Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Steaua 2 - 0 Ajax (4-2 după penalty-uri)

Recommended Posts

lato-bucurie-steaua-ajax-ts035.jpg?width

 

STEAUA:Tătăruşanu - Râpă, Gardoş, Chiricheş, Latovlevici - Prepeliţă - Popa, Rusescu, Chipciu, Tănase - Tatu
Rezerve: Stanca, Szukala, Filip, Pîrvulescu, M. Costea, Nikolic, Rocha

AJAX: Vermeer - Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind - Poulsen, De Jong, Eriksen - Isaac Cuenca, Sigthorsson, Fischer
Rezerve: Cillessen, Veltman, Dijks, Schone, Serero, Boerrigter, Lukoki

 

Steaua se califica in optimi!

 

8. 4-2! GOOOL LATOVLEVICI
7. 3-2 Rateaza Moisander

6. 3-2 Gool Filip
5. 2-2 Gol De Jong
4. 2-1 Gol Nikolic
3. 1-1 Schone rateaza! Apara Tatarusanu
2. 1-1 Rusescu inscrie
1.  0-1 Olandezii au prima lovitura: Eriksen inscrie


FINAL: STEAUA - AJAX 2-0! Urmeaza loviturile de departajare


Min120: Latovlevici centreaza catre Gardos, reluarea spre poarta, dar este repunere din coltul careului mic
Min119: Rusescu scoate cornerul
Min118: Adi Popa scoate faultul dupa inca o ocazie a olandezilor
Min117: Ocazie mare Ajax. Parvulescu pierde si Serero suteaza slab din pozitie excelenta
Min117: Ajax ramane in posesie: aut de margine

Min115: Chipciu da semne de oboseala si scapa mingea in aut de poarta
Min115: Steaua ramane in atac

Min115: Galben pentru Poulsen
Min114: Adi Popa si Rusescu combina spectaculos, dar Popa centreaza slab

Min113: Gardos respinge excelent
Min110: Ocazie mare pentru Steaua! Nikolic si Adi Popa nu reusesc sa trimita mingea spre poarta
Min109: Ocazie mare pentru Ajax! Alderweireld reia cu capul putin pe langa poarta
Min109: Tatarusanu boxeaza la cornerul lui Eriksen

Min107: Steaua ataca, Adi Popa suteaza de la coltul careului mare, dar in blocaj
Min106: Steaua este in aparare


Min105: Finalul primei reprize a prelungirilor! Steaua - Ajax 2-0

Min105: Parvulescu preseaza dupa o cursa de 60 de metri, Vermeer respinge
Min104: Ajax ataca, Chipciu intervine in apropierea careului si este corner
Min103: Adi Popa este cazut pe teren si cere ingrijiri medicale
Min102: Latovlevici respinge din careu
Min101: Chipciu centreaza, Vermeer are probleme!
Min100: Latovlevici scoate cornerul

Min99: Steaua iese din incercuire, dar Parvulescu nu pare sa fie intrat in meci
Min98: Parulescu este gasit in tusa, dar este offside
Min97: Galben De Jong dupa un fault la Chipciu
Min96: Rusescu paseaza catre Nikolic, dar este offside

Min95: Faza buna a Stelei, Rusescu ii paseaza lui Nikolic, dar acesta se pierde si suteaza in blocaj
Min94: Latovlevici depaseste doi adversari dar se grabeste si suteaza de la distanta
Min93: Ocazie Serero, mingea se duce peste poarta lui Tatarusanu

Min91: Nikolic scoate faultul la mijlocul terenului
Min91: Incepe prima repriza de prelungiri


