Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Sabzaky

eG TV - Misiunea unui Reporter | Part 2

Recommended Posts

Titlu oficial: Misiunea unui Reporter. | Part 2.

Data lansării: 23.02.2012

Gen: Aventura / Actiune / Drama.

Durată: 6:25 (6 minute si 25 de secunde)

Scurtă prezentare: Reporterul indeplineste misiunea , urmariti pentru a intelege.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tare rau frate , Bravo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu.

 

De ce sa pui in subtitrare la un "timeline" mai mult de 5 randuri... nu e mai ok cu 2?

 

Cand filmai ceva alb, un obiect de exemplu, subtitrarea nu se mai vedea clar... foloseste "Draw Outline".

 

La Cam Hack... de ce nu-ti reglezi "Camera Fly Speed"? cand miscai camera din taste o faceai intrerupt. Asta pentru ca avea viteza prea mare. Cand miscai mouse-ul cam acelasi lucru', altfel iasa cand faci o filmare fina.

 

 

In concluzie, te-ai grabit si n-a iesit mai nimic.

 

Parere personala, sper ca nu se simte nimeni ofensat. Nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi place ideea filmului, inspirata din filmele de actiune.Dar ai gresit cu camhack-ul si dupa parerea mea la secventa cand ai filmat din elicopter trebuia sa lasi si sunetul pentru a da un efect de realitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- edit-

 

Multumesc pentru parerile fata de acest film de nimic , in care nu mi-a iesit nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In general un film e bun dupa story-line, nu dupa modul in care se filmeaza. Spun asta pentru ca vad ca criticati mai mult modul in care a filmat si a editat Sabzaky filmul, si fac referire in special la DStefan. Va arat filme facute fara cam-hack si editate in Movie Maker, daca e nevoie.

 

Dupa parerea mea, filmul este bun si imi place, nu pentru ca am participat eu in el, dar ideea filmului este cea mai importanta. Bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu n-am "criticat" ideea filmului, n-am criticat nici producerea acestuia.

 

Doar mi-am zis parerea.

 

Daca vrei sa-ti zic despre idee... n-am ce zice, nu e nimic de zis.

 

Te tine in suspans fara motiv, multe dialoguri, planuri, iti lasa loc sa te astepti la o continuare spectaculoasa.

 

Dar... cand ajungi la final, nimic...

 

Ma repet, asta e parerea mea.

 

PS: Valk, aici nu comentam pararile celorlalti, fiecare este liber sa posteze, atat' timp cat se face referire la film. Nu postezi la ce au zis ceilalti, ca eu nu-s de acord cu celalalat s.a.m.d.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa mai I`m a boss :))

 

Bravo Sabzaky m-ai uimit cu ideile tale :)) Frumos ;x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu n-am "criticat" ideea filmului, n-am criticat nici producerea acestuia.

 

Doar mi-am zis parerea.

 

Daca vrei sa-ti zic despre idee... n-am ce zice, nu e nimic de zis.

 

Te tine in suspans fara motiv, multe dialoguri, planuri, iti lasa loc sa te astepti la o continuare spectaculoasa.

 

Dar... cand ajungi la final, nimic...

 

Ma repet, asta e parerea mea.

 

PS: Valk, aici nu comentam pararile celorlalti, fiecare este liber sa posteze, atat' timp cat se face referire la film. Nu postezi la ce au zis ceilalti, ca eu nu-s de acord cu celalalat s.a.m.d.

 

Problema este ca in sfarsitul filmului nu a iesit cum am planuit , insa au tras gresit in reporter si a murit pe loc , a trebuit sa fac un final fara "cuvinte" .... Chiar nu mai aveam rabdarea sa il astept sa vina iar , deja era a nu stiu cata oara cand moare cate unul ... iar stateam sa il astept de prin SF sa vina pe Aero LV ... imi pierdusem rabdarea ... ce sa zic , multumesc pentru pareri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu cume e...

 

E greu sa faci filme in SA:MP... trebuie sa explici la fiecare in parte... si mai ales cand ai multi "actori".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu cume e...

 

E greu sa faci filme in SA:MP... trebuie sa explici la fiecare in parte... si mai ales cand ai multi "actori".

 

De asta zic si eu ... macar eu ma zbat sa mai vin cu idei noi , sa fac ceva pe Sa:Mp , sa fie pe aici , sa se mai uite cineva la filme din Sa:Mp cum se facea pe vremuri de aproape orice filmulet , oricat de proasta ar fi fost calitatea la el tot aduna pe putin 1000 views ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

In general un film e bun dupa story-line, nu dupa modul in care se filmeaza. Spun asta pentru ca vad ca criticati mai mult modul in care a filmat si a editat Sabzaky filmul, si fac referire in special la DStefan. Va arat filme facute fara cam-hack si editate in Movie Maker, daca e nevoie.

 

Dupa parerea mea, filmul este bun si imi place, nu pentru ca am participat eu in el, dar ideea filmului este cea mai importanta. Bravo

Nu sunt in masura sa critic un film facut de cineva, am dat doar un sfat si o parere proprie.

 

-Sabzaky incearca si filme in care joci doar tu, daca ai idei bune o sa iti iasa perfect.Spun dupa filmele mele precedente...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt in masura sa critic un film facut de cineva, am dat doar un sfat si o parere proprie.

 

-Sabzaky incearca si filme in care joci doar tu, daca ai idei bune o sa iti iasa perfect.Spun dupa filmele mele precedente...

 

Stiu , ma gandeam sa o fac , dar deocamdata am un calculator mai slab ... face urat cand bag Moduri , skinuri etc .... cu Sony Vegas ma cert mereu ... daia am ales sa il fac si pe acesta in WMV ... In maxim 1 luna imi cumpar un Laptop ceva si o sa ma axez mai mult pe filmele in care joc doar eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intradevar se putea mai bine la toate capitolele. Dar nu a iesit rau, mie cel putin imi place. Daca nu ne grabeam asa tare poate iesea ceva mai frumos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos , imi place foarte mult....

 

 

EDIT : Iulia aka Hennesy :)) mor=))

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...