Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Daikix96

[Respins][SUGESTIE] Click si citeste

Recommended Posts

Nick: Daikix
Sugestie: Dupa cum bine stiti serverul este nou , presupun ca owner principal fiind George/Asistent , am intrat pe server si am observat ca iti ia foarte mult timp sa gasesti o zone neexplorata ( sa nu fie atinsa de mana playerului ) , am stat pe ganduri si am zis ca mai bine stau sa merg jumatate de ora decat sa stai sa caut o groapa in care sa ma refugiez , OK sa trecem la lucrul pentru care unii citesc aceasta propunere. OK ati vazut cu totii cum arata drumul din afara spawnului , totul este distrus , propun un mic wipe/rollback la harta ca toata lumea sa poata juca , sa zicem mai bine... Am inteles unii deja au case / iteme / bani etc.. Dar acest numar este de cati playeri? sa zicem 10 maxim , bine poate 15. Dar cum ramane cu playerii noi? Trebuie sa stea o ora sa gaseasca o zona in care sa nu fi fost un player care sa devasteze tot? Din aceasta propun un wipe doar la HARTA nu si la itemele playerilor si mai propun ca playerii sa nu mai fie lasati sa distruga harta... eu vin de pe un server de MC oficial de pe minecraft.net facut de asa zisul Notch , aceasta persoana dupa cum bine sitit este fondatorul jocului si are un mic server de o populatie destul de mare , in jur de 150/200 playeri acesta in privinta hartii are o regula stricta , fara distrugeri sau fara deteriorizarea "fieldului" de langa spawn . Deci la urma , urmeri propun cum am mai spus si mai sus , un wipe la harta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci tu ceri wipe la harta doar pentru ca zona din jurul spawnului e inestetica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca esti nou(new) si vrei sa cauti o loc pentru casa poti folosi comanda /randomtp, care momentan nu functioneaza , dar probabil cine se va ocupa de acesta , harta este una infinita asa ca poti merge o anumita distanta si gata incepe o zona noua neexplorata !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea inteleg ce scrii dar incerc sa descifrez revoltz , deci nu prea inteleg de ce aduci vorba de acea comanda cat timp nu merge . Si vai doamne mori daca iti sterge `casa`? E un simplu joc nu iti ia mult sa tai 2 copaci , vorba vine , si sa iti conatruiesti alta casa oricum eu astept decizia unui owner nu decizia ta sau deciziile unor playeri. Cine posteaza dupa mine rog sa fie sanctionat pentru a se evita +1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha sa ne gandim logic. Tu find nou, vi si spui ca harta in sinea ei este o harababura si ca sa dea wipe. Sa presupunem ca se da wipe, iar dupa 10 - 20 de zile ajunge la acelasi stadiu, vine alt "new" cu aceeasi problema , ce facem ? Iar se da wipe ?

 

A mai fost facuta o asemenea propunere: http://forum.egaming.ro/topic/146286-respinspropunerepauk/

 

Raspunsul lui George: Nu se va schimba lumea. Lumea nu este limitata, mergi 100000 block-uri de la spawn si zici ca e un server nou, in nether la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ceva nu functioneaza, se posteaza aici: http://forum.egaming.ro/forum/776-probleme-server-probleme-cont/ , daca nu se posteaza, eu automat cred ca functioneaza.

 

Cat despre wipe, daca era dupa mine, spawn-ul era o aree de 5 x 5 unde scria Welcome si atat, nimeni nu vine la spawn sa il admire. Acest server nu este creative, nu intri pentru ati bucura ochii vazand creatiile altor jucatori, e survive, intri si cauti o casa sa o distrugi pentru a supravetui tu.

 

Imi pare rau, dar momentan harta nu a ajuns intr-un stagiu de resetare.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...