FINALUL CELOR 90 DE MINUTE! Steaua - Ajax 2-0! Urmeaza prelungirile

Min90+3: Latovlevici este cazut la pamant si cere ingrijiri medicale
Min90+2: Adi Popa intra intrpun clinci cu Blind, Ajax are mingea
Min90+1: Parvulescu degajeaza
Min90: Chiriches degajeaza! Trei minute de prelungire!
Min89: Serero centreaza in Chiriches si este inca un corner
Min88: Chiriches intervine excelent in careu, Ajax are corner
Min87: Filip se apropie de poarta, dar Nikolic refuza sa iasa din offside
Min84: Nikolic recupereaza si scoate cornerul
Min83: Ocazie uriasa Ajax! Tatarusanu este erou! Parada de langa bara!
Min83: Ocazie mare Ajax! Boerrigter loveste bara
Min82: ⇔ Iese Fischer, intra Serero
Min77: ⇔ Intra Parvulescu, iese Tatu
Min76: GOOL STEAUA! Chiriches prinde un sut de senzatie si mingea se duce direct in vinclul portii! Steaua -Ajax 2-0
Min76: Chipciu il lanseaza pe Nikolic, mingea este degajata
Min74: Schone centreaza la coltul lung, Boerrigter reia cu capul, dar Tatarusanu nu are emotii
Min73: Filip vede galben pentru un atac dur la Boerrigter
Min73: Ajax incearca sa tina mingea departe de stelisti
Min71: ⇔ Schone si Boerrigter intra, ies Cuenca si Sigthorsson
Min70: Sut superb al lui Chiriches, mingea trece la doiu metri de poarta
Min69: Latovlevici si Chipciu se bat in tusa, Rusescu scoate aruncarea de la margine
Min68: Olandezii combina in propriul teren
Min66: ⇔ Tanase iese, intra Nikolic
Min65: Pericol la poarta Stelei! Blind centreaza de la marginea careului mare, dar Steaua scapa cu bine
Min63: Rapa greseste, dar Chiriches recupereaza! Adi Popa este semnalizat in offside
Min61: Ocazie monumentala Steaua! Adi Popa suteaza din drop, dar mingea loveste bara!
Min60: Latovlevici este de neoprit in tusa, de centreaza in blocaj
Min59: Replica de mare jucator a lui Fischer, dar mingea ocoleste poarta lui Tatarusanu
Min58: Chipciu se bate cu trei adversari, intra in careu, dar pierde in cele din urma
Min56: Ocazie mare Tanase! Mingea sutata de la 25 de metri trece putin pe langa poarta
Min55: Steaua continua pressingul, dar Chiriches greseste
Min55: Corner pentru Steaua
Min54: Rapa greseste la mijlocul terenului, mingea ajunge in careul Stelei si un olandez cade, dar jocul e lasat liber
Min53: Actiune impresionanta a lui Chipciu, dar sutul este blocat. Steaua ramane in pressing
Min51: Faza buna a olandezilor, Blind este in offside
Min50: Chipciu face un pressing sufocant, Vermeer trimite lung
Min49: Vermeer retine din careul supraaglomerat
Min49: Filip paseaza cu Tanase, deviere subtila pentru Chipciu si Rusescu scoate cornerul
Min47: Adi Popa il faulteaza pe Fischer si Ajax are lovitura libera de la mijlocul terenului
Min47: Gardos paseaza lung catre Tatu, mingea este intoarsa, dar fara adresa
Min46: Incepe repriza a doua
Min46: ⇔ Intra Filip, iese Prepelita

Min45+2: FINALUL PRIMEI REPRIZE! Steaua - Ajax 1-0! Steaua are inca o repriza pentru a incerca o noua minune


