Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

RaduReleu

Papp, primul transfer al Stelei pentru UEL: ”A avut 4 oferte din Serie A, dar a vrut să joace în Europa

Recommended Posts

Papp_97c0721929.jpg

 

 

Paul Papp, fundașul lui Chievo, este primul jucător transferat de Steaua după eliminarea din play-off-ul Champions League și aflarea grupei din Europa League. Fundașul de 24 de ani, care a jucat împrumutat de italieni la Astra, în sezonul trecut, va evolua timp de un an la campioana României, tot sub formă de împrumut.

 

Transferul internaționalului român a fost confirmat de agentulAnamaria Prodan, în direct prin telefon, la emisiunea Digi Sport Special.

”Chievo a avut patru oferte din Serie A pentru Paul. Paul voia să joace în Europa League și a ales Steaua. S-a făcut foarte repede, am semnat contractul acum zece minute”, a declarat Anamaria Prodan.

 

Astfel, Steaua își rezolvă două probleme din apărare, Papp putând evolua atât fundaș central, cât și fundaș dreapta. După plecarea lui Florin Gardoș la Southampton, roș-albaștrii căutau un stoper care să-l înlocuiască pe acesta.

 

De altfel, team-managerul Stelei, Marius Ianuli, a dezvăluit astăzi, în emisiunea Fotbal European, de la Digi Sport, că Steaua mai este în negocieri cu 2-3 jucători și că vor mai urma transferuri la echipa campioană.

 

 

Sursa: digisport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ce stiu el era imprumutat la Astra,probabil Ioan Niculae nu a fost multumit de prestatiile sale,putea sa-l cumpere in orice moment

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ce stiu el era imprumutat la Astra,probabil Ioan Niculae nu a fost multumit de prestatiile sale,putea sa-l cumpere in orice moment

Gresit. Anul trecut a fost imprumutat la Astra si a plecat de acolo cu sarle si trambite. A fost acel scandal cu Matel. Niculae nu a putut niciodata sa-l cumpere de la Chievo pentru ca nu ar fi venit el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O achizitie foarte importanta pentru Steaua. Este un jucator foarte bun, iar parerea mea este ca se va integra foarte repede in jocul echipei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea mea... Becali nu mai vrea sa bage bani in echipa si vrea doar sa scoata....cred ca o sa plece si  Chipciu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea mea... Becali nu mai vrea sa bage bani in echipa si vrea doar sa scoata....cred ca o sa plece si  Chipciu...

 

Exact, el isi vrea doar banii, nu-l intereseaza performanta :-j

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...