Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

[eG]Danilicious

eG TV - Mafia din trecut

Recommended Posts

Un sfat am pentru tine , nu mai posta filme aiurea , doua ai facut si sunt oribile

Nu le ai cu filmatu si editatu , incearca sa te perfectionezi si apoi vi aici si postezi filme .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spre deosebire de celalalt film asta este mai reusit

 

Foarte frumos filmu' !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt de acord cu All3xXxXxXx dar mai am ceva de adaugat.

 

Recunosc nu sunt bun in filmat sau in ceva de genu.Dar e chestie de rationament , gandire.

 

Totu e bine , vin mafioti il fura pe politai.Il omoara , dar apoi devinde complet haotic.

 

Vine un politai si incep sa se impuste asa una doua?Pei nu e bine.Nu vine pur si simplu un politai si gata impuscati-va "fraierilor".Trebuie sa inspecteze , sa se uite prin zona , poate chiar sa le puna intrebari.In realitate pur si simplu iese un politai la niste japonezi si incep sa se impuste?Eu nu cred

 

Ultima faza este cam asa.Politaii sunt in urmarire ( sa zicem ca stiu care sunt suspectii) ii prind frumos , "mainile sus!" (aia a fost frumos) , dar apoi ii duc la malul marii si ii omoara? Asta inseamna slujba lor? Sa aresteze sa ii duca undeva si sa ii omoare? Complet gresit.

 

Pe langa ca filmatul/editatul este deplorabil , storyline-ul este la fel de praf.

 

Melodia la fel , nu are nici o legatura cu filmul.Politai si mafioti japonezi , iar melodia e "Romania , romania".

 

Am incercat sa nu te critic dar iti spun doar ce este gresit.Nu am de ce sa te fac sa te simti prost.Ai grija ce filme mai faci , speram sa vi cu unul macar acceptabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Danilicious' timestamp='1303901205' post='742183']

1.te-am rugat frumos sa nu mai postezi

2.team obligat eu ma ?zimi team obligat?videoul asta nu cred ca e 99% praf,50% poate insa nu cred...ca singurele mele greseli au vost 2:1.limbajul de mess

2.scris incorect gramatical

3.cu ce fac eu ma de ras serverul?zimi si mie ca nu inteleg?ca sunt baiat fin si stiu sa ma distrez?eu nu postez filme asa ca nu am ce face...ci fac filme si incerc sa le fac cat mai bine ca sa le placa celor care se uita nu numai mie...

4.uitate la youtube la ce filme vrei tu si gta...nu tea obligat nimeni ca sa te uiti la videoul meu..chiar te rog deacuma sa nu te mai uiti daca e..

5.te rog nu mai posta multumesc;)

 

george145 intelege eu accept criticile dar nu sa imi vina mie un player oarecare si care nu mia dovedit mie nimic si sa zica ca filmul asta nu e bun ....sau ca e 99% praf...ca cik doar melodia merge.....eu cred ca maxim 25%care e prima parte nu e buna atat...si da ma ajuta cand cineva imi zice ca e frumos si chestii din astea ca ma incurajeaza...dar el cu toate posturile lui ma dezcurajeaza.....eu nu am obligat pe nimeni sa se uite la filmele mele k?deci lasati si pe altii sa vada filmul si sa posteze parerea lui punct .

 

 

Ultimul meu post aici si vreau sa incheiem orice discutie,deoarece tu nu intelegi ca eu nu vreau sa te descurajez sa nu mai faci filme,nu este intentia mea.Daca tu asa vrei s-o iei treaba ta,eu mi-am spus parerea obiectiva.Unde am interzis eu altor playeri sa nu mai posteze ? :)).Si nici nu trebuie sa-ti dovedesc tie nimica,parerea mea este obiectiva cum am mai spus,tu ai luat din comentariul meu doar ce a fost rau dar ce te putea ajuta sa faci un film mai bun nu ai luat.Ai zis ca vrei pareri si accepti criticile ca vrei sa inveit,nu prea se vede.Asa si daca eu sunt un player oarecare dute frate si intrabai si pe altii gen dinamo_stefan,tudy_luik,pushki etc. sa vedem ei ce-ti spun.Eliminand partea de la inceput o sa-ti spuna tot ce am zis eu la punctele 1,2,3,4.Tu nu accepti ideea ca filmul nu este bun tu intelegi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce trebuie sa va certati mereu?

 

Danilicious nu trebuie sa te superi, fiecare are parerea lui, daca nu ii place ceva iti zice ca pe viitor sa stii ce ai gresit si sa nu mai repeti acea greseala, trebuie sa accepti orice comentariu, indiferent daca e bun sau rau.

