Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

juicyfigy

PS Vita " Dincolo era mai ieftin !"

Recommended Posts

Defapt, nu e nicaieri "ieftin". Sony au umflat preturile astfel incat putini is vor permite noua consola.

 

Odata cu lansarea PS Vita, au aparut si magazinele online cu oferta pentru cumparatori. Tinand cont de faptul ca in Europa inca nu s-a lansat, o sa va povestesc cum sta situatia in mediul online, de unde vi-l puteti procura la precomanda impreuna cu jocuri.

 

Play.com aduce spre vanzare cele doua modele de PS Vita : Wi-Fi si modelul Wi-Fi + 3G. Primul model costa 230 lire ( aprox. 1200 lei ) iar cel de-al doilea 280 lire ( 1450 lei ). Nu va speriati, urmeaza si partea buna. Daca vreti sa va tineti consola in vitrina, va mai trebuie macar un joc, si un card. Asadar, un titlu precum Uncharted: Golden Abyss costa "doar" 40 lire, adica 200 lei, iar un card de 16GB tot atat.

Cu toate acestea exista si card de 4GB la uimitorul pret de 14 lire ( 72.5 lei ) si jocuri precum Reality Fighters la 18 lire ( 93 lei ).

 

Se pare ca cei de la Sony nu stiu sa invete din greselile altora, iar lansarea PS Vita seamana cu a 3DS. Pe langa aceasta, mi se pare stupid, ca un accesoriu necesar consolei, sa fie vandut separat. Cata lume si-a luat un PS2 si nu si-a luat si card ? Ca sa nu mai dau si exemplul PSP, iarasi aceeasi prostie cu cardul.

 

In incheiere, vreau sa va spun ca mie cel putin, preturile mi se par foarte mari, tinand cont de faptul ca in 1300 lei imi pot lua PS3. Iar pe jocuri pentru o consola portabila sa dau 200 lei mi se pare iarasi o aberatie. Insa, stati linistiti, consola nu a fost listata in niciun magazin online din Romania la precomanda. Sa vedeti atunci groaza...

 

 

 

To Kawa : nu am gasit alt loc mai bun de postat, tinand cont de faptul ca e o consola noua. Daca am gresit thread-ul, imi cer scuze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sony au umflat preturile"

 

Osa fie mai putini cumparatori,deci este rau pentru eii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...