Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

HeRo

[Propunere] Sistem de war intre factiuni

Recommended Posts

Nick: Herobrine
Sugestie: Am vazut de curand pe Bukkit Plugins un plugin care permitea war'ul intre factiuni, pe teritoriile numite "War-Zone".

Sa fie niste teritorii special amenajate, de exemplu: Sa fie loc de stat la campat cu arcul, locuri ascunse, si un loc de luat mancare.

Cand war'ul s-a terminat, factiunea castigatoare sa ia teritoriul.

Cat despre implementarea acestui plugin, mi se pare ca ar trebuii ca toti playerii sa aiba Mini-Map, insa se descurca owner'ul sa faca...

Astept PRO/Contra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te prea înţeleg, fi mai explicit, să nu te referi la bătălii teritoriale, adică pe teritorii, există deja aşa ceva pe serverul nostru, revin-o cu un reply şi lămureşte-mă te rog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca exista deja ceva de genul asta, imi poti explica si mie cum functioneaza? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mahony hero vorbeste de rival war intre factiuni cum e pe eG ex-BZ-CZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te prea înţeleg, fi mai explicit, să nu te referi la bătălii teritoriale, adică pe teritorii, există deja aşa ceva pe serverul nostru, revin-o cu un reply şi lămureşte-mă te rog.

Aici e sectiunea MINECRAFT, nu SAMP :)) stai jos, 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci:

 

1. Aici nu e sectiunea SAMP.

2. Eu ma refer fix la un sistem ca pe SAMP, de war intre orice factiune care nu are ALLY, nu neaparat sa fie rivale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aoleu, scuză-mă atunci, acum am observat, îmi cer mii de scuze :O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci are cineva idee despre ce vorbesc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu inteleg, nu avem deja pe server asta? De exemplu daca o factiune a dat claim pe un chunk, te duci frumos peste ei, ii omori pana le scade power-ul si atunci automat chunk-ul respectiv va deveni liber, dupa care poti da tu claim peste el. Intr-un fel sau altul, e ca si cum ai cuceri acel teritoriu. 

 

Se poate face si cum zici tu, dar aia ar insemna sa setez o aree anume unde se poate da claim, in modul curent, poti da claim pe orice chunk ce se afla in Wilderness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cum am zis eu ar fii mult mai "Fun".

In fine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respins.

 

Lock.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...