 

Filmul este foarte slab ( limbaj de chat, exprimare gresita, etc ),dar ai timp sa te perfectionezi, asta doar daca o sa accepti si criticile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti dau un 8/10 dar 2 puncte le ai mai mult pentru muzica ... La video mai ai putin de lucrat ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

man eu le accept ...chiar toate criticile...dar ma enerveaza ca parca suntem la ora de romana...facem ortografie si gramatica...1.suntem oameni nu animale

2.nu traim jocu asta in viata reala....

3.si ce daca nu ma pricep?+ca nu postez aiurea...eu postez pentru care ii place si am diferiti prieteni adevarati si care zic ca le place....

4.cn imi zice mie cand si cum sa ma las?daca vreau eu ma las daca nu nu......

5.filmul recunosc ca nu e cel mai bun dar nu e nici foarte slab..adica daca te uiti pe toate paginile o sa vezi care e cel mai slab si care nu...asta eu cred ca e cam asa si asa adica suficient de bun...alta chestie...cu cik nu am scris corect......am scris ca sa intelegem nu suntem la ora de limba si literatura romana...la scoala e un lucru...aici e un lucru aici ai libertatea sa scrii cum vrei nu asa ca deacuma sa scriem corect ca doar nu facem scoala....va zic eu ca oricine care face un film tot va face o greseala de ortografie sau gramaticala....deci va rog lasatima cu deastea ca vai ai scris incorect sau nustiu ce...aici este eG tv unde ai voie sa scrii orice...daca tot zici ca scriu incorect gramatical si chestii......cand va vad ca va dati asa de "educati si nustiu cum" doar in spatele calculatorului dar afara vorbiti cum va apuca...deci lasatima cu gramatica sau nustiu ce....am scris sa se inteleaga cand voi scrie in chineza atunci sami ziceti astea....nu ca am scris ca sa se inteleaga...+ ca dati niste sfaturi nu ca imi ziceti ca subtritarea nu e buna...atunci fac film si nu mai pun nik k?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Danilicious' timestamp='1303927998' post='742583']

man eu le accept ...chiar toate criticile...dar ma enerveaza ca parca suntem la ora de romana...facem ortografie si gramatica...1.suntem oameni nu animale

2.nu traim jocu asta in viata reala....

3.si ce daca nu ma pricep?+ca nu postez aiurea...eu postez pentru care ii place si am diferiti prieteni adevarati si care zic ca le place....

4.cn imi zice mie cand si cum sa ma las?daca vreau eu ma las daca nu nu......

5.filmul recunosc ca nu e cel mai bun dar nu e nici foarte slab..adica daca te uiti pe toate paginile o sa vezi care e cel mai slab si care nu...asta eu cred ca e cam asa si asa adica suficient de bun...alta chestie...cu cik nu am scris corect......am scris ca sa intelegem nu suntem la ora de limba si literatura romana...la scoala e un lucru...aici e un lucru aici ai libertatea sa scrii cum vrei nu asa ca deacuma sa scriem corect ca doar nu facem scoala....va zic eu ca oricine care face un film tot va face o greseala de ortografie sau gramaticala....deci va rog lasatima cu deastea ca vai ai scris incorect sau nustiu ce...aici este eG tv unde ai voie sa scrii orice...daca tot zici ca scriu incorect gramatical si chestii......cand va vad ca va dati asa de "educati si nustiu cum" doar in spatele calculatorului dar afara vorbiti cum va apuca...deci lasatima cu gramatica sau nustiu ce....am scris sa se inteleaga cand voi scrie in chineza atunci sami ziceti astea....nu ca am scris ca sa se inteleaga...+ ca dati niste sfaturi nu ca imi ziceti ca subtritarea nu e buna...atunci fac film si nu mai pun nik k?

 

 

Trebuie sa te contrazic la punctele 2 si 5.

 

Un film ca sa iasa extrem de bine sunt cateva chestii care trebuie sa le ai ca sa iasa bine.Ce ai zis tu la 2 si 5 este chiar opusul.

 

De ce?

 

Sa incep cu 2. (poate am inteles gresit dar sper ca nu). Din cate am inteles tu ai zis ca filmu nu trebe sa fie ca in viata reala.Ba din contra.Daca e asa e si mai bine.Trebuie sa ii dai ceva special din viata ca sa "prinda la public".Asta e parerea mea.

 

La 5 trebuie sa iti zic ca este un punct important.Trebuie neaparat sa scri corect gramatical deoarece nu trebuie sa stam sa citim orice prescurtare sau mai stiu eu ce.Gen: "ma duc la somnik" "poop dolche" (am dat exemple de pe mess/hi5 etc).

 

Sper sa imi intelegi punctu de vedere.Nu vreau sa fiu dur sau sa par nesimtit dar iti spun doar ca ai niste greseli de baza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Invatati sa respecati munca altora.

 

Daca nu va place filmu' nu-l mai comentati. Vorbe aruncate-n vant si fara nici un argument plauzibil.

 

Topic closed pentru a avita certurile.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...