sursa : digisport.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...