Min45: Tatarusanu trimite direct la Tanase, acesta incearca pasa filtranta, dar mingea ajunge la Vermeer
Min44: Sightorsson scapa singur cu portarul dar este offside
Min43: Chipciu incearca o pasa decisiva, dar este prea lunga pentru Adi Popa
Min41: Prepelita vede cartonas galben
Min38: GOOOL STEAUA! Latovlevici primeste o pasa in adancime si il lobeaza pe Vermeer! Steaua - Ajax 1-0
Min36: Ocazie incredibila Steaua! Rusescu suteaza din lovitura indirecta de la sase metri, dar este corner
Min33: Lovitura libera indirecta pentru Steaua dupa un pressing al lui Tatu
Min32: Galben vazut de Erikssen dupa un fault la Chipciu
Min32: Prepelita trimite insa direct in bratele lui Vermeer
Min32: Chipciu scoate lovitura libera de la 35 de metri
Min30: Popa centreaza prea lung la o faza buna a Stelei, dar Chipciu recentreaza in careu. Tanase recupereaza
Min29: Cuenca centreaza din alergare, Tatarusanu prinde cu ceva emotii
Min27: Steaua combina la mijlocul terenului, dar Tanase paseaza gresit
Min24: Gardos il blocheaza pe Sigthorsson
Min23: Moment de acalmie pe National Arena. Olandezii paseaza gresit si Tatarusanu repune din coltul careului mic
Min21: Greseala a lui Chiriches, olandezii pleaca pe contra, dar este offside
Min20: Latovlevici se bate in tusa cu Van Rhijn, dar scapa mingea in aut
Min19: Jocul este intrerupt dupa caderea lui Alderweireld
Min18: Cuenca scapa de Latovlevici, dar Chipciu intervine excelent si este corner
Min16: Corner pentru Steaua, mingea cade in careu. Tanase este singur cu portarul, dar este offside
Min15: Tanase rateaza o preluare simpla dupa o pasa a lui Popa
Min14: Blind este blocat de Rapa si Steaua are aruncare de la margine
Min12: Dubla ocazie a olandezilor! Steaua scapa dupa doua suturi in blocaj din interiorul careului
Min11: Popa se bate de unul singur, dar Fischer trimite acasa
Min9: Ajax pune stapanire pe joc, dar prefera sa paseze in propria jumatate
Min7: Gardos faulteaza si vede galben
Min7: Erikssen suteaza peste poarta din lovitura libera
Min6: De Jong este faultat din spate de Prepelita, dar stelistul este iertat de arbitrul Tagliavento
Min5: Tanase combina cu Tatu, dar pasa brazilianului este imprecisa
Min4: Steaua incepe in forta, Rusescu este in careu, dar nu poate trece de adversarul direct
Min2: Tanase paseaza cu Latovlevici si aceasta scoate cornerul
Min2: Gardos urca, Chipciu pierde mingea
Min1: Steaua are posesia in starul meciului
Min1: A inceput meciul

 
Sursa: www.prosport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasa lor de olandezi, nu au fost fair-play, mai ales dupa ce conduceam cu 2-0, s-au crezut superiori. Oricum un meci incredibil facut de Steaua, asa meciuri sa tot mai fie, la intensitate maxima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un meci de nota 10 , STEAUA BUCURESTI  a  fost pe tot terenu in noaptea asta :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

O echipa superba ,exemplul perfect pentru restul echipelor romanesti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un meci cum n-am mai vazut de mult din partea Stelei. Am dominat Ajaxul din toate punctele de vedere, nu mi-a placut cum au reactionat fotbalistii Ajaxului la unele faze avand protagonist pe Adi Popa, urat din partea lor..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un meci frumos cu niste goluri care vor ramane in istorie. Felicitari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sperat , am vizionat si am castigat.. mai mult nu am ce spune, dar de stiut ca olandezi au un caracter "maro" si asta deoarece sau ofticat. Despre Steaua numai spun , au dovedit de ce sunt in stare si am meritat norocul din unele faze respectiv meciul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-as fi crezut... Felicitari Stelei ! 8-|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu credeam ca STEAUA va reusi sa invinga , dar se pare ca m-am inselat , STEAUA a facut un meci absolut superb , care le-a adus victoria !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meci superb, Steaua a dovedit ca este o mare forta  !!

 

Romania Steauaaa Europa Steauaaa oriunde Steauaaaa :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer cand am vazut rezultatul ma si gandeam cum a reusit steaua sa invinga tinand cont ce am patit data trecuta.Asta e.Speram ca sa mearga in continuare.Primul gol al lui Latovlevici a fost foarte bun dar totusi tot traiam cu frica in mine si la 2-0 ca ne pot egala.Dar cand s-a terminat am rasuflat usurat.Felicitari STEAUA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari Steaua Bucuresti,un meci excelent,o calificare pe deplin meritata.Sa fie intr-un ceas bun si sa ajungem in finala chiar sa o castigam daca se poate.

