Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Furisey

[Solved][Recomandare]Film

Recommended Posts

Salutare,

 

Am vazut acum ceva timp un film la televizor si era furtuna afara si o cazut programul..

 

Nu imi aduc aminte prea multe detalii,dar actiunea era Thriller.

 

-Niste oamenii de stiinta o descoperit o biserica sub pamant,ei cautand ceva in desert.

-Dupa mai multe cautari au descoperit ca biserica era blestem@ta.

-Apoi au tot iesit din biserica tot felu de "insecte" ,parca erau lacuste..

-Toate statuiile din biserica,inclusiv ingerii aratau spre infern,iar personajul principal a descoperit intr-un sicriu o intrare subterana..

 

 

Atat imi aduc aminte..daca stie cineva despre ce film este vorba as fi foarte recunoscator.Multumesc.

 

Edit: M`am tot gandit la acest film,filmu este cu Marcel Iures si se petrece in Transilvania ...alte date chiar nu mai imi amintesc,sper ca stie cineva despre ce film este vorba..

 

*Am dat edit,pentru a evita 2x post,pentru amatori de posturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filmul asta o fost acum 1luna pe ProTv.. nu este acesta,dar mersi mult ca ai cautat..

 

La inceput gasesc biserica aceea,iar apoi din pricina descoperirii biserici au iesit tot felu de insecte printre care si niste boli ciudate,iar apoi protagonistul isi da seama ca trebe sa fie o explicitatie in biserica si coboara acolo..si gaseste niste scari si coboara intr-o pestera..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca le confunzi putin, ala cu Marcel Iures e intr-adevar "The Cave", dar cel cu biserica subterana din desert s-ar putea sa fie Dominion: Prequel to the Exorcist (2005)

Actiunea are loc in Africa, nu in Transilvania si nici nu cred ca Marcel Iures face parte din distributie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ai avut dreptate,am confundat putin filmul.

 

@Acesta este filmul.Insfarsit l`am gasit! :X.

Mersi foarte mult radu. 2likes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare bine ca l-ai gasit. Vizionare placuta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solved and Closed!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...