Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

RaduReleu

Florin Costea ?şi face bagajele ? Spre PSG sau AS Monaco

Recommended Posts

Fugit de patru zile de la Craiova, Florin Costea (25 de ani) ar vrea să devină liber de contract ca să ajungă gratis ?n Franţa, unde e dorit de două grupări de prima ligă

 

 

PSG şi AS Monaco au ?nceput negocierile pentru transferul lui Florin Costea! Nu cu Universitatea, care n-a fost ?ncă ?nştiinţată de vreun interes oficial din partea celor două grupări, ci cu fraţii Victor şi Giovanni Becali, impresarii atacantului. Se pare că după ce a dat bir cu fugiţii de la Ştiinţa ?n timpul meciului de duminică seară cu FC Braşov (1-2), "Briliantul" vrea să mai dea o lovitură grupării oltene şi se pregăteşte să-şi depună memoriu pentru a deveni liber de contract. V?rful le-a spus apropiaţilor că n-a mai fost plătit de 4 luni de craioveni. "Florin e dorit de AS Monaco şi de PSG, dar deocamdată nu a semnat cu nimeni pentru că nu e fotbalist liber de contract", a precizat aseară agentul Giovanni Becali pentru Gazetă.

 

Craiovenii nu se tem că l-ar putea pierde gratis şi pe Costea 1, după precedentele Găman şi Bărboianu: "Florin nu-şi poate depune memoriu pentru că şi-a luat banii. ?n plus, din iulie va intra ?n vigoare un nou contract prin care e legat de Craiova". E foarte probabil totuşi ca p?nă la urmă cele două tabere să ajungă la o ?nţelegere şi să evite un nou scandal, av?nd ?n vedere situaţia financiară precară a Craiovei şi faptul că oricum Florin nu mai intră ?n calculele lui Reghecampf p?nă la finalul sezonului.

 

 

2 milioane de euro e suma minimă pentru care Craiova ar accepta să se despartă de golgeterul din 2009 al Rom?niei. Florin Costea e evaluat la 3,5 milioane de euro de site-ul transfermarkt.de

 

4 e locul ocupat de PSG ?n Ligue One după 32 de etape. AS Monaco, formaţia lui Daniel Niculae, se luptă pentru evitarea retrogradării de pe poziţia a 15-a

 

 

"Florin Costea nu o să vină la Steaua pentru că a semnat deja cu o echipă din Franţa. Tot ce mai răm?ne e să-şi dea acceptul şi Mititelu. O să vorbesc eu cu el să ?l conving să-i dea drumul lui Florin, pe mine mă ascultă"

Gigi Becali, patron Steaua

 

 

 

Sursa: gsp.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am citit si eu aceasta stire,dar am inteles ca a vrut sa-l bage pe teren si nu a vrut sa intre a plecat direct la vestiare si dupa acasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am auzit ca antrenorul a facut toate schimbarile iar el a plecat, in fine. E un lucru bun pentru el dacar ar pleca in strainatate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am auzit si eu Florin ar fi mult mai interesat de PSG decat de AS Monaco ... Da acu sa vedem care va fi verdictul final

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau poate FC Toulouse...oricum nu merita atata discutie pentru acest jucator :-j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie,sincer nu imi place de acest Florin Costea,are numai vedetisme in cap...Nu o sa faca mare smecherie daca o sa fie transferat in strainatate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unu nu cred ca Mititelu ii va da drumu ... sau daca va pleca doar din vara pe 3 mil euro mai putin nu il da ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...