Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

haNNi

28 Days Later

Recommended Posts

-Poster: xoftzs.jpg

 

 

-Regia/Autori: Danny Boyle

 

-Roluri/Actori: Cillian Murphy,Christopher Eccleston

 

-Gen: Horror , Thriler , putin SF

 

-Data lansarii: 18.04.2003

 

-ScurtaPrezentare: Un grup de militanti pentru drepturile animalelor descopera într-un institut de cercetare a primatelor mai multi cimpanzei care, inchisi in custi si imobilizati in lanturi sunt obligati sa priveasca niste ecrane pe care se deruleaza scene de o violenta extrema . Ignorand spusele cercetatorilor ingroziti, conform carora cimpanzeii ar fi infectati cu un virus periculos, ei elibereaza animalele, ca imediat apoi sa fie atacati de ele.

28 de zile mai tarziu... Jim (Cillian Murphy), curier de meserie, se trezeste din coma intr-un spital pustiu din Londra. Nedumerit, strabate coridoarele si saloanele goale si, negasind pe nimeni, iese pe strazile orasului in cautare de ajutor. La caderea serii, se adaposteste într-o biserica, in care are surpriza neplacuta sa gaseasca o multime de cadavre, unul peste altul, pe podea. Deodata, un zgomot ii atrage atentia, dar aparitia preotului este departe de a-l linisti. Vazand privirea insangerata si auzind racnetele violente ale acestuia, Jim fuge din nou în strada. Acolo, panica ii sporeste cand constata ca o intreaga adunatura de fiinte ciudate si amenintatoare este pe urmele lui.

 

-Sursa: http://www.cinemagia...ays-later-4340/

 

-Trailer: http://www.cinemagia...days-later-503/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut filmul , a fost destul de frumos si misto . Mai exista deasemenea un film de genul [ 28 weeks later (2007) ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da , il stiu si pe acela , dar asta mi se pare mai reusit , pe mine unu m-a captivat . Il voi posta si pe acela daca o sa am timp si daca numai e postat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu filmul,foarte frumos si reusit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat la trailer, pare asa si asa dar o sa-l vizionez ca tot ziceti ca-i frumos filmu. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topic vechi

Closed!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...