Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Samii

Vechile Console

Recommended Posts

Cred ca majoritatea ati prins era "jocurilor pe televizor" , care a marcat pe majoritatea , sunt jocurile copilariei .

Am gasit de curand un emulator pentru acele jocuri , iar jocurile se gasesc din plin

 

nintendo game emulator.rar - 619.0 Kb

Games.rar - 2.0 Mb

 

Ps : Atat emulatorul cat si jocul sunt free , postarea lor nu se considera piraterie :)) .

 

11br8zr.jpg

10fqfz4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, intradevar imi amintesc cu drag de aceste jocuri.

Aveam manetele acelea mari cu un buton rosu deasupra (parca eram in elicopter cand ma jucam), si dischetele alea cu o poza frumoasa pe ele ...

Frumoase vremuri. Unele "console" aveau in memorie vreo 10 jocuri (a mea) si ma chinuiam toata ziua cu o cursa de masini sau cu un fel de mario ... nu ca acum Most Wanted, Carbon ... :))

Oricum a fost frumos. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vremuri :)) .... Parca acum imi amintesc cum jucam Mario, Popey Marinarul, Home Alone 2, Batman si multe altele pe televizor. E frumos cand iti aduci aminte :) . Chiar daca s-au invechit aceste console, vor ramane in sufletul multor adulti care au prins acea "era" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau cum mai erau casetele alea galbene de scriau pe ele 999 in 1 si defapt aveau vreo 3 jocuri care se repetau :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vremuri..Imi amintesc scand ma jucam Mario,Batman,Terminator si asa mai departe...Vorba lui mario imi amintesc cand cumparam casete din alea si scriau 100+ games cand colo erau 3-4 care le gaseai aproape in fiecare caseta :dancerock: Ehh vremuri =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un joc simplu , nu e complicat .. Mario v4 is the best !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu imi amintesc de aceste jocuri, mai aveam un laptop adus din Germania, foarte vechi si nu stiu ce windows avea, era tot ecranul portocaliu, si imi amintesc ca avea un joc gen mario, numai ca trebuia sa culegi niste sticle de lapte :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am avut Nintendo sau denumirea popu.lara "jocuri pe televizor" cu casetele alea galbene si cu casete gri la jocuri calumea.Tin minte ca faceam schimb de casete printre vecinii de bloc care si ei aveau la randul lor asa ceva.Tin minte ca al meu avea si pistol , eram lordul jocurilor de shooting desi erau 2D :P . Mi-am ocupat copilaria cu chestii de genul asta , stiu ca mai erau ceva chinezarii , niste fake-nintendos sa zic asa , care le gaseai in fiecare piata la tigani la un pret mai mic dar nu erau bune de nici un fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sau cum mai erau casetele alea galbene de scriau pe ele 999 in 1 si defapt aveau vreo 3 jocuri care se repetau :P

Da , am observat si eu asta :X ..si acum mai am acele dischete galbene pe-acasa :)

Hmm..frumoase vremuri =))..

Share this post


Link to post
Share on other sites
consolepirate_terminator8.jpg Dinasta am avut .

 

Asa si eu. Intre alea 2 butoane albastre de pe consola propriu-zisa era clapa aia cu care scoteai caseta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce frumoase erau acele vremuri,ce-mi mai placea mario atunci :)) , ma certam cu fratimiu care sa joace si alegeam sa jucam cate un joc si eu ma bagam la mario si pana terminam se plictisea si ma lasa in pace :)).Pacat ca eu nu stiam atunci de cele originale si cumparam chinezarii din targ si le reparam o data pe luna :)).Frumoase vremuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu inca mai am vreo 50 de casete vechi, dar tastatura aceea, am dezmembrat-o :)

 

Frumoase vremuri. Stiu ca era un programel, scriai comenzi si iti apareau nustiu ce lucruri, si ziceam ca sunt agent secret :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi aduc aminte cum impuscam ratele cu pistoul , vai , jocurile copilariei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da..Tin minte,Ma bateam cu verii mei pe 1 maneta si aveam 2 da no..copii:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...