Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Olanda - România 4-0

Recommended Posts

untitled-1.jpg?width=610

 

Echipele de start:

Romania:

Pantilimon - Tamaş, Gardoş, Chiricheş, Raţ - Pintilii, Bourceanu - Adi Popa, Grozav, Tănase - Bogdan Stancu

Rezerve: Tătăruşanu, Lung Jr. - Luchin, D. Grigore, Chipciu, Torje, Mutu, Keşeru, Şt. Radu, Rusescu, Maxim

Selecţioner: Victor Pițurcă

 

Olanda:

Vermeer - Janmaat, De Vrij, Indi, Blind - Strootman, Van der Vaart, De Guzman - Lens, Van Persie, Robben

OLANDA: Vermeer - Janmaat, De Vrij, Bruno Martins Indi, Blind - Strootman, Van der Vaart, De Guzman - Lens, Van Persie, Robben
Rezerve: 22. Stekelenburg, 23. Vorm - 12. Van Rhijn, 13. Vlaar, 14. Mathijsen, 15. Kuyt, 16. Clasie, 17. Schaken, 18. Vilhena, 19. S. De Jong, 21. John, 24. Maher

Selecţioner: Louis van Gaal

Arbitru: Mark Clattenburg
Asistenţi: Simon Beck, Stephen Child (toţi din Anglia)
Stadion: Amsterdam Arena (Olanda)

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Min. 90+4 - Final de meci

Min. 90 - GOL OLANDA! Pantlimon respinge în faţă şutul lui Maher, mingea ajunge la Lens, care marchează simplu, nestingherit

Min. 89 - Robben trage pe lângă poartă dintr-o lovitură liberă din unghi, din marginea careului

Min. 88 - Chipciu vede galben

Min. 86 - <=> Schimbare la Olanda. Iese Van Persie, intră S. De jong

Min. 82 - Tamaş trage de la mare distanţă, din lovitură liberă, Mutu deviază şi Vermeer prinde fără probleme

Min. 80 - <=> Schimbare la Olanda. Iese Van der Vaart, intră Clasie

Min. 79 - Mutu reia cu capul pe lângă poartă o centrare venită de pe partea dreaptă de la Tamaş
Min. 78 - Stancu trage de la 20 de metri, vermeer respinge în lateral

Min. 73 - <=> Schimbare la Olanda. Iese de Guzman, intră Maher

Min. 71 - Raţ îşi pregăteşte şutul câteva secunde bune, dar trage pe lângă poartă de la 25 de metri

Min. 68 - <=> Schimbare la România. Mutu îi ia locul lui Grozav

Min. 65 - GOL OLANDA! Van Persie îl trimite pe Pantilimon în dreapta şi trage în stanga goalkeeperului

Min. 64 - Vermeer prinde în doi timpi mingea centrată în forţă de Tamaş

Min. 63 - Torje bate puternic lovitura liberă de la 16 metri, dar trimite în zid

Min. 63 - <=> Schimbare la România. Iese Popa, intră Torje
Min. 61 -  Blind primeşte galben după ce îl faultează din spate pe Popa, la marginea careului

Min. 60 - <=> Schimbare la România. Iese Tănase, intră Chipciu

Min. 58 - Tănase îşi lasă colegii spectatori după ce trimite un fel de pasă-şut, mult pe lângă poartă

Min. 56 - GOL OLANDA! Robben îi umileşte pe Tamaş şi Gardoş în marginea careului, centrează pentru Van Persie, care trimite cu capul de pe loc, peste Pantilimon, la colţul lung, iar mingea intră în poartă după ce loveşte bara

Min. 53 - Blind ajunge o minge în tuşă, îl driblează pe Adi Popa şi îi trimite lui Van der Vaart, dar şutul acestuia se duce peste poartă

Min. 50 - Gardoş greşeşte inexplicabil în centrul careului, mingea ajunge la Van Persie, dar atacantul lui United trimite în braţele lui Pantilimon

Min. 47 - Indi primeşte primul cartonaş galben al meciului după un faul la Popa
Min. 46 - A început a doua repriză

