Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[News] Call of Duty: Black Ops 2

Recommended Posts

Call of Duty: Black Ops 2

 

188.jpeg

 

Call of Duty: Black Ops 2 a fost anuntat de Treyarch si Activision, jocul urmand sa fie lansat pe data de 13 noiembrie 2012. Pana in acest moment, cunoastem ca jocul va fi disponibil pentru PC, Playstation 3 si Xbox 360.

 

Prima parte a jocului are loc spre sfarsitul Razboiului Rece, avandu-l in prim plan pe acelasi Frank Woods (care se pare ca a supravietuit). Spre deosebire de titlurile anterioare, Black Ops 2 mai are o parte din actiune plasata in viitor, in anul 2025. Un nou razboi a fost inventat, calculatoarele si echipamentele moderne de lupta luand treptat locul soldatilor. Cand cheile de acces ajung pe mainile inamicilor, intregul arsenal se intoarce impotriva celor care au proiectat sistemul, soldatii Black Ops trebuind sa intre din nou in actiune.

 

cod_bo2_2.jpg

 

Daca in prima parte a jocului inamicul suprem este Rusia, luptele din 2025 se vor da impotriva altei super-puteri: China. Prin Black Ops 2, dezvoltatorii Call of Duty renunta si la modul de joc liniar, oferind un oarecare control asupra modului de desfasurare al scenariului.

 

cod_bo2_1.jpg

 

Treyarch utilzeaza acelasi motor grafic, IW Engine, folosit si la ultimele jocuri ale seriei. Call of Duty: Black Ops 2 este al 9-lea joc din seria Call Of Duty, fiind un sequel direct al titlului din 2010 (Call of Duty: Black Ops).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare storyline-ul. 1 nu a avut un storyline asa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca Black Ops mi sa parut genial asta e cel mai tare !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai deci joc black ops online pe net si mi se pare genial dar pe asta chiar il VREAU ! am vazut gameplay-ul si cred ca e unul dintre cele mai bune jocuri ale anului 2012

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vai de capu` meu,cat de tare e.Asteptam cu nerabdare sa vad un gameplay la acest joc,e bestial,va rupe piata si va da pe spate orice shooter din 2012.E tare de tot si mor de nerabdare sa vina ziua de 13 noiembrie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vai de capu` meu,cat de tare e.Asteptam cu nerabdare sa vad un gameplay la acest joc,e bestial,va rupe piata si va da pe spate orice shooter din 2012.E tare de tot si mor de nerabdare sa vina ziua de 13 noiembrie!

Da nu vezi mai sus gameplay-ul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nu vezi mai sus gameplay-ul?

Mai citeste odata propozitia mea,poate vei intelege mai bine ``Asteptam cu nerabdare sa vad un gameplay....``

L-am vazut evident ca l-am vazut :|

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...