Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

KjaeR

Pentru Ibra nu e prioritar Balonul de Aur: "Vreau doar trofee cu PSG"

Recommended Posts

PLtactb.jpg

 

La 32 de ani, Zlatan Ibrahimovic este mai în formă ca oricând. Atacantul a făcut spectacol și în ultima rundă a grupelor Champions League, când a marcat nu mai puțin de patru goluri la victoria din deplasare a lui PSG contra lui Anderlecht, cu scorul de 5-0 (DETALII&VIDEO AICI).

 

Ca atare, deja mulți specialiști vorbesc despre faptul că Ibra este principalul candidat la câștigarea "Balonului de Aur", mai ales că Lionel Messi și Cristiano Ronaldo, deși în continuare foarte buni, nu par deocamdată la nivelul anilor trecuți. Chestionat asupra acestui lucru, Ibrahimovic a tratat încă cu lejeritate subiectul, arătându-se mai degrabă interesat de competițiile în care evoluează cu PSG decât de titlul de cel mai bun fotbalist al anului. În ultimii patru ani, trofeul a fost câștigat mereu de Lionel Messi.

 

"Eu mă antrenez din greu în fiecare zi pentru a avea rezultate bune alături de PSG. Sunt foarte fericit că am șansa să joc fotbal aici și dau totul pentru acest lucru. Pentru mine, victoriile alături de PSG reprezintă Balonul meu de Aur. Nu mă gândesc deloc să câștig acest titlu, eu visez doar să iau trofee alături de PSG și de colegii mei. Eventualele onoruri individuale ar fi doar un bonus", a explicat Ibra.

 

În prezent, PSG, care este și campioana en-titre a Franței, ocupă primul loc din Ligue 1, având 25 de puncte după 11 etape, la fel ca AS Monaco, dar monegascii au un golaveraj inferior.

 

 

Sursa: www.digisport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-adevar, Ibrahimovic este intr-o forma foarte buna, dar nu il vad favorit la Balonul de Aur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-adevar, Ibrahimovic este intr-o forma foarte buna, dar nu il vad favorit la Balonul de Aur.

Fi serios :)) ce dracu atat frate vreti Messi si Ronaldo atat vedeti voi :-j sau mai sunt frustratii aia care zic de Ronney Persie si altii din marea britanie. Xavi si iniesta si ei ar merita dar sunt doar de "back-up" Ibrahimovic a avut un an incredibil defapt niste ani in care a demonstrat de nenumarate ori cine este si de ce este in stare iar performanta care a avut-o in ultima perioada si pentru nationala este clar ca merita. Eu sincer as vota pentru Ibra deoarece a jucat mai bine decat ronaldo si messi chiar daca joaca in diferite zone. ( ma refer la liga )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fi serios 21.gif ce dracu atat frate vreti Messi si Ronaldo atat vedeti voi 78.gif sau mai sunt frustratii aia care zic de Ronney Persie si altii din marea britanie. Xavi si iniesta si ei ar merita dar sunt doar de "back-up" Ibrahimovic a avut un an incredibil defapt niste ani in care a demonstrat de nenumarate ori cine este si de ce este in stare iar performanta care a avut-o in ultima perioada si pentru nationala este clar ca merita. Eu sincer as vota pentru Ibra deoarece a jucat mai bine decat ronaldo si messi chiar daca joaca in diferite zone. ( ma refer la liga )

Dar cine s-a referit la jucatorii "nominalizati" de tine. Eu unu` prefer ca Mesut Ozil sa primeasca Balonu` de Aur , deoarece il merita in toti acesti ani in care a facut performanta la Real si pe care o continua la Arsenal. Altu` ar fi Frank Ribery , a fost cel mai bun jucator din UCL si la echipa nationala a jucat foarte bine 22.gif

 

Nu totu` se rezuma la Ronaldo si Messi , de acum nu o sa mai fie Ronaldo / Messi , deoarece vin jucatori foarte buni din spate.

 

Cat despre Ibra , nu o sa primeasca el Balonu` de Aur din cauza caracterului si invidiei pe care o poarte fata de Ronaldo si Messi. Se crede prea important , iar acest fapt afecteaza foarte mult imaginea ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar cine s-a referit la jucatorii "nominalizati" de tine. Eu unu` prefer ca Mesut Ozil sa primeasca Balonu` de Aur , deoarece il merita in toti acesti ani in care a facut performanta la Real si pe care o continua la Arsenal. Altu` ar fi Frank Ribery , a fost cel mai bun jucator din UCL si la echipa nationala a jucat foarte bine 22.gif

 

Nu totu` se rezuma la Ronaldo si Messi , de acum nu o sa mai fie Ronaldo / Messi , deoarece vin jucatori foarte buni din spate.

 

Cat despre Ibra , nu o sa primeasca el Balonu` de Aur din cauza caracterului si invidiei pe care o poarte fata de Ronaldo si Messi. Se crede prea important , iar acest fapt afecteaza foarte mult imaginea 3.gif

Total de acord cu Ozil si Ribery dar ceea ce zici despre Ibra ... las-o mai moale nu este asa nu are invidie fata de nimeni efectiv este genul bad boy care il doare in ... de toti si se ia de cine vrea el :) Daca chiar se credea important nu ar mai fi facut el acte de caritate mai ales una recenta cand sa dus in croatia sau nu mai stiu unde sa vada un copil ce a murit sau e sa moara de cancer si ultima dorinta a fost sa il vada pe Ibra :) asa ca ... nu judeca aiurea. Eu sper foarte mult sa ia ibra anu asta balonu de aur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca daca continua asa Ibra' are foarte mari sanse sa ia Balnonul de Aur.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...