Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mixXL

ACUM LIVE TEXT Twente 1-0 Steaua! Tatarusanu face o eroare mai grava decat Banel cu Real Madrid!!!

Recommended Posts

Twente - Steaua, ora 20:00, LIVE la PRO TV si pe www.dolcetv.ro!

Bucura-te de meci pe www.sport.ro! Trimite-ne comentariul tau cu pronosticul la Twente-Steaua, cine da gol, cum trebuie sa inceapa Ilie Stan si noi il bagam in LIVE!

Userul mihai: haide Steaua! Poti face o mare surpriza eliminand-o pe Twente! Steaua, sufletul Romaniei!

 

Twente (4-3-3): Mihaylov - Cornelisse, Douglas, Wisgerhof ©, Rosales - Brama, Fer, Janssen - Chadli, De Jong, John

Rezerve: Boschker, Bengtsson, Leugers, Tiendalli, Roseler, Bajrami, Plet

 

Steaua (4-4-2): Tatarusanu - Martinovici, Chiriches, Geraldo, Latovlevici - Prepelita, Bourceanu, Brandan, Tanase - Tatu, Rusescu

Rezerve: Stanca, Iliev, Dananae, Bicfalvi, Mihai Costea, Florin Costea, Nikolici

Arbitri (Austria): Robert Schorgenhofer - Alain Hoxha, Armin Eder - Rene Eisner, Thomas Gangl.

============================

FAZELE MECIULUI:

'29: GOOOOOOOOOL Chadli!!! Tatarusanu face EROAREA SERII in Europa League!!!

'25: Steaua o tine pe Twente in ju######tea ei! Prepelita baga "sanie" dupa "sanie", l-a terorizat pe fundasul dreapta al lui Twente!!

'15: Meciul este echilibrat pana acum! Steaua a inceput mai bine dar Twente ataca bine in ultimele minute! Care este cel mai bun stelist pana acum?

Marian Stelistul: Sunt sigur ca Steaua face 1-0 o sa aiba o ocazie mare Tatu sau Rusescu!

sikeim: toti romanii sunt stelisti in seara asta credem intr'o minune fortza Steaua

SpilberStelistul: Chiriches ca si in primul meci pare sa fie cel mai bun!

 

'9: Chiriches face un fault in marginea careului insa arbitrul inchide ochii si lasa jocul sa continue! "Nu trebuia sa faultezi!!!", ii striga Martinovic.

george: O sa vedeti ce meci prost o sa faca Steaua: nu stiu daca or sa aibe o ocazie maxim doua la ce defensiv pare sa joace ILIE STAN

'8: Tanaseeeeeeeeee... sut bun al decarului Stelei dupa o respingere gresita a lui Mihaylov! Prima ocazie apartine Stelei!!!

alin: haide ca putem credem in voi

Soimaru Daniel: Fortza Steaua! Hai baietii!

'5: Latovlevici urca bine, Brandan rezolva o minge la mijlocul terenului iar Steaua face pressing excelent in ju######tea lui Twente!

INFO! Tanase, Tatu, Rusescu sau Geraldo! Cine marcheaza primul gol pentru Steaua?

'0: A inceput meciul

alex: Doamne ajuta!

sebastian: hai Steaua avem incredere in voi

============================

 

INFO! Narcis Raducan: "Suntem pregatiti si de prelungiri. Orice se poate intampla"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce greseala fatala OMG !!! Am inchis meciul mi-e sila sa ma uit chiar nu imi vine sa cred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum a fost greseala ca eu nu m-am uitat de la inceput ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a speriat Tatarusanu de minge si Twente ne-a taxat. Asta s-a intamplat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevaru e ca v-a umilit :">.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai vrea sa-l VADA pe Tatarusanu! Becali a anuntat primele masuri: "Caut portar de rezerva pentru Stanca! Brandan o sa plece, se credea Maradona"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevaru e ca v-a umilit :">.

