Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

TeodorIvascu

[Acceptat][Sugestie]Un tutorial pt. server

Recommended Posts

Nick: teodor12

[sugestie]: ar trebui sa facem un tutorial nou pentru ca arata diferit acum spawn si ca sunt noi constricti pe server... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutorial pentru? Cum sa iesi din spawn sau ce?

Am pus suficiente sign-uri orientative si sunt warp-uri pentru toate zonele din spawn. Recent adaugat fiind warp INFO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu ziceam sa facem un nou tutorial ca ala facut de stefan si ar fi chiar tare, cu tot ce s-a construit, nu chiar acum, ca niste prieteni de ai mei au zis ca enaspa serverul si nu au vazut tot ...

p.s. cum credeti voi am dat o sugestie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai fost o astfel de discutie in STAFF ori noi am ajuns la concluzia ca nu este nevoie de un nou video deoarece este antireclama reprezentand wipe-ul. Ori acum trecand ceva timp de la wipe si punand in functiune anumite caracteristici serverului nostru ar fi ok.

Am sa discut cu moderatorul eG TV si daca ii permite timpul sa inceapa lucrarile la un nou video de prezentare a serverului evidentiind noile schimbari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce crezi ca un video va atrage mai multi playeri?faptu ca te uiti la un clip pentru 3-4 minute?Nu asa se face..eu dau un contra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce crezi ca un video va atrage mai multi playeri?faptu ca te uiti la un clip pentru 3-4 minute?Nu asa se face..eu dau un contra.

 

Cand cauti un server de minecraft automat si YouTube-UL isi va face simtita prezenta avand in vedere ca acesta face parte din gama motorului de cautare Google. Ori pe youtube in grila din partea dreapta vor aparea mai mereu recomandari printre care trebuie sa se situeze si serverul nostru sa acoperim toate zonele de promovare. 

 

Am discutat cu Stefan si a fost de acord sa creeze inca un video de prezentare pe langa acesta existent deja: 

Video-ul nu va fi gata prea curand insa vor fi rezolvate cateva probleme majore ale serverului ce au dus la pierderea jucatorilor din ultima saptamana de activitate a acestuia.

 

 

Sugestie acceptata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...