Respect Steaua Bucuresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era greu de crezut inaintea acestui meci ca Ajax nu va putea marca in acest meci,dupa Steaua fiind nevoita sa dea 4 goluri pentru a se califica,dar aseara Steaua a fost echipa mai buna,felicitari !.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu stiu ce sa mai zic daca si voi aveti impresia ca stiti fotbal. Am fost fan Steaua inrait acuma ii suport la fel dar nu ca inainte. Eu sper ca orice echipa din Romanaia sa faca performanta in europa. Aseara Steaua nu a dominat nimic le-a fost frica au jucat cu inima in gat posesia clar a fost dominata de cei de la Ajax. Golul 1 a fost superb Latovlevici sa descurcat excelent ca un pro, iar golu al doilea pur si simplu noroc ( cu toate ca a fost o minunatie de gol ) inainte de gol Chiriches a mai avut o sansa ca aia dar a ratat-o. Tot ce pot spune este ca Steaua a dominat prelungirile atat. Golurile au fost fantastice si performanta a fost destul de buna. Steaua poate mult mai bine daca ar avea o intelegere mai buna si ma refer la angajari pe flanc sau centrari gen cea pentru Latovlevici. Forta Steaua :) speram la finala :D indiferent de ce echipa urmeaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu stiu ce sa mai zic daca si voi aveti impresia ca stiti fotbal. Am fost fan Steaua inrait acuma ii suport la fel dar nu ca inainte. Eu sper ca orice echipa din Romanaia sa faca performanta in europa. Aseara Steaua nu a dominat nimic le-a fost frica au jucat cu inima in gat posesia clar a fost dominata de cei de la Ajax. Golul 1 a fost superb Latovlevici sa descurcat excelent ca un pro, iar golu al doilea pur si simplu noroc ( cu toate ca a fost o minunatie de gol ) inainte de gol Chiriches a mai avut o sansa ca aia dar a ratat-o. Tot ce pot spune este ca Steaua a dominat prelungirile atat. Golurile au fost fantastice si performanta a fost destul de buna. Steaua poate mult mai bine daca ar avea o intelegere mai buna si ma refer la angajari pe flanc sau centrari gen cea pentru Latovlevici. Forta Steaua :) speram la finala :D indiferent de ce echipa urmeaza.

 

Prietene eu nu stiu ce meci ai vazut tu, Steaua a dominat clar, a stat mereu de-a lungul meciului pana sa dea al 2-lea gol, pusi peste ei, daca imi permiti sa-ti zic ca, olandezii erau dezorientati, in repetate randuri greseau pasele, iar Steaua recupera foarte usor si cum am mai zis ducea toata echipa in atac, ramanand doar cu 2 fundasi in jumatatea lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu stiu ce sa mai zic daca si voi aveti impresia ca stiti fotbal. Am fost fan Steaua inrait acuma ii suport la fel dar nu ca inainte. Eu sper ca orice echipa din Romanaia sa faca performanta in europa. Aseara Steaua nu a dominat nimic le-a fost frica au jucat cu inima in gat posesia clar a fost dominata de cei de la Ajax. Golul 1 a fost superb Latovlevici sa descurcat excelent ca un pro, iar golu al doilea pur si simplu noroc ( cu toate ca a fost o minunatie de gol ) inainte de gol Chiriches a mai avut o sansa ca aia dar a ratat-o. Tot ce pot spune este ca Steaua a dominat prelungirile atat. Golurile au fost fantastice si performanta a fost destul de buna. Steaua poate mult mai bine daca ar avea o intelegere mai buna si ma refer la angajari pe flanc sau centrari gen cea pentru Latovlevici. Forta Steaua :) speram la finala :D indiferent de ce echipa urmeaza.

