Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[News] Cerinte de sistem COD: BLACK OPS 2

Recommended Posts

Cerinte de sistem COD: BLACK OPS 2

 

412.jpeg

 

Call of Duty: BLACK OPS 2 nu va putea fi jucat de pe sistemul de operare Windows XP. Activision si Treyarch au anuntat cerintele de sistem pentru viitoul joc Call of Duty, noul motor Black Ops II Engine fiind adaptat pentru DirectX11.

 

Astfel, gamerii vor avea parte de o grafica imbunatatita si de o solicitare mai redusa a procesorului, precum si de posibilitatea de a juca noul shooter la rezolutii mult mai mari.

 

Cerintele de sistem mai solicita o placa video de 512 MB (Nvidia GeForce 8800GT sau ATI Radeon HD 3870), un procesor Intel Core2 Duo E8200, cu o frcventa de 2.66 GHz sau un AMD Phenom X3 8750, cu frecventa de 2.4 GHz, precum si 2GB RAM pt sistemul de operare de 32-bit sau 4 GB RAM pentru cel de 64-bit.

 

Vezi pagina COD: BLACK OPS 2 System Requirements.

 

Call of Duty: BLACK OPS 2 va fi lansat pe data de 13 noiembrie si va mai fi disponibil pentru PS3, Xbox 360, si Wii U.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ma voi incadra intr-un final si cu acest Call of Duty :X, nu pot spune ca am terminat fiecare COD dar joc putin cate putin din fiecare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda..Cerintele nu sunt chiar asa de mari pentru un joc cu o asemenea grafica , zici ca esti in realitate. , dar jocul este joarte frumos . Cred ca orice shooter si-ar dori sa joace acest joc . Mie unul chiar imi place , pacat ca nu am cerinte necesare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un prieten a platit 110euro pentru pre-order pentru ps3. Eu mai bine astept 2 ani dupa lansare sa il joc , decat sa dau banii dinainte. In plus nu vad nimic "special" la joc , un shoot ca oricare altul , si foarte asemanator cu Black Ops prima parte. ( din trailer ) , acuma asta e astept si eu pana in noiembrie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...