Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Ultimul meci al lui Tănase la Steaua. Suma de transfer şi detaliile plecării

Recommended Posts

AitrX5B.jpg

 

Sosit în vara lui 2009 la Steaua, de la FC Argeş, Tănase îşi va lua adio în această iarnă de la gruparea din Ghencea. "Decarul" lui Costel Gâlcă are o ofertă concretă, pe care vrea să o onoreze, lucru cu care este de acord şi finanţatorul Gigi Becali.

 

"Dodel" este dorit de Al Ittihad, formație pregătită de către Victor Pițurcă, iar internaționalul român este decis să accepte propunerea. Gigi Becali nu se va opune mutării, mai ales că în vară i-a promis jucătorului că-l va lăsa să plece după meciurile din preliminariile UEFA Champions League.

 

digisport.ro a aflat că suma oferită de Al Ittihad pentru transferul lui Cristi Tănase se ridică la două milioane de euro, jucătorul urmând să-şi negocieze salariul şi banii pe care îi va lua la semnătură, în momentul în care va parafa înţelegerea cu gruparea pregătită de Victor Piţurcă.

 

Tănase a reuşit două goluri şi 5 pase decisive în cele 22 de meciuri bifate în tricoul roş-albastru în acest sezon, evoluţiile sale fiind oscilante. Vârsta la care a ajuns jucătorul, lipsa constanţei, dar şi dorinţa acestuia de a pleca sunt argumentele care i-au convins pe şefii Stelei să-i dea drumul.

 

27 de ani are Tănase

2 milioane de euro va lua Steaua în schimbul lui Tănase

3 milioane de euro e cota de piaţă a mijlocaşului

2 goluri în 22 de partide a înscris Tănase în acest sezon pentru Steaua, în toate competiţiile

 

Sursa: www.digisport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa lasam basmele, de 3-4 ani de cand pleaca de la Steaua, m-am saturat de el. Sa plece oriunde, in China, India, Arabia Saudita. Cred ca lui Piturca i s-a facut mila de fanii Stelei si il cumpara pe Tanase doar sa ne scape de el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa lasam basmele, de 3-4 ani de cand pleaca de la Steaua, m-am saturat de el. Sa plece oriunde, in China, India, Arabia Saudita. Cred ca lui Piturca i s-a facut mila de fanii Stelei si il cumpara pe Tanase doar sa ne scape de el.

Nu i s-a facut mila. E pur si simplu prea prost. Cine crezi ca l-a indemnat pe Becali sa-l ia si sa mai dea si atatia bani?

 

Vizavi de stire nu am de spus decat un singur lucru: Doamne ajuta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa plece sa nu ne aduca nimeni aminte de ei si asa are 1 moment la 1000 cand are mintea limpede in a lua o decizie care ajuta echipa in rest numai sa piarda mingea stie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa plece... ducase tare.Oricum de 4 ani tot pleaca :-j.

 

Oricum, aia din Arabia aveau nevoie de un jucator cu asa calitate, driblingul ala cu piciorul peste si in dreapta este o raritate pe acolo si o sa castige 2-3 campionate doar cu driblingul asta, mare transfer.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...