Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Cea mai mare UMILINTA pentru CFR pe teren propriu! CFR 0-5 Rapid!

Recommended Posts

CFR Cluj a fost umilita pe teren propriu de Rapid cu 5-0 dupa un meci in care oamenii lui Costa n-au avut nicio ocazie de gol. Liderul n-a profitat de infrangerea lui Dinamo cu Petrolul si ramane la 5 puncte in fata. Rapid a urcat pe locul 3 in clasament.

 

21-30-live-text-cfr-rapid-clujul-poate-sa-inceapa-petrecerea-daca-bate-echipa-lui-costa-se-duce-la-8-puncte_1_size1.jpg

 

Echipele de start:

CFR CLUJ: Beto - Maftei, Diogo, Piccolo, Panin - Muresan - Sougou, Peralta, Hora, Ronny - Kapetanos

Rezerve: Stancioiu, Lionn, Pedro, Godemeche, Vranjes, De Zerbi, L Ganea

 

RAPID: Coman - Rui Duarte, M Antonio, Oros, Bozovic - Herea, Alexa, Grigore - Deac, Surdu, Teixeira

Rezerve: Vatca, Ezequias, Burca, St. Grigorie, Sburlea, Pavlovic, Sotelo

 

George spune: CFR nu castiga acest meci !

 

LIVE TEXT:

Sunt aproximativ 5000 de spectatori in tribunele din Gruia.

Vaslui si Dinamo au pierdut la scor in aceasta etapa. Daca bate, CFR se distanteaza la 8 puncte de locul 8.

Bozovic joaca in ciuda faptului ca mama sa a decedat in aceasta dimineata.

Zicu, pe facebook: "DOAR FOTBALUL TE POATE AJUTA SA TRECI PESTE UN ASEMENEA MOMENT!CONDOLEANTE VLADIMIR BOZOVICI!"

Se tine un moment de reculegere in memoria mamei jucatorului de la Rapid.

 

Min 1: Incepe meciul cu CFR in atac!

Min 4: Emotii pentru Beto la o centrare trimisa de Deac, mingea e respinsa in cele din urma.

Min 5: Teixeira suteaza de la 25 de metri in blocaj dupa un corner executat de Deac.

Min 15: Inceput slab de meci, fara ocazii reale. Rapid e mai insistenta in ju######tea adversa, insa Razvan nu are atacant in teren desi a trimis trei jucatori in atac. 1.gif

Min 16: Kapetanos e blocat in fata careului rapidist - e cea mai mare ocazie a clujenilor de pana acum.

Min 18: Gabi Muresan trimite o bomba de la 30 de metri putin pe langa poarta!

Min 20: GOL RAPID!!! Bozovic centreaza in careu iar Herea reia cu capul din plonjon in poarta! Reusita ii e dedicata lui Bozovic! Si fanii prezenti la Cluj ii scandeaza numele!

 

Mihai spune: Imi doresc ca in aceasta seara Bozovici sa marcheze in memoria mamei sale !

 

Min 22: Incercare de actiune a lui Deac, dar rapidistul este blocat. Clujenii il fluiera pe fostul jucator de la CFR.

Min 23: Ronny suteaza de la marginea careului, dar este blocat.

Min 25: Rapidistii cer penalty, dupa ce mingea centrata de Teixeira este respinsa de Panin cu mana. A fost penalty clar pentru Rapid!

Min 32: Rui Duarte centreaza in careu, Grigore reia pe spate pana la Surdu, acesta cade si cere corner. Nu se da nimic.

Min 36: Deac il faulteaza din spate pe Ronny si vede cartonas galben.

 

Narcis spune: Pentru stelisti cel mai favorabil lucru este ca rapid sa castige in momentul de fata, rapid va fi pe locul 3 cu 2 puncte mai mult ca steaua si la un punct in minus la dinamo. Cu o victorie steaua va urca pe 2 iar CFR v-a pierde din victorii. Dar si egalul este foarte bun pentru stelisti....

 

Min 38: Rui Duarte trimite puternic de la 30 de metri lateral dreapta, mult pe langa poarta!

Min 43: Pase succesive ale rapidistilor la marginea careului CFR-ist, Teixeira il lanseaza pe Grigore in careu, dar acesta faulteaza in atac.

 

PAUZA! Rapid conduce dupa golul lui Herea!

 

Min 46: Incepe repriza a doua. Iese Kapetanos, intra Rui Pedro.

