Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Dinamo_Stefan

POLL: TV eG Awards - Best Video

Best Video On eGaming!  

83 members have voted

  1. 1. Vote your favorite movie!

    • Grid73 - Drift Reloaded
      2
    • tudy_LUiK - Afaceri ilegale
      5
    • All3xXxXxXx - Taxi life
      26
    • Pushki - La Cosa Nostra Presentation
      3
    • Dinamo_Stefan - This is eGaming
      27
    • ShOcKeR - Crimes in Los Angeles Trailer 2
      15
    • ENkei - eGaming SA:MP fun
      5


Recommended Posts

In acest topic doar votati! [POLL]

 

1. Grid73 - Drift Reloaded

 

watch?v=GvtaTRGEkCg

 

 

 

 

 

2. tudy_LUiK - Afaceri ilegale

 

watch?v=T95VPozydPM

 

 

 

 

 

3. All3xXxXxXx - Taxi life

 

watch?v=MzCGikxZiFM

 

 

 

 

 

4. Pushki - La Cosa Nostra Presentation

 

watch?v=7HVA58wVIUA

 

 

 

 

 

5. Dinamo_Stefan - This is eGaming

 

watch?v=33A9KXhp5LY

 

 

 

 

 

6. ShOcKeR - Crimes in Los Angeles Trailer 2

 

watch?v=UJ-w2SWPFfc

 

 

 

 

 

7. ENkei - eGaming SA:MP Fun

 

watch?v=i2fdpTFkeaw

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog sa fiti civilizati si sa NU va votati singuri.

Votul pentru filmul lui All3xXxXxXx este, deci, anulat.

 

Succes cu votarea mai departe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultatele finale:

 

2ef03d4.jpg

 

Felicitari tuturor!

 

Mai jos am sa scriu o retrospectiva a filmelor:

 

- Grid73 cu filmul "Drift Reloaded", data lansarii: 1 decembrie 2010.

 

Filmul are un inceput promitator, chiar daca nu are nici un fel de intro. Mod-uriile inlocuitoare de masini sunt interesante si in acelasi timp frumoase. La un film de agest gen nu este deranjant ca nu are o poveste anume, doar ai vrut sa arati un fel de a face drift-uri. Acum daca ti-au iesit sau nu, fiecare are un anumit stil de drift. Un lucru care iti sare in ochi fara sa vrei este in sfarsitul filmului, se termina foarte brusc si te lasa cu ochii-n soare cum s-ar zice... chiar si melodia, puteai sa tai din ea sau sa-i scazi volumul pe sfarsit. Din cate am inteles eu, esti la inceput, te inteleg si te sustin. Bafta pe vitor si daca timpu' liber iti permite mai incearca sa faci cateva filmulete.

 

 

 

__________________________________________________________________________

 

 

 

- tudy_LUiK cu filmul "Afaceri Ilegale", data lansarii: 31 august 2010.

 

Atuul filmului este coloana sonora. De povestea filmului n-o sa ma leg, filme despre afeceri cu droguri s-au facut multe. Despre acele dialoguri intre actori vreau sa spun cate ceva; sunt multe filme cu dialoguri intre personaje scrise in genul "nume actor: text". Mie unul imi displace acest lucru', parca te uiti la un film cu muti si iti pune cineva traducerea, e doar parerea mea. Stim cu totii, caracterele din SA:MP nu vorbesc (inca), dar, o spun la modu' general, la toti care folosesc acest obicei, cand vreti sa aratati ce se discuta in film mai bine o faceti din postura de povestitor, adica, transformati dialogul in non-dialog. Posibil ca acest lucru' sa schimbe reactiile privitoriilor.

 

 

 

__________________________________________________________________________

 

 

 

- All3xXxXxXx cu filmul "Taxi Life", data lansarii: 25 ianuarie 2011.

 

Titlul filmului este foarte atractiv, lucru' foarte important de altfel la orice film. Insa dupa 12 secunde observi ca "Taxi Life" se transforma in "trei membrii yakuza cu deagle in mana", posibil sa fie o greseala de abordare, insa nimic de reprosat direct producatorului, deoarece fiecare are dreptul sau la o viziunea aparte. Mai departe, la fel ce am scris mai sus, despre dialog... Daca privesti filmul mai indeaproape posibil sa iti surada cateva scene comice. Iar finalul filmului merita toate aplauzele audientei.

 

 

 

__________________________________________________________________________

 

 

 

- Pushki cu filmul "La Cosa Nostra Presentation", data lansarii: 12 ianuarie 2011.

 

Cand vezi in titlu' "prezentarea unei mafii", te astepti la multa actiune, suspans, crima, drama etc. Dar in scurta prezentare a filmului scrie: "Este o prezentare a Mafiei LCN, simpla si scurta." La modu' general filmu e ok, insa daca incepi sa-l diseci te gandesti, oare asta inseamna mafia LCN? sa te urci pe cladiri si sa-ti fluturi bratele? E frumos editat, filmat, coloana sonora la fel. Da' se bat cap in cap continutu' filmului cu titlu', posibil alegerea unui alt titlu' scotea mult mai mult in evidenta filmul in sine, sau realizarea unor lucruri care sa arate cu adevarat ce-nseamna mafia LCN.

 

 

 

__________________________________________________________________________

 

 

- Eu cu "This is eGaming", data lansarii: 3 ianuarie 2011.

 

Filmul a fost conceput pentru o prezentare a serverului, mai exact o prezentare scurta a factiuniilor. "This is eGaming" nu arata nimic altceva decat, "ce este eGaming" din punct de vedere al factiuniilor. Fiind un numar mare de factiuni, prezentarea fiecareia este scurta si bineinteles este doar o varianta, filme de acest gen se pot face zeci, sute.

 

 

 

__________________________________________________________________________

 

 

 

- ShOcKeR cu filmul "Crimes in Los Angeles Trailer 2", data lansarii: 1 martie 2011.

 

Ok, aici e o intrebare, de ce din toate filmele care erau postate pe forum, s-a ales un film care 75% are scene din jocu' ofline? si aici era vorba de filme facute pe serverul nostru de SA:MP. Apar prin secundele 24+ cateva scene de pe server, si... atat. Initial filmu' nu era acceptat in concurs da' am facut o exceptie.

 

 

__________________________________________________________________________

 

 

- ENkei cu filmul "eGaming SA:MP Fun", data lansarii: 31 august 2009.

 

O prezentare a unor momente distractive de pe server, din punctul meu de vedere este foarte reusit, peste asteptari. Datorita organizarii a iesit un succes total. Din acest film putem trage urmatoarea concluzie, cine vrea sa se distreze cu adevarat o poate face indiferent de imprejurimi sau consecinte.

 

 

 

290zhcp.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...