 

Ne-a umilit =)) ? Nu are rost sa iti explic cae a fost echipa mai buna si in tur si in retur...Probabil esti dinamovist :-? si cred ca stii ca in timp ce Steaua juca in Olanda cu una din cele mai bune echipe din aceasta tara, Dinamo remiza cu locul 6 din Kazahstan(nu am retinut numele) =)) fara nicio faza clara de poarta, nimic si am vazut ca iar v-au batut, la propriu :))...

In concluzie, Steaua se mai plimba prin Europa, mai face puncte pentru Romania, in timp ce Dinamo ia bataie de la Volska, cred ca asa se scrie :-? , si inca mai viseaza la Champions League.

 

 

Cat despre aceasta stire, se pare ca "norocul" pe care il aveam la tragerile la sort s-au schimbat in ghinion la acest meci.Asta e...mergem mai departe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne-a umilit =)) ? Nu are rost sa iti explic cae a fost echipa mai buna si in tur si in retur...Probabil esti dinamovist :-? si cred ca stii ca in timp ce Steaua juca in Olanda cu una din cele mai bune echipe din aceasta tara, Dinamo remiza cu locul 6 din Kazahstan(nu am retinut numele) =)) fara nicio faza clara de poarta, nimic si am vazut ca iar v-au batut, la propriu :))...

In concluzie, Steaua se mai plimba prin Europa, mai face puncte pentru Romania, in timp ce Dinamo ia bataie de la Volska, cred ca asa se scrie :-? , si inca mai viseaza la Champions League.

 

 

Cat despre aceasta stire, se pare ca "norocul" pe care il aveam la tragerile la sort s-au schimbat in ghinion la acest meci.Asta e...mergem mai departe :)

Care noroc la tragerile la sorti? Cand am picat cu BATE Borisov s-a zis ca am avut noroc. Cand i-am vazut cum joaca am zis direct ca au echipa buna buna. Toata lumea zicea ca-s plante ca pana si Steaua i-a batut. Anul urmator au jucat grupe UCL. :) Cand am picat cu Galatasaray la fel, am avut noroc vezi Doamne. Dar nu se uita nimeni ce jucatori aveau cei de la Galata, ce buget. Acum ca am picat in grupe cu Schalke, Larnaca si Maccabi iar am avut noroc. Pacat ca Schalke era semifinalista UCL, Maccabi pierduse calificarea in UCL la penaltyuri cu Genk, iar Larnaca avea o gramada de jucatori olandezi si spanioli, iar campioana tarii din care venea a trecut de grupele UCL de pe primul loc.

 

 

Hai s-o lasam mai moale cu norocul Stelei ca nu-i chiar asa. Norocul ti-l mai faci si singur.

 

 

Cat despre ce a facut Tatarusanu... Nu mai e nimic de spus. Tatarusanu mie nu mi-a placut niciodata. Mi se pare molau, lent, parca n-are reflexe si pe deasupra mai face si cate-un giumbusluc din asta de te doare capul. Mai bine sa plece... Mie unul imi place foarte mult portarul celor de la FC Brasov, Felgueiras.

 

 

Despre meci, nu e mare lucru de comentat, apreciez devotamentul lui Bourceanu si al lui Martinovic, clasa lui Chiriches si pe Tanase si Rusescu ca au mai miscat ceva ceva. Restul, pamant de flori. Brandan cel putin...Mare dezamagire, mai bine ca a plecat. Mercenar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, norocul era doar pe hartie, si cand jucai cu ei iti dadeai seama ca nu e chiar asa...In fine, eu am zis ce ziceau si moderatorii sportivi si oamenii din fotbal.

 

CAt despre portar nu sunt de acord cu tine, Tatarusanu chiar daca e inalt nu e chiar foarte lent si reflexele le are bunicele...Eu zic ca singurul sau defect e la fazele fixe, fie centrari, fie suturi direct pe poarta. Oricum, fiecare cu parerea lui si dintre portarii din Romania eu zic ca doar Balgradean, poate chiar si Coman sunt mai buni ca el.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...