Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Nick229

[Propunere]-Protectia.

Recommended Posts

Nick: TMThies


Sugestie: Propun ca protectia sa se primeasca la inregistrare , de ex:daca noi construim ceva frumos de ce sa vina altul sa sparga tot , numa sa aibe el iteme multe sa se laude , nu este cam corect parerea mea ... , astept un raspuns!.


Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic PRO, este foarte greu sa iti cumperi s-au sa-ti faci protectie, dureaza prea mult, in timpul asta cat tu stai sa faci rost de o protectie sunt riscuri sa fi vandalizat.

 

Daca s-ar da un cub de diamant la fiecare player, ar fi si bine si rau, partea buna am zis-o mai sus, partea rea este ca se poate abuza, prin faptul ca un membru mai vechi cu iteme dotate sta la iesirea spawnului si omoara `newbie`, sau chiar, pot  sa-si faca si cont-uri clona sa stranga cuburi ogramada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prin faptul ca un membru mai vechi cu iteme dotate sta la iesirea spawnului si omoara `newbie`, sau chiar, pot  sa-si faca si cont-uri clona sa stranga cuburi ogramada.

 

Jucatorul cu rank mai mare de care spui tu, in cazul in care omoara un jucator cu tagul NEW" va fi sanctionat cu 8 ore jail insa nu multi stiu de aceasta regula ( mai ales cei noi ) si astfel va fi total inutil ca ei sa primeasca un item la inceput.

 

Contra - Foarte usor se poate si cu doi playeri ce nu impart acelasi internet iar unul sa aiba IP dinamic cat sa se poata abuza fara sa lase urme. Si totusi tu daca construiesti ceva frumos cred ca din toate resursele stranse ai obtinut si cate ceva inutil pe care ai reusit sa il vinzi si sa cumperi o protectie.

 

Tot jucatorii au supravietuit incercarii de a mina si sa faca rost de bani pentru protectii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Contra - Foarte usor se poate si cu doi playeri ce nu impart acelasi internet iar unul sa aiba IP dinamic cat sa se poata abuza fara sa lase urme. Si totusi tu daca construiesti ceva frumos cred ca din toate resursele stranse ai obtinut si cate ceva inutil pe care ai reusit sa il vinzi si sa cumperi o protectie. 

 

Closed

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...