Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Deli

S-a retras cel mai bun fundas dreapta din istoria Premier League

Recommended Posts

Gary Neville si-a anuntat la 36 de ani retragerea de la Manchester United dupa 20 de ani petrecuti pe Old Trafford.

 

Omul care a calcat pe urmele legendelor Bryan Robson, Steve Bruce, Eric Cantona si Roy Keane si-a petrecut o viata intreaga la Manchester.  "United e singurul club pentru care am vrut sa joc!"a fost una din ultimele declaratii de dragoste facute de Neville la anuntatea retragerii.Neville a jucat in 602 meciuri pentru Manchester United, are 8 titluri in Premier League si 3 Cupe ale Angliei. Capitanul echipei lui Ferguson timp de 5 ani are si 85 de meciuri pentru nationala Angliei.Cand a inceput sa se remarce la Manchester United alaturi de fratele sau Phil, Ferguson a declarat: "Gary este BUN, insa fratele sau este mai bun decat el" Ieri antrenorul lui United l-a numit pe Gary cel mai bun fundas dreapta al generatiei sale.Rio Ferdinand a reactionat imediat pe Twitter: "Este cel mai bun fundas dreapta din istoria Premier League. Va fi o pierdere grea pentru vestiarul nostru!

 

Sursa : sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuturor le vine vremea asta...mai devreme sau mai tarziu.Dupa 20 de ani,si-a facut cat se putea de bine meseria!

Jos palaria!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer chiar imi pare rau ca s'a retras gary neville..

din cate am aflat eu patronul lui manchester zicea:

cand se va retrage giggs numarul 11 se va scoate(special ptr giggs) care si'a petrecut aproape toata cariera la Manchester United.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau pentru el ca s-a retras, era un fundas extraordinar si care s-a dedicat echipei MU

Share this post


Link to post
Share on other sites
sincer chiar imi pare rau ca s'a retras gary neville..

din cate am aflat eu patronul lui manchester zicea:

cand se va retrage giggs numarul 11 se va scoate(special ptr giggs) care si'a petrecut aproape toata cariera la Manchester United.

Daca se scot numerele fostilor mari fotbalisti de la MU ar trebui sa joace cu tricourii de la 30+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unul dintre cei mai buni fotbalisti din toate timpurile.

Remember!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...