Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

maGeNN

[C]CFR e cea mai buna echipa din Romania

Recommended Posts

CFR Cluj a castigat Supercupa Romaniei dupa un meci nebun cu Unirea Urziceni. Meciul a fost decis la loviturile de departajare, acolo unde sase jucatori au ratat!!!!

 

La meci au asistat 10.800 spectatori.

 

Inaintea partidei a fost tinut un moment de reculegere in memoria celor care au cazut victime inundatiilor din ultima perioada. Un procent de 30 la suta din incasarile rezultate in urma vanzarii biletelor de intrare la acest joc va fi donat sinistratilor din Moldova.

 

In pauza meciului, crainicul a anuntat ca vuvuzelele sunt interzise pe stadioanele de fotbal din Romania.

 

Lovituri de la 11 metri:

 

0-0: Gabi Muresan rateaza!! Arlauskis a respins!!

 

0-0 Marinescu rateaza si el! A trimis multe peste poarta!!!

 

1-0 Piccolo trage tare si inscrie cu un sut la semi-inaltime!

 

1-0 Maftei rateaza! Nuno Claro a ghicit coltul si a respins!!

 

1-0 Deac rateaza si el! Arlauskis a respins din nou!

 

1-0 Si Brandan rateaza! Nuno Claro a aparat!!!

 

2-0 Emil Dica inscrie!

 

2-0 Petre Marin rateaza! CFR castiga a doua Supercupa consecutiv.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cfr a fost mai buna ca urziceni doar la penaltiuri in rest ia ajutat mult arbitrul Avram ..

 

PS: pana in momentul de fata este cea mai buna echipa sa vedeti steaua anul asta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer , mie imi place echipa CFR-ului , cum joaca si cum se comporta pe teren , dar dupa cum se comporta cu cei tineri si dupa suporteri , nu are cum sa-mi placa.

Cat despre aceasta "realizare" , bravo lor , intr-un fel au avut si noroc (la penalty) , pe langa ca a aparat Nuno Claro tot , au mai dat si foarte "ciudat" cei de la Urziceni. Oricum asta nu mai conteaza , tot ei raman campioni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, in opinia mea CFR este una dintre cele mai bune echipe din Romania, nu cea mai buna . Toate echipele din top 10 au avut rezultate in timp asa ca nu putem spune cu exactitate cine e cel mai bun :)) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...