Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

Chronicle

Recommended Posts

-Poster: 110wumb.jpg

 

-Regia/Autori: Josh Trank

 

-Roluri/Actori: Michael B. Jordan, Dane DeHaan si Alex Russell

 

-Gen: Acţiune

-Data lansarii: 02.03.2012

 

-ScurtaPrezentare: Zdrobirea masinilor doar cu gandul. Zborul. Dobandirea unei puteri care poate nimici un oras. Cine nu si-ar dori acest tip de puteri? Cine nu si-ar dori sa faca imposibilul? Ce ai face, intreabă CHRONICLE, daca ai fi Andrew, Matt sau Steve?

 

Andrew, Matt si Steve sunt trei adolescenti cu care te poti identifica, fiecare cu o personalitate distincta, confruntandu-se cu provocari reale generate de viata la liceu. Sunt imperfecti, stangaci si putin nechibzuiti. insa ei au descoperit ceva care depaseste capacitatea lor - sau a oricarui altcuiva - de intelegere. Descoperirea lor le aduce capacitati telekinetice; in limbaj comun, au superputeri.

 

Pot muta obiecte doar cu gandul, pot zdrobi masini doar cu puterea vointei. Au invatat sa zboare... indeplinirea celei mai mari dorinte. Apoi, lucrurile iau o intorsatura nefasta.

 

Ce ai face daca, brusc, ai dobandi capacitati care-ti depasesc puterea de intelegere? Ai imbraca un costum special, ai zbura si te-ai bate cu raufacatorii? Daca ai fi adolescent, cel mai probabil raspuns ar fi: s-o crezi tu. Te-ai distra cu puterile, ai face glume si poate ca te-ai razbuna pe cei care ti-au facut rau. Poate ca aceste puteri ti-ar scoate în evidentă calitatile mai putin nobile. Sau mai rau.

 

-Sursa: http://www.cinemagia.ro/filme/chronicle-566845/

 

-Trailer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sa incerc acest film, multumesc frumos . :) Am vazut ca este si la cinema, pare interesant dupa trailer . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am tot tinut sa i-au filmul dar am uitat. Bine ca l-am vazut aici. Din ce am vazut in trailer este un film interesant!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea ma atrage traileru,filmul nu e rau dar se putea si mai bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci chiar nu am cuvinte pentru acest film. Imi aduce aminte de x-men sau restul filmelor de la mervel.Nu stiu cum de nu l-am vazut pe acesta pana acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un film exceptional si original , singurul "bug" pe care il are filmul e felul in care e filmat, asemanator cu reality showurile :) (tot filmul e filmat de unu cu camera :)) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traineru pare intersant .. o sa descarc filmu sa vad cum e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Closed Topic vechi!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...