Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

AdriaN

Messi, despre planurile lui "Tata" Martino

Recommended Posts

Messi, despre planurile lui "Tata" Martino

 

20zdyj6.jpg

 

Barcelona are o şansă nesperată de a salva un sezon dezamăgitor. După ce au pierdut finala Cupei Spaniei şi au părăsit UEFA Champions League, catalanii au ajuns să fie la mâna lor în campionat. Înaintea ultimei runde, elevii lui "Tata" Martino au cu 3 puncte mai puţin decât liderul Atletico Madrid. În cazul unei victorii pe "Camp Nou", Messi & co. sunt campioni.

Înaintea "finalei" campionatului, starul argentinian Lionel Messi a afirmat că îşi doreşte foarte mult un nou titlu cu Barcelona, pe care să i-l dedice fostului antrenor Tito Vilanova, decedat recent după ce a pierdut o luptă grea cu cancerul.

"După tot ce s-a întâmplat, ne dorim foarte mult să luăm titlul şi să i-l dedicăm lui Tito. Sunt sigur că şi-ar fi dorit asta foarte mult, era un mare fan al Barcelonei şi ar fi fost încântat să câştigăm un nou campionat", .a declarat Messi

Argentinianul a afirmat că nu se aştepta la un asemenea final de campionat: "Cele 3 echipe din top au făcut multe greşeli pe final. Acum, depindem numai de noi pentru a câştiga titlul şi suntem norocoşi din acest punct de vedere. Titlul e foarte important, e încununarea muncii de un an de zile, e foarte complicat. Am traversat multe momente dificile în acest sezon şi câştigarea campionatului ar fi un lucru foarte bun. Nu ştiu dacă salvează sezonul, dar ar fi un titlu important", a mai spus Messi.

Întrebat despre viitorul lui "Tata" Martino pe banca Barcelonei, Messi a afirmat: "Nu ştiu care sunt planurile antrenorului, nu ştiu ce drum va urma, dar eu îmi doresc să rămână aici. Dacă nu va fi aşa, cu siguranţă ne vom întâlni la naţionala Argentinei, pentru că e un antrenor excelent şi cu siguranţă va ajunge şi selecţioner"

Gerardo Martino se află la primul sezon pe banca Barcelonei, formaţie de care mai este legat până în vara lui 2015. Presa din Spania scrie că acesta va fi înlăturat de la cârma echipei la finalul acestui sezon, chiar şi dacă formaţia blaugrana va câştiga titlul.

 

Sursa : www.digisport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa plece asta nu e antrenor... nu le da moral jucatorilor nu face nimic... oricum o sa plece 100% si o sa vina : Jürgen Klopp .

Share this post


Link to post
Share on other sites

SirGolatZzo imi place imaginea de la semnatura ta :))=))17s2m8.jpg e prea tare, jur =)).

Cat despre Tito, nu stiu ce sa zic ...jucatorii spun ca e un antrenor cu personalitate, cu mentalitate de invingator, dar presa sustine contrariul ... acum nu stiu ce sa spun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SirGolatZzo imi place imaginea de la semnatura ta :))=))17s2m8.jpg e prea tare, jur =)).

Cat despre Tito, nu stiu ce sa zic ...jucatorii spun ca e un antrenor cu personalitate, cu mentalitate de invingator, dar presa sustine contrariul ... acum nu stiu ce sa spun.

Cea mai tare semnatura cu cei de la Real Madrid pana acum :)) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

SirGolatZzo imi place imaginea de la semnatura ta :))=))17s2m8.jpg e prea tare, jur =))

 

Misto semnatura! Ce se distreaza baieti :))=))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misto semnatura! Ce se distreaza baieti :))=))

 

 

doar e Real Madrid :))) ce atata fotbal .... distractie acuma =))

 

P.S: Uitativa la fata lu Casillas :)) ...  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Referitor la imagine, da se bucura baietii ca au ce sarbatorii ( champions league ) . :)

Referitor la SirGolatZzo, se vede ca ai chiulit de la Romana sa te joci fotbal in curtea scolii. :)

Referitor la stire, eu nefiind fan Barca zic ca o sa o bata maine pe Atletico pentru ca intervine si razbunarea din champions League, iar daca bate, e campioana. Imi doresc sa bata Atletico sau sa faca egal dar daca sunteti pariori, va spun sigur ca o sa bata Barca. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

SirGolatZzo - Warn up / off topic
Florryn - Warn up / off topic
Adr1an - Warn up / off topic

 

Inteleg ca va place semnatura, dar este o stire prezentata, comentati stirea daca tot ati trecut prin acest topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SirGolatZzo - Warn up / off topic

Florryn - Warn up / off topic

Adr1an - Warn up / off topic

 

Inteleg ca va place semnatura, dar este o stire prezentata, comentati stirea daca tot ati trecut prin acest topic.

loool tot eu primesc WARN, k alora le place semnatura mea si tot eu sunt de vina =))))))))) asa da Warn din burta..

 

 

 

Referitor la imagine, da se bucura baietii ca au ce sarbatorii ( champions league ) . :)

Referitor la SirGolatZzo, se vede ca ai chiulit de la Romana sa te joci fotbal in curtea scolii. :)

Referitor la stire, eu nefiind fan Barca zic ca o sa o bata maine pe Atletico pentru ca intervine si razbunarea din champions League, iar daca bate, e campioana. Imi doresc sa bata Atletico sau sa faca egal dar daca sunteti pariori, va spun sigur ca o sa bata Barca. :)

se bucura ca sunt in finala ( nu o castiga stai bland , le da Atletico si ai calmeaza cu fotbalul)

Referitor la mine ce :)) ? te roade oftika k am semnatura aia ? si acuma bagi si tu vrajeli sa iti scoti favorita ta din oala =))) ?? 

Nu se poate toata lumea rade de Real Madrid :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...