Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Steaua 3-0 Litex!

Recommended Posts

Joaca Steaua zici ca-i Barcelona!

 

reghecampf-cu-inima-stransa-in-fata-fanilor-gigi-i-a-cerut-un-jucator-galeria-nici-nu-vrea-s-auda-cea_1_1_size1.png

 

 

Echipa de start a Stelei:

 

Stanca - Dumitras, Gardos, Chiriches, Latovlevici - Pinitilii, Bourceanu (cpt)- Chipciu, Rusescu, Tanase - Rocha

 

Rezerve: Tatarusanu, Filip, Mihai Costea, Daniel Georgievski, Martinovic, Lupu, Puscas, Nastasie, Iulian Rosu, Florin Costea, Balan, Nikolic

 

 

 

Se termina nebunia, in aplauzele celor peste 10.000 de fani prezenti la meci! Il asteptam pe Gigi!

 

76' Popov primeste al doilea galben si este eliminat

 

**** Se striga numele lui Mihai Nesu

 

66' Mihai Costea scapa si inscrie pe langa portar!

 

63' Mihai Costea faulteaza de pomana. Vede galben pentru o intrare pe cat de dura, pe atat de stupida.

 

62' Si iar Florin Costea.

 

56' Florin Costea e prezent in atac. Si-a incercat din nou sutul, dar a retinut Pirgov

 

52' Florin Costea trimite pe langa poarta!

 

46' Balan, Martinovic, Lupu, Nikolici, Fl. Costea, Mihai Costea, Georgievski si Filip au intrat dupa pauza

 

*** Steaua lui Reghe arata bine, dar Ghencea e sub orice critica! Un fan tocmai ne-a trimis o poza de pe stadion. facuta in urma cu cateva minute:

 

 

46' Rateaza Rocha incredibil! Din nou! Spiritul Tatu e vesnic viu la Steaua

 

 

 

44' Chipciu scapa singur cu Pirgov, il dribleaza cu sange rau pe bulgar si face 2-0!

 

*** Fanii Stelei scandeaza TSKA, TSKA!

 

36' GOOOOOOL Steaua! Bourceanu executa cornerul perfect si Dumitras deschide scorul cu o lovitura de cap din 6 metri

 

36' Tanase primeste o centrare de la Latovlevici, suteaza din unghi, salveaza Pirgov

 

32' Tanase trimite de la 20 de metri, retine bulgarul

 

25' Stanca n-are probleme la un sut de la distanta

 

23' Rocha rateaza ocazia meciului! Lato ii trimite perfect lui Tanase pe partea stanga, Tanase il gaseste pe Rocha, care din careu, preia excelent, dar mingea e retinuta de portarul bulgar

 

15' Tanase centreaza in fata portii, Rocha nu ajunge la minge

 

10' Kolev trage putin pe langa poarta lui Stanca

 

*** Stelistii au intrat pe teren pe melodia "Protectors of the Earth" a trupei Two steps from Hell. Chiar MM anuntase ca Steaua isi cauta melodie pentru sarbatorit goluri. Ce ziceti de asta?

 

9' Galben Bourceanu

 

5' Dumitras are prima ocazie meciului, trimite tare de la 18 metri, dar in bratele portarului bulgar

 

 

 

20:46 Aproape 10.000 de fani in tribune!

 

Sursa: sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

un meci foarte frumos dupa parerea mea , steaua a avut foarte multe ocazii si zic eu ca au meritat sa castige , cel mai mult mi-a placut al 2-lea gol o faza foarte frumoasa facuta de chipciu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos meciul, de mult asteptam ca Steaua sa joace atat de bine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joc superb al Stelei , garantez ca o sa faca un sezon ''mare'' .

Idem alynn , faza golului 2 a fost foarte frumoasa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steaua a jucat bine astazi, nu sunt fan Steaua dar chiar mi-a placut jocul lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Litex nu ar face fata in Liga I, parerea mea. N-au miscat nimic, era normal ca Steaua sa o domine la toate capitolele...

 

Jucatori remarcati: Tanase, Dumitras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blat a fost blat =)).. Nimic nu a jucat Litex :D

 

Foarte frumos jocul Stelei.Cursivitate,pase precise,fara mari greseli. cred ca vor arata bine in europa league si in campionat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...