Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Konson

[Prezentare] Titanfall

Recommended Posts

250px-Titanfall_box_art.jpg


Numele jocului : Titanfall
Descriere : Titanfall este un joc FPS ( First-person shooter) multiplayer publicat de Electronics Arts pentru Microsoft Windows, Xbox 360 si Xbox One. Jocul a fost lansat pentru PC si Xbox pe 11 martie 2014. Actiunea se petrece in viitor, iar Titanfall iti ofera libertatea de a lupta atat ca pilot de elita cat si prin pilotarea gigantilor Titani, echipati cu armuri extrem de grele. Titanfall a regandit lupta fundamentala si miscarea oferindu-le jucatorilor abilitatea de a schimba strategiile in timpul zborului si atacului in functie de situatie. Cheama-ti in lupta Titanul, preia controlul pentru a nimici inamicii, dar ai grija ca si adversarii au Titani.

Cerinte de sistem :

Cerinte minime de sistem:

- Windows 7, 8, 8.1, 64-bit

- AMD Athlon X2 2.8 Ghz sau Intel Core 2 Due 2.4 Ghz

- 4 GB RAM

- 512 VRAM, Radeon HD 4770 sau GeForce 8800 GT


Trailer :

http://www.youtube.com/watch?v=3FPtT4C870c

Share this post


Link to post
Share on other sites

cerintele minime sunt exagerate ! se cere sistem pe 64 ... bine asta nu ar fi o problema , crackerii au gasit o modalitate sa poata sa il ruleze si userii cu x86 ca mine ... si nu prea inteleg de ce cere 4GB si procesor atat de mic ? nici pentru ghost-ul celor de la COD nu e nevoie de 6 ... dar e limita sa-i faca bani evreului Khazar , Bill Gates , sa vanda sisteme cu 6 gbram ca Xbox a cam stricat industria jocurilor video in care se investea pana sa apara consolele numai pentru PC . mai mult de 2gb sa joci acest joc nu e nevoie , eu as plusa la procesor si placa video care are cerinte modeste .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.. si eu cred ca sunt prea mari cerintele, dar in schimb si jocul ofera o rezolutie super, e foarte bun jocu . Merita incercat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul este super dar cerintele sunt cam mari 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cerintele minime sunt exagerate ! se cere sistem pe 64 ... bine asta nu ar fi o problema , crackerii au gasit o modalitate sa poata sa il ruleze si userii cu x86 ca mine ... si nu prea inteleg de ce cere 4GB si procesor atat de mic ? nici pentru ghost-ul celor de la COD nu e nevoie de 6 ... dar e limita sa-i faca bani evreului Khazar , Bill Gates , sa vanda sisteme cu 6 gbram ca Xbox a cam stricat industria jocurilor video in care se investea pana sa apara consolele numai pentru PC . mai mult de 2gb sa joci acest joc nu e nevoie , eu as plusa la procesor si placa video care are cerinte modeste .

 

Sincer, cerintele nu mi se par mari deloc.. e vb despre sisteme de acum 5 - 6 ani.. sa fim seriosi!

 

Jocul e destinat consolei Xbox One care nu exceleaza la domeniul hardware.. multi dintre fanii XBoxOne sunt nemultumiti de faptul ca microsoft a facut compromisuri la partea de hardware, iar cu toate ca el costa cu 100$ mai mult decat PS4, nu este capabil sa ruleze multe dintre jocuri la 1080p - 60fps. Pe cand Sony PS4, da.

 

Drept concluzie, hardware-ul XBOne, nu este unul foarte puternic deci nici varianta pt PC, n-ar trebui sa solicite foarte multe resurse, decat daca nu cumva, la varianta de PC ofera posibilitatea de o mai mare fidelitate grafica. 

 

Cerintele de procesor nu sunt foarte mari pt ca nici XBOne nu are un procesor foarte puternic din punct de vedere a IPC per core insa are 8 core-uri iar programatorii pot profita de faptul asta, sa paralizeze sarcinile si sa compenseze acest neajuns, spre a folosi puterea de procesare de la toate core-urile. 

 

DAR, are 8 G ram (care sunt impartiti intre procesor si placa video) de aici si nevoia de 4G ram la PC. Probabil si jocul are foarte multe texturi.

 

 

Apoi, evident ca este nevoie de sistem de operare pe 64 biti fiindca nu-ti vede 4G ram altfel :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe langa alte jocuri ce vor aparea si care sunt aparute, ceritele sunt bune :-?  oricum , la cum arata jocu  , trebuie si componente bune :) . Oricum, Ps-u bate din toate punctele de vedere Xbox-u , dupa parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos joc.O sa il joc probabil

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...