 

Min. 45+1 - Finalul primei reprize

 

Min. 45 - Van Persie reia din voleu, Pantilimon respinge, dar olandezul este surprins în offside
Min. 43 - Tănase şi Lens se bat în tuşă pentru un balon, dar olandezul are o viteză superioară, iar Tănase faultează în atac
Min. 38 - Adi Popa trage în cros, cu dreptul, Vermeer atinge mingea cu vârfurile degetelor şi şutul se duce ăn corner, milimetric pe lângă bară
Min. 37 - Mingea trimisă în adâncime pentru Bogdan Stancu este prinsă fără probleme de Vermeer

Min. 33 - Adi Popa este deschis în banda dreaptă, dar trimite dezamăgitor din marginea careului şi mingea se duce în peluză
Min. 29 - Grozav se grăbeşte şi trage mult pe lângă poartă de la peste 25 de metri
Min. 27 - Grozav este blocat de Blind în careul Olandei
Min. 23 - Adi Popa nu poate trece de de Vrij n careul olandezilor
Min. 21 - Janmaat centrează de pe dreapta, Strootman sare printre doi fundaşi români, dar trimite peste poartă din 8 metri

Min. 20 - Bourceanu trimite o minge lungă din lovitură liberă, Tamaş recentrează în careu, dar Vermeer iese şi prinde
Min. 13 - Mingea reluată cu capul de Van Persie de la 14 metri este prinsă de Pantilimon
Min. 12 - GOL OLANDA! Raţ greşeşte o minge în partea stângă, Lens recuperează, îi trimite lui Van Persie, care îi aşează mingea lui Van der Vaart. Mijlocaşul olandez trage plasat, pe jos, de la 16 metri şi îl învinge pe Pantilimon.
Min. 10 - Lens trece de Raţ, centrează la 8 metri, dar Van Persie, singur, trimite din cădere peste poartă
Min. 8 - Raţ respinge cu capul mingea centrată de Van der Vaart din lovitură liberă

Min. 7 - Pantilimon respinge în exterior mingea şutată de Strootman de la 25 de metri
Min. 5 - Adi Popa sprintează pe partea dreaptă, îi trimite lui Stancu, acesta pătrunde în careu, dar cade după un duel cu De Vrij, iar Vermeer reţine
Min. 3 - Chiricheş iese din defensivă cu mingea la picior, dar greşeşte pasa în adâncime
Min. 2 - Robin van Persie este surprins în offside la prima acţiune de atac a meciului
Min. 1 - Olanda are lovitura de începere

 

Sursa: www.prosport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim Piti, acum lasa-ne !

 

Despre meci, eternul "Un fleac, ne-au ciuruit"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar am vorbit cu cativa tovarasi si am spus un pronostic de 3-4:0 dar am zis mai mult in gluma doar pentru a face putin misto de ei , dar chiar nu ma asteptam la asa scor. Am inceput bine dar cred ca vom termina slab grupa pentru calificarile la mondial , iar daca o tinem tot asa nu cred ca ajunge nici la mondialul acesta , pacat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piturca asta nu are treaba cu echipa nationala :| . In 20 de min am vazut la Digi Sport 1 in Direct a schimbat de 4 ori echipa de titulari :|. El nu se poate hotara cu 1-2 zile el in ultimele 10 min trimite dupa cum ii rasare lui in minte :|

 

Noi cica vrem la Mondiale :| , ne bate si Andorra daca jucam asa :|.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da multumim Piti, daca o tinem asa ajungem la mondialele din 2030, Echipa mai bine aleasa decat in mecul cu Ungaria dar un Chipciu , un Torje , Mutu in primul 11 ar fi facut diferenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea m-am uitat asa la meci. Dar pot sa spun decat ca Romania fost praf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au vrut sa ne arata bancu ala cu patrula. Patru la 0 pentru Olanda :|. Slabi, nu am cuvinte pentru nationala Romaniei, cat despre Olanda, o nationala de nota 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...