Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

haNNi

Freddy vs. Jason

Recommended Posts

Coperta : 126e93d.jpg

 

Trailer:

 

 

 

Freddy vs. Jason este un film de groaza regizat de Ronny Yu . Filmul este o intrepatrundere a francizelor Cosmar pe Strada Ulmilor și Vineri 13. Aceasta este al optulea film din franciza Cosmar pe Strada Ulmilor si al unsprezecea din Vineri 13. În această producție, antagonistii celor doua serii de filme, Freddy Krueger si Jason Voorhees, se luptă unul împotriva celuilalt.

În film, Freddy a crescut slab deoarece cetătenilor din localitatea fictivă Springwood, Ohio nu le-a mai fost frică de el. Pentru a-si recâștiga puterea, Freddy îl învie pe Jason si-l manipulează să călătorească în Springwood pentru a provoca panică și frică. Cu toate acestea, deși Jason reușește să provoace suficientă frică pentru ca Freddy să-și revină și să bântuie orașul din nou, el continuă să intervină pe teritoriul lui Freddy si să-i fure potentialele victime. Acest lucru face ca în cele din urmă între cei două monstrii să apară un conflict violent.

Cronologic, filmul are loc după evenimentele din Jason Goes to Hell: The Final Friday si Freddy's Dead: The Final Nightmare, dar înainte de Jason X. Jason X a fost lansat primul deoarece Freddy vs. Jason a fost blocat în procesul de dezvoltarea în acel moment

 

 

Actori

Robert Englund - Freddy Krueger

Ken Kirzinger - Jason Voorhees

Monica Keena - Lori Campbell

Jason Ritter - Will Rollins

Kelly Rowland - Kia Waterson

Chris Marquette - Charlie Linderman

Brendan Fletcher - Mark Davis

Lochlyn Munro - Deputy Scott Stubbs

Katharine Isabelle - Gibb Smith

Kyle Labine - Bill Freeburg

Tom Butler - Dr. Campbell

Zack Ward - Bobby Davis

Gary Chalk - Sheriff Williams

Jesse Hutch - Trey

David Kopp - Blake

Odessa Munroe - Heather

Chris Gauthier - Shack

Paula Shaw - Pamela Voorhees

Sharon Peters - Mrs. Campbell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant film , am sa-l incerc, te-as ruga sa elimini diacriticele, ori manual, ori cu un program, imi spui daca ai nevoie, le elimina automat. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut filmul, e vechi, dar merita vazut :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos film...l-am vazut mai demult..recomand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant film , am sa-l incerc, te-as ruga sa elimini diacriticele, ori manual, ori cu un program, imi spui daca ai nevoie, le elimina automat. 1.gif

 

Le-am eliminat manual dar nu stiu de ce au ramas 22.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super de groaza filmul,chiar m-a placut si mi-a impresionat.Buna regizare. 1.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, e un clasic al horror-ului, si deasemenea, un film foarte bun, merita vazut. Il recomand cu placere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topic vechi

Closed!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...