Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

"Operațiunea Rooney"! Barca oferă 4 milioane € și doi jucători, pentru englez

Recommended Posts

ADeQLuJ.jpg

 

Cotidianul spaniol Sport scrie, în ediția sa luni, că FC Barcelona și-l dorește pe Wayne Rooney, atacantul englez care vrea să plece de la Manchester Untied. Conform sursei citate, profitând și de faptul că United și-l dorește pe Thiago Alcantara, care și el vrea să plece de la campioana Spaniei, Barca l-a inclus pe acesta într-o eventuală tranzacție.

 

Astfel, catalanii sunt gata să-l dea pe Alcantara, a cărui clauză de reziliere e de 18 milioane de euro, pe David Villa, care nu s-a impus pe Camp Nou și care ar valora 8 milioane de euro, și alte 4 de milioane de euro, pentru Wayne Rooney.

 

Desigur, Rooney este subevaluat la 30 de milioane de euro, dar probabil, dacă va forța să plece de la United, acesta ar putea fi un preț realistic. Mai ales că gruparea din Manchester ar prefera,d acă tot îl vinde, să nu o facă în Premier League. Mai rămâne în discuție și faptul că dacă David Moyes e sigur că-l vrea pe Alcantara, nu se știe dacă îl dorește pe Old Trafford pe Villa.

 

În plus, deloc de neglijat, Rooney ar primi oferte financiare mai avantajoase din Franța, de la PSG și Monaco, decât de la Barcelona. Iar cele două cluburi din Hexagon n-au negat interesul pentru atacantul englez.

 

Sursa : digisport.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca Manchester va accepta aceasta oferta,cred ca ar iesi in pierdere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca Manchester va accepta aceasta oferta,cred ca ar iesi in pierdere.

De ce sa iasa in pierdere? Ia un supergolgheter, David Villa si cel mai bun tanar jucator din lume, Thiago Alcantara + niste bani. Eu cred ca e o afacere buna pentru ambele echipe. Eu unul as face "targul" si daca as fi de-o parte si daca as fi de cealalta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce sa iasa in pierdere? Ia un supergolgheter, David Villa si cel mai bun tanar jucator din lume, Thiago Alcantara + niste bani. Eu cred ca e o afacere buna pentru ambele echipe. Eu unul as face "targul" si daca as fi de-o parte si daca as fi de cealalta.

 

Ahahaha.De cand terminatul de Villa e un supergolgheter ? Supergolgheteri sunt Messi, Ronaldo, Van Persie, Lewandowski, Suarez, Cavani, Ibrahimovic etc. El abia daca mai poate fi considerat un atacant decent.Mai are si 32 de ani aproape si vine dupa o accidentare de 8 luni, super jucator :)). Cred ca nu valoreaza nici 10 mil, iar Barca a platit vreo 50, buna afacere.

Iar Thiago e un jucator bun dar nu e peste Gundogan sau Wilshere, care joaca pe acelasi post cu el.Si are si o clauza de reziliere de 18 mil, deci poate fi cumparat ieftin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahaha.De cand terminatul de Villa e un supergolgheter ? Supergolgheteri sunt Messi, Ronaldo, Van Persie, Lewandowski, Suarez, Cavani, Ibrahimovic etc. El abia daca mai poate fi considerat un atacant decent.Mai are si 32 de ani aproape si vine dupa o accidentare de 8 luni, super jucator 21.gif. Cred ca nu valoreaza nici 10 mil, iar Barca a platit vreo 50, buna afacere.

Iar Thiago e un jucator bun dar nu e peste Gundogan sau Wilshere, care joaca pe acelasi post cu el.Si are si o clauza de reziliere de 18 mil, deci poate fi cumparat ieftin.

 E golgheterul all time al nationalei Spaniei daca nu ma insel. Cum sa zici ca nu e un supergolgheter? Ca a prins o perioada mai proasta, acum asta e.

De fapt, tu ai dreptate, formularea corecta era "a fost un supergolgheter" dar nu stiu, eu unul as miza pe el.

 

Oricum, pentru un jucator de 28 de ani ca Rooney, eu zic ca merita afacerea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba eu zic ca e buna afacerea deoarece te gandesti ca Rooney se v-a lasa de fotbal in vreo 4-5 ani ai cu tot mai batran cu tot mai ieftin ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...