Min 49: Herea inscrie din pasa lui Surdu, dar atacantul rapidist se afla in offside!

Min 51: Peralta vede galben dupa un fault la Herea.

MIn 62: Herea patrunde in careu si suteaza putin pe langa poarta!

Min 64: Iese Surdu, intra Grigorie.

 

mario spune: ma uit la Surdu cum alearga pe teren si ma bufneste rasu`, alearga zici ca da din "vasle" .. si ma mai intreb ceva..oare cand o marca si el un gol?! FORTA RAPID...

 

Min 66: Cea mai mare ratare a etapei! Herea suteaza in Beto din 3 metri! Rapidistii sustin ca mingea a trecut de linie si cer gol. Nici reluarile TV nu sunt clare.

Min 67: Nuno Diogo vede cartonas galben.

Min 71: GOL RAPID!!! Grigorie dribleaza superb trei adversari si suteaza direct in poarta de la 16 metri, pe jos, pe langa Beto!

Min 74: GOL RAPID! Rui Duarte loveste cu un sut de la 15 metri!

Min 75: CFR e la pamant! Deac suteaza superb, mingea e deviata si cade pe plasa portii! Beto era batut!

Min 82: Intra Sburlea in locul lui Teixeira.

Min 85: GOL RAPID! Alexa reia in poarta o centrare superba a lui Grigorie! Si acest gol ii este dedicat lui Bozovic.

Min 90: GOL RAPID! Clujenii nu mai inteleg nimic! Deac inscrie cu o reluare din 11 metri, dar nu se bucura la reusita sa!

Min 91: Grigorie il vede iesit pe Beto si suteaza de la 40 de metri, mingea se duce pe langa poarta!

Min 92: Rapidistii paseaza din prima la marginea careului clujean, Piccolo il loveste dur pe Herea si vede rosu direct!

Min 93: Deac e aproape de dubla! Sutul sau din lovitura libera trece la o palma de poarta!

FINAL! Umilinta incredibila pentru liderul Ligii I, care pierde acasa cu 0-5 in fata Rapidului!

 

mario spune: Lui Bozovici i-ar trebui statuie la Rapid.. sa aflii cu cateva ore inainte ca ti-a murit mama si tu intrii sa joci sa da-i totul pe teren..asta spune totul.... daca era altu de la steo aia sau dinamo isi lua concediu 2 luni...

 

Sursa: Sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patru goluri in 20 de minute, asa ceva rar mai vezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost la meci sa ma enervez.

N-au jucat nimic,asta nu e joc de locul 1?

Putem da vina pe faptul ca paharul s-a umplut nu credeti ca erau prea multe acuzatii incepand de la mita la spaga la frauda pana la furt si arbitrii? Am sperat sa le dea scor mare sa se treazeasca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca a fost blat ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ole ole multumim rapidule =)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana acum CFR-ul era ajutata de arbitrii.

Cred ca in sfarsit se indreapta lucrurile, air de la anul o sa avem un campionat curat (sper eu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana acum CFR-ul era ajutata de arbitrii.

Cred ca in sfarsit se indreapta lucrurile, air de la anul o sa avem un campionat curat (sper eu)

 

Niciodata nu vom avea un campionat "curat" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niciodata nu vom avea un campionat "curat" .

 

In romania campionat curat? Daca nu se fura dupa meci se bat arbitri :O ... Ce dreaq ...doar traim in romania :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

in sfarsit,o veste buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca a fost blat ..

 

Eu zic ca esti prost...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca a fost blat ..

 

Da,cu siguranta. Tu te auzi ce vobesti? Ce blat sa fie? Nu ai vazut nici macar meciul,ca sa iti poti exprima opinia. CFR-ul nu a jucat nimic,absolut absolut nimic.

 

Chiar ma bucur pt Rapid,la mai multe victorii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu m-am bucurat ca a batut Rapid. Mai bine sa ia ei titlu decat blatistii de la CFR. Mai bine sa ia ORICINE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa mai vorbim cand se termina campionatul :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as prefera sa castige Steaua campionatul ,pentru ca este echipa mea de suflet, dar daca nu se poate, m-as multumi cu Vaslui loc 1, Steaua loc 2. Imi place cum joaca Vaslui, au jucatori buni, Decat sa castige CFR prin arbitri, sau rivalele de moarte rapid si dinamo...

Mai sunt cateva etape, tragem linie dupa ultima si vedem daca avem o campioana meritata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...