Eu unu sunt de parere ca Steaua a dominat intreaga partida, bineinteles ca au mai avut si olandezi cateva momente, dar in mare Steaua a dominat..

Vorba lui BLodu... :)) nu stiu la ce meci te-ai uitat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda clar se pare ca trebuie sa va raspunda unu care e mai mare in grad pa forum sa intelegeti. Poate RaduReleu el stie mai bine. Posesia a fost mai mult la Olandezi steaua sa nu zic de cate ori au pierdut ei mingea eu stiu la ce meci m-am uitat aseara si stiu ce vorbesc pentru ca eu unul m-am enervat de nenumarate ori cate greseli au avut cei de la steaua si inca cate goluri trebuia sa marcheze daca ar fi stiut cand sa dea drumul la pase sa angajeze un jucator. Eu nu stiu ce sa va zic probabil ca v-ati uitat asa rarit si dati din gura mult dar sincer acuma steaua a avut la fel ca Ajax multe faze penale in care s-au impiedicat in minge si au pierdut-o dar au recuperat-o si iar au pierdut-o aiurea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda clar se pare ca trebuie sa va raspunda unu care e mai mare in grad pa forum sa intelegeti. Poate RaduReleu el stie mai bine. Posesia a fost mai mult la Olandezi steaua sa nu zic de cate ori au pierdut ei mingea eu stiu la ce meci m-am uitat aseara si stiu ce vorbesc pentru ca eu unul m-am enervat de nenumarate ori cate greseli au avut cei de la steaua si inca cate goluri trebuia sa marcheze daca ar fi stiut cand sa dea drumul la pase sa angajeze un jucator. Eu nu stiu ce sa va zic probabil ca v-ati uitat asa rarit si dati din gura mult dar sincer acuma steaua a avut la fel ca Ajax multe faze penale in care s-au impiedicat in minge si au pierdut-o dar au recuperat-o si iar au pierdut-o aiurea.

Chiar ca '' nu stiu ce meci ai vazut tu ''   :)) , pe langa acea bara ,interventia lui Tatarusanu , Chirches si cateva suturi pe langa , Ajax n-a jucat nimic pur si simplu . Incepand cu repriza a 2-a Ajax era inexistanta pe teren , in schimb , Steaua era omniprezenta , si-n atac si-n aparare . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

<span style="font-family: comic sans ms" ,="" cursive'="">Eu nu stiu ce sa mai zic daca si voi aveti impresia ca stiti fotbal. Am fost fan Steaua inrait acuma ii suport la fel dar nu ca inainte. Eu sper ca orice echipa din Romanaia sa faca performanta in europa. Aseara Steaua nu a dominat nimic le-a fost frica au jucat cu inima in gat posesia clar a fost dominata de cei de la Ajax. Golul 1 a fost superb Latovlevici sa descurcat excelent ca un pro, iar golu al doilea pur si simplu noroc ( cu toate ca a fost o minunatie de gol ) inainte de gol Chiriches a mai avut o sansa ca aia dar a ratat-o. Tot ce pot spune este ca Steaua a dominat prelungirile atat. Golurile au fost fantastice si performanta a fost destul de buna. Steaua poate mult mai bine daca ar avea o intelegere mai buna si ma refer la angajari pe flanc sau centrari gen cea pentru Latovlevici. Forta Steaua :) speram la finala :D indiferent de ce echipa urmeaza.


Blade, te inseli sa stii. Nu am statisticile inca, dar sa stii ca Steaua a fost o echipa extrem de agresiva aseara, a reusit sa recupereze multe mingi in jumatatea adversa si i-a presat foarte mult pe Ajax. Tind sa cred ca posesia a fost de partea noastra cel putin in primele 80 de minute. Suta la suta tin minte ca in minutul 70 si ceva, 80, aveam 9-2 la cornere. Apoi e adevarat, Ajax a fost echipa care a dominat si pe fondul oboselii noastre. Ai drepatate ca s-au pierdut multe mingi, dar a fost un meci de exceptie facut de ai nostri.

I-am dominat la toate capitolele :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...