Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

L-a depășit pe Raul cu un hat-trick! Messi e acum cel mai bun marcator din istoria UCL!

Recommended Posts

7SUVHLm.jpg

 

Pentru prima dată căpitan al Barcelonei într-un meci de Champions League, Lionel Messi a reușit, în minutul 38 al partidei APOEL-Barcelona să înscrie pentru 0-2, cu golul său numărul 72 în UCL. Argentinianul, care-l egalase pe Raul Gonzalez, în vârful ierarhiei golgheterilor all-time din UCL, a devenit lider solitar al clasamentului celor mai buni marcatori din istoria competiției!!! Ulterior, în minutul 57 al partidei, decarul blaugrana a reușit ”dubla”, ajungând la 73 de goluri! Apoi, cu doar două minute înainte de timpul regulamentar, Messi a bifat și hattrick-ul, ajungând la 74 de reușite!

 

Messi a reușit al cincilea său hattrick în UEFA Champions League, mai multe ca orice alt