Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Zimmer

[Propunere]Donatii

Recommended Posts

Nick:Zimmer
Sugestie: M-am gandit,ca daca ati putea implementa platile prin SMS,ar fi mai usor de obtinut conturile vip,adik nu toti jucatori au o varsta adecvata pt a putea face un transfer prin banca sau prin paypal,in ziua de azi toti copii au telefon si le vine mai usor sa faca o donatie trimitand un sms.Totusi platile ar puta sa creasca prin sms sau ar putea ramane la fel...:D

 

Multumesc de Intelegere...!! :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pro aceasta idee ar trebui aplicata si la forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma intereseaza de Minecraf dar referitor la forum cum zici tu, de unde stiu oamenii astia ca tu ai 18 sa le trimiti tu bani? Gen iti baga maica-ta credit si tu il bagi in jocuri fara acordul ei gen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO ! Mie chiar mi s-a intamplat asta. Am avut 5 euro pe telefon si vroiam sa ii bag pe server sa imi iau vip.... dar nu am avut cum :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot sa facut propunerea eu propun cand este plata la host cei care vor sa doneze sa ia legatura cu George si sa adauge in contul hostului . Primesc un cod dau sms la acel cod si doneaza .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hostul nu accepta donati prin SMS, doar paypal sau debit/credit card.

 

Ce trebuie voi sa intelegeti este urmatorul lucru. Eu foarte usor pot introduce un sistem de plata prin SMS, dar, ca un jucator sa isi cumpere Silver VIP (4 euro) va trebui sa transfere 11 euro, asa ca preturile ar arata cam asa:

 

Pachet VIP / Suma Paypal / Suma SMS

 

Silver VIP / 4 euro / 11 euro

Gold VIP / 7 euro / 17.50 euro

Platinum VIP / 10 euro / 27 euro

 

Cand cineva plateste prin sms, la mine ajunge exact aceasi suma ca la paypal, restul de bani, ajung la operator si compania ce proceseaza transferul. Trebuie sa va dati seama ca un operator, ia 175%. Acum nu stiu daca unor jucatori le place acel tabel, adica dau aproape de 3 ori mai mult decat o persoana ce plateste prin paypal. 

 

Totusi, tin sa cred ca multi dintre voi, aveti peste 14 ani, pentru a face un trasnfer bancar, tot ce ai nevoie e de buletin si bani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W0W ! Atunci lasa prin paypal , iar cine doreste si are bani sa poata sa iti plateasca si prin sms .... :D 

P.S.:  Intra pe server ca a intrat unu/una Betonela si a dat capete de ale lui waSa adevarate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu m-am gandit ca poate costa atat de mult acest sistem de plata,Totusi multumesc ca ati fost de acord cu propunerea mea :D Puteti inchide Topicul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Îl închideau și fără să spui :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...