Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

KjaeR

Falcao a fost anunţat oficial ca jucător al lui AS Monaco

Recommended Posts

UGTSGS1.jpg
 
Clubul recent promovat în prima ligă franceză, AS Monaco, a anunţat vineri, 31 mai, pe site-ul oficial, transferul definitiv al atacantului columbian al lui Atletico Madrid, Radamel Falcao, pentru următoarele cinci sezoane.
 
"Bienvenido, Radamel Falcao" este mesajul de bun venit, în spaniolă, postat pe site-ul lui AS Monaco. Columbianul, care a marcat 52 de goluri în 67 de meciuri pentru Atletico Madrid, respectiv 41 de goluri în 51 de partide pentru FC Porto.
 
Presa spaniolă susţine că transferul lui Radamel Falcao a costat-o pe echipa monegască 60 de milioane de euro. "Suntem bucuroşi că Radamel Falcao a ales să vină la AS Monaco. Este o mândrie pentru noi să îl avem în echipă pe unul din cei mai buni fotbalişti din lume", a declarat Dmitry Rybolovlev, patronul clubului din Monte Carlo.
 
 
Sursa: www.digisport.ro
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat, o sa se stinga usor usor si n-o sa ajunga niciodata la capacitatea maxima.. Mi-ar fi placut sa il vad la un club mult mai puternic decat atletico, dupa parerea mea un pas inapoi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Falcao a acceptat acest transfer deoarece s-au auzit niste zvonuri ca dupa 1 an de zile petrecut la As Monaco ar vrea sa semneze cu Real Madrid , nu ar fi vrut sa semneze in aceasta vara cu Real Madrid deoarece s-ar fi nascut un scandal destul de mare si el ar fi fost numit " tradator " ( informatia asta am auzit-o la TV ) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Falcao a acceptat acest transfer deoarece s-au auzit niste zvonuri ca dupa 1 an de zile petrecut la As Monaco ar vrea sa semneze cu Real Madrid , nu ar fi vrut sa semneze in aceasta vara cu Real Madrid deoarece s-ar fi nascut un scandal destul de mare si el ar fi fost numit " tradator " ( informatia asta am auzit-o la TV ) .

Prostii, doar prostii si iar prostii.. toate astea doar pentru a-l acoperii pe el  ca jucator .. sa nu zica lumea ca pleaca dupa bani ca pune banii inaintea performantei samd, daca o sa mai fim pe aici, intr-un an o sa vezi ca nu pleaca la Real.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic, probabil l-au ademenit si cu un salariu destul de mare. As fi curios sa stiu cat o sa castige Falcao pt. un sezon la Monaco. E un mic pas inapoi, dar in Franta poate iesi mult mai usor in evidenta(ma refer sa marcheze goluri), chiar daca se bate cu PSG sau Lyon. As vrea sa-l vad la Real peste un an :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca este un pas inapoi pentru el, a venit la o echipa nou promovata din Franta, o echipa cu un investitor nou care are un proiect bine pus la punct si in care vrea ca in maxim 2 ani sa se bata cu greii Europei. Cand iti permiti sa dai 60 de milioane de Euro pe un singur jucator nu cred ca o faci doar pentru a avea un obiectiv de  a nu retrogada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vad de ce ar fi un pas inapoi :-? , cum tot ziceti voi ... 

 

Din cate a spus patronul lui As Monaco , ei vor ca la anul sa se lupte pentru campionat sau pentru un loc in cupele europene , facand aceste transferuri au sanse foarte mari sa ajunga la "obiectivul" propus ... 

 

Nu poti spune ca , cu jucatori ca Falcao , Carvalho , Valdez & Lloris ( GK ) , Moutinho , J.Rodriguez sa nu ai sperante sa ajungi intr-o cupa europeana si sa ai si " visul " de a o castiga , daca ei s-au intarit acum si vor fi in primele locuri pana la sfarsitul turului , sigur sa vor mai face in iarna , iar niste transferuri de jucatori cu nume in Europa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...