Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[Closed] Dota 2

Recommended Posts

Dota 2

 

121.jpeg

 

Dota 2 este un Action RTS anuntat de Valve Corporation, care va fi disponibil pentru PC. Jocul este construit ca un sequel stand-alone al scenariului Defense of the Ancients (DOTA), creat pentru Warcraft 3. Chiar daca Dota 2 este listat sub genul RTS, jocul va avea o perspectiva bird's-eye si va incorpora o serie de elemente specifice genului RPG.

 

Gamerii isi vor asuma rolurile unor unitati hero, care pot ajunge pana la nivelul 25. Gameplay-ul clasic va pune fata in fata doua forte echilibrate, pe o singura harta, fiecare factiune urmand sa fie alcatuita, cel mai probabil, din cate cinci jucatori. Jucatorii vor putea sa joace si campanii singleplayer, urmand sa existe o serie de posibilitati pentru setarea nivelului sau comportamentului adversarului AI.

 

Dota 2 este dezvoltat cu ajutorul motorului grafic Source Engine, utilizat si la Half-Life 2 sau Vindictus. Jocul va fi distribuit atat in varianta retail, cat si prin intermediul serviciului online Steam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu a aparut , eu fiind mare fan dota iti pot spune ca pe 17 august incepe un turneu de promovare cu cele mai bune echipe din dota :)

@edit : premiu echipei castigatoare va fii de 1 milion de dolari pentru mai multe detalii accesati www.dota2.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu a aparut , eu fiind mare fan dota iti pot spune ca pe 17 august incepe un turneu de promovare cu cele mai bune echipe din dota :)

@edit : premiu echipei castigatoare va fii de 1 milion de dolari pentru mai multe detalii accesati www.dota2.com

Nu scrie nicaieri ca a aparut. Daca citeai putin continutul topicului ai fi inteles despre ce era vorba.

Si vezi ca esti cam off topic. Nu era vorba de nici un concurs aici. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper sa nu fie la fel de oribil cum au fost fail-urile alea de jocuri (Altfel nu le pot numi) , anume League of Legends si HoN . Tot dupa DotA au fost copiate insa e mult prea animat si nu e suficient de balansat, altfel zis o porcarie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce sa zic astept sa vad rezultatul, litz sa te vad atunci :}

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul a aparut deja(In versiune BetA) insa nu cred ca si pentru public. In momentul de fata are loc primul campionat pe DotA 2 la care participa cele mai bune echipe din lume. La acest turneu participa si cei de la NaVi , ucrainienii care au batut nationala Romaniei la Campionatul Mondial de DotA.

Pentru interesati, uitati aici stream-ul de la Campionat: http://www.dota2.com/tournaments/international/?q=hd&c=English .

P.S. Am uitat sa va specific, premiul pentru acest campionat este de 1 milion de dolari.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...