Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

"Blat" pentru Balonul de Aur?

Recommended Posts

E clar ca nu intelegeti ce vreau sa zic :)). Nu-mi mai bat capu' ca n-are rost, o tineti pe-a voastra sus si tare. :))

 

Du-te si joaca-te pe CS cu numele CR7. Ce vrei sa zici ? Eu unul inteleg pe deplin ce zici cand spui ca "are nevoie sa se urce pe o cutie ca sa-si ia ceva de la tonomat."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu te auzi ma cand zici prostiile alea?

 

Din cate vad, pentru tine, modelul tau de jucator ideal e ala inalt cefos, care trage ca pe camp, face biciclete si are miscare semnatura ca in Wrestling. :)))

Nu e counter strike sau fotbal in sala sa faca 1 vs 1.

 

Oh, si inca ceva, centrul lui de greutate este mult mai jos decat al lui Ronaldo, si totusi nu se arunca pe jos la orice atingere. Cum explici?

 

Nu vreau sa te jignesc, dar atata timp cat ai idei d-astea  nu stiu ce sa zic.

Centru de greutate mai jos = echilibru mai bun = nu cade asa usor, genius.

 

Nu stiu de ce va bateti capul cu astfel de discutii, amandoi sunt niste jucatori cum nu s-au mai vazut pana acum, fiecare are stilul lui de joc, calitatile lui.

 

Radu zicea ca la Ronaldo 70% e fizicul lui iar 30% talent...Nu stiu cum poti zice asa ceva, pana la urma fizicul ala e al lui, el si l-a format, construit, antrenat, dezvoltat, daca si asta e motiv sa zici ca nu e talentat las-o incolo de treaba. Daca nu avea talent nu mai era unul din cei mai buni jucatori ai lumii, punct.

 

In concluzie nu mai tot aberati si ziceti care e mai bun, sunt fenomenali amandoi si gata, la asta n-aveti ce comenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Centru de greutate mai jos = echilibru mai bun = nu cade asa usor, genius.

 

Nu stiu de ce va bateti capul cu astfel de discutii, amandoi sunt niste jucatori cum nu s-au mai vazut pana acum, fiecare are stilul lui de joc, calitatile lui.

 

Radu zicea ca la Ronaldo 70% e fizicul lui iar 30% talent...Nu stiu cum poti zice asa ceva, pana la urma fizicul ala e al lui, el si l-a format, construit, antrenat, dezvoltat, daca si asta e motiv sa zici ca nu e talentat las-o incolo de treaba. Daca nu avea talent nu mai era unul din cei mai buni jucatori ai lumii, punct.

 

In concluzie nu mai tot aberati si ziceti care e mai bun, sunt fenomenali amandoi si gata, la asta n-aveti ce comenta.

 

Scuze, am vrut sa zic altceva si am editat.

 

Chestia e ca e preocupat mai mult de aspect si de bani decat de joc, isi schimba frizura in timpul pauzei dintre reprize, serios?

Pacat de el, a uitat ca l-a cumparat Boloni pe cateva mingii de fotbal.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Scuze, am vrut sa zic altceva si am editat.

 

Chestia e ca e preocupat mai mult de aspect si de bani decat de joc, isi schimba frizura in timpul pauzei dintre reprize, serios?

Pacat de el, a uitat ca l-a cumparat Boloni pe cateva mingii de fotbal.

 

 

Si cu "Pacat de el, a uitat ca l-a cumparat Boloni pe cateva mingii de fotbal." ce ai vrut sa zici, ca era asa de slab incat nu merita mai mult? Pe vremea cand tu zici ca a dat cateva mingii de fotbal avea 16 ani si era la juniorii lui Sporting, nu cred ca Boloni a trebuit sa ii plateasca antrenorului de la Juniori o suma colosala pentru a-l lasa sa vina la prima echipa :). De pe vremea cand era la Madeira vroia sa ajunga cel mai bun si sa isi poata ajuta familia care nu ducea o viata ca-n puf. Nu vad cu ce te-ar putea deranja pe tine sau pe fanii lui messi ca si-a schimbat odata freza in timpul pauzei, daca nu-ti placea puteai sa schimbi frumos programul, si pe mine cand joaca Barcelona prin minutul 20-30 ma apuca somnu, deci trebuie sa schimb sa vad ceva mai interesant. 

 

Radu jocul lui Ronaldo se bazeaza 70% pe fizicul lui? :)) Buna gluma asta. Il vezi asa malac cum ii Ibrahimovic sa se bage in toti, sa cada pe rand tot cate unu? Bun, Ibrahimovic se bazeaza 100% pe fizicul lui, dar de fapt nu se bazeaza, asta e talentul lui, e un atuu al lui. 

Ronaldo la cum dribleaza, la cum suta si la ce sprint are e pur si simplu talent. Daca tu zici ca se bazeaza 70% pe fizicul lui imi pot da seama de 2 lucruri ori esti invidios pe el, ori nu esti chiar asa de priceput :). Daca Ronaldo se bazeaza 70% pe fizic si eu pot zice ca Messi se bazeaza 100% pe fizic, daca nu ar fii asa de mic nu ar putea sa intre printre cracii adversarilor. Fizicul care il are acuma Ronaldo a fost muncit de cand era mic, crezi ca s-a trezit peste noapte cu el? 

 

@ La echipa anului a eg-ului mai lipsea sa pui dupa "Surprinzator, niciun jucator de la Barcelona sau Chelsea.", "Suprinzator, niciun jucator de la Barcelona, Chelsea sau Steaua.". Oricum ai putea sa o lasi mai usor cu favorurile sau sa dai credit mai mult doar lucrurilor care iti plac tie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am spus ca merita mai mult sau ca a gresit Boloni cand l-a promovat, dar a uitat de unde a plecat, de Boloni nici nu vrea sa mai auda :).

 

Degeaba are fizicul ala daca sta la cersit de fiecare data. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ixxt3nVORVs

Share this post


Link to post
Share on other sites
Si cu "Pacat de el, a uitat ca l-a cumparat Boloni pe cateva mingii de fotbal." ce ai vrut sa zici, ca era asa de slab incat nu merita mai mult? Pe vremea cand tu zici ca a dat cateva mingii de fotbal avea 16 ani si era la juniorii lui Sporting, nu cred ca Boloni a trebuit sa ii plateasca antrenorului de la Juniori o suma colosala pentru a-l lasa sa vina la prima echipa :). De pe vremea cand era la Madeira vroia sa ajunga cel mai bun si sa isi poata ajuta familia care nu ducea o viata ca-n puf. Nu vad cu ce te-ar putea deranja pe tine sau pe fanii lui messi ca si-a schimbat odata freza in timpul pauzei, daca nu-ti placea puteai sa schimbi frumos programul, si pe mine cand joaca Barcelona prin minutul 20-30 ma apuca somnu, deci trebuie sa schimb sa vad ceva mai interesant. 

 

Radu jocul lui Ronaldo se bazeaza 70% pe fizicul lui? :)) Buna gluma asta. Il vezi asa malac cum ii Ibrahimovic sa se bage in toti, sa cada pe rand tot cate unu? Bun, Ibrahimovic se bazeaza 100% pe fizicul lui, dar de fapt nu se bazeaza, asta e talentul lui, e un atuu al lui. 

Ronaldo la cum dribleaza, la cum suta si la ce sprint are e pur si simplu talent. Daca tu zici ca se bazeaza 70% pe fizicul lui imi pot da seama de 2 lucruri ori esti invidios pe el, ori nu esti chiar asa de priceput :). Daca Ronaldo se bazeaza 70% pe fizic si eu pot zice ca Messi se bazeaza 100% pe fizic, daca nu ar fii asa de mic nu ar putea sa intre printre cracii adversarilor. Fizicul care il are acuma Ronaldo a fost muncit de cand era mic, crezi ca s-a trezit peste noapte cu el? 

 

@ La echipa anului a eg-ului mai lipsea sa pui dupa "Surprinzator, niciun jucator de la Barcelona sau Chelsea.", "Suprinzator, niciun jucator de la Barcelona, Chelsea sau Steaua.". Oricum ai putea sa o lasi mai usor cu favorurile sau sa dai credit mai mult doar lucrurilor care iti plac tie.

 

Esti destept rau ma tu...

 

Pai si Messi de ce nu s-a facut ma cat Ronaldo? Ca n-a muncit la fel de mult?

 

Asa prostie cu "si-a muncit fizicul" n-am mai auzit. Pai logic ca si-a muncit fizicu ca doar nu i-au crescut muschii peste noapte ca lui Fat-Frumos, dar ideea e ca el ca sa ajunga la un astfel de fizic a plecat de la o baza. TOTUL se antreneaza, muschi, detenta, forta sutului, viteza, TOT. Ideea e ca la unii prin antrenament poti ajunge la niste rezultate, la altii la alte rezultate. Ce rezultate sa ai la Messi cand el cand l-a luat Barca, la 12 ani, era bolnav de piticism si n-avea nicio sansa sa ajunga la 1,86 si un corp sculptat ca al lui Ronaldo. E, in schimb la Ronaldo sau Drogba sau Ibrahimovic, care de mici au fost puternici, inalti si "fortosi" e mult mai usor sa ajungi la asa ceva.

 

De aia spun eu ca pentru jocul lui Messi, el are un merit mult mai mare, in timp ce Ronaldo a beneficiat foarte mult de gena lui. Messi la jumatate de om cat e el, teoretic daca-i pui un umar la umar la revedere, e cu cracii in sus. La Ronaldo, mai greu...

 

Eu cu asta am incheiat discutia. Toata lumea zice ca Messi e incredibil, da dublu goluri, dublu pase de gol fata de Ronaldo si voi ziceti ca Ronaldo e cel mai bun jucator din lume. Sunt sigur ca si numarul de dribblinguri dintr-un an daca-l numeri la ambii jucatori, veti observa ca Messi dribleaza MULT MAI MULT decat Ronaldo si MULT MAI EFICIENT decat Ronaldo.

 

 

LE: Ce ziceti voi de Ronaldo ca nu e vorba de fizic si de gena lui, e ca si cum ati zice ca oricine poate sa ajunga sa sara cat gagiul asta daca munceste destul.

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kCmXzJ25qLs#!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...