Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Dinamo_Stefan

eG TV - Need For Speed Most Wanted 2012

Recommended Posts

Titlu oficial: Need For Speed Most Wanted 2012
Data lansarii: 28.12.2012
Gen: Race
Durata: 14:50
Scurta prezentare: Mi-am luat si eu Need For Speed Most Wanted 2012, am tot vazut diverse reclame despre el, am zis sa-l incerc si eu.

Inca nu m-am lamurit in privinta jocului, am jucat doar cateva minute.

La prima vedere pare foarte diferit de primul "Most Wanted".

Desi n-am mai jucat "NFS" de ceva vreme, mai ales "MW" (o sa vedeti in video... cati stalpi si cate ziduri am luat la rost).

Controlul masinii e foarte greoi si uneori badaran. In unele cazuri esti nevoit sa conduci brutal sa-ti faci loc pe strada.

Oricum, dupa cum spuneam inca nu ma pot pronunta in privinta jocului, dar sunt cam 50 / 50 de succesul acestuia.

A mai jucat cineva acest joc?

Voi ce parere aveti?

 

http://www.youtube.com/watch?v=kpSuWzbWexQ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat jocul , l-am si terminat , e foarte genial si frumos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este filmat HD, asa-i? Se vede cam aiurea fata de celelalte video-uri facute de tine.

 

Controlul este intradevar cam greoi insa eu cand l-am jucat din gamepad mi s-a parut putin mai usor decat din tastatura. Oricum, in timp ai sa te obisnuiesti... Ca un mic sfat: incearca sa iei curbele prin drift :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa 2-3curse te vei obsinuii cu controlul masinii,dar totusi e greoi,fiindca te obisnuiesti cu o masina,iar apoi trebuie sa schimbi masina si din nou trebe sa te obisnuiesti cu cea noua si tot asa. La fel ca si kawa si eu fac iau curbele cu frana de mana.In rest jocul e chiar simpatic,povestea asemanatoare cu Most Wanted 2005,doar ca e nasoala treaba cu schimbatul masinii dupa 5-6 curse.

 

@Usrax,vreau sa stiu si eu cum se termina jocul,ai venit aici ai postat 5cuvinte si gata.Jocul e foarte greu de terminat fiindca sunt peste 50 de masini,parca 55,daca nu ma insel.Eu joc in fiecare zi si am terminat doar 26 de masini si aproape ca m`am plictisit.Amator de +1.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nu este filmat HD, asa-i? Se vede cam aiurea fata de celelalte video-uri facute de tine.

 

Controlul este intradevar cam greoi insa eu cand l-am jucat din gamepad mi s-a parut putin mai usor decat din tastatura. Oricum, in timp ai sa te obisnuiesti... Ca un mic sfat: incearca sa iei curbele prin drift :)

 

@ Kawa: E HD, dar nu e "full screen"... selecteaza-ti 720...

 

Asa e, dupa cateva curse m-am obisnuit cu masina... si curbele se iau foarte bine cu frana de mana...

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ Kawa: E HD, dar nu e "full screen"... selecteaza-ti 720...

 

Asa e, dupa cateva curse m-am obisnuit cu masina... si curbele se iau foarte bine cu frana de mana...

Era selectat 720p insa s-ar putea sa ai dreptate, se vede mai urat din cauza ca nu este full screen :)

 

Eu nu le luam cu frana de mana, doar franam (normal) putin si imediat acceleram :) Incearca sa gasesti multe masini fiindca o sa-ti trebuiasca multe SP pentru Most Wanted race :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat 3-4 curse si sincer sa fiu nu mi-a placut absolut deloc, este total aiurea jocul, cel putin pentru mine, ma asteptam sa fie o continuare a vechiului joc, dar n-a fost sa fie. Cele mai reusite jocuri din seria NFS raman Most Wanted si The Run.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Am jucat 3-4 curse si sincer sa fiu nu mi-a placut absolut deloc, este total aiurea jocul, cel putin pentru mine, ma asteptam sa fie o continuare a vechiului joc, dar n-a fost sa fie. Cele mai reusite jocuri din seria NFS raman Most Wanted si The Run.

Exact asta a fost si reactia mea dupa 3/4 curse... dar daca joci mai mult s-ar putea sa te prinda jocu... acum depinde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:O . Trebuie sa il joc si eu :X:X . Oricum , felicitari pentru munca depusa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am terminat jocul in cateva zile, pana la Bugatti am batut tot cu Porsche 911 cu toate piesele PRO. Cele mai bune sunt alea cu weight cat mai mic si handling cat mai mare, ca acceleratia o duci cu piese pana la maxim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dupa 2-3curse te vei obsinuii cu controlul masinii,dar totusi e greoi,fiindca te obisnuiesti cu o masina,iar apoi trebuie sa schimbi masina si din nou trebe sa te obisnuiesti cu cea noua si tot asa. La fel ca si kawa si eu fac iau curbele cu frana de mana.In rest jocul e chiar simpatic,povestea asemanatoare cu Most Wanted 2005,doar ca e nasoala treaba cu schimbatul masinii dupa 5-6 curse.

 

@Usrax,vreau sa stiu si eu cum se termina jocul,ai venit aici ai postat 5cuvinte si gata.Jocul e foarte greu de terminat fiindca sunt peste 50 de masini,parca 55,daca nu ma insel.Eu joc in fiecare zi si am terminat doar 26 de masini si aproape ca m`am plictisit.Amator de +1.

Nu , nu am venit aici sa fac +1 , chiar am terminat jocul. Ultima misiune este cand faci cursa cu tipul de pe locul 1 " Koenigsegg Agera R " , si trebuie sa ii distrugi masina si devii Most Wanted Beaten. Sper ca esti lamurit 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abia astept sa joc acest joc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abia astept sa joc acest joc :X , gg DStefan :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant, o sa-l instalez si eu sa vedem despre ce este vorba. Felicitari pentru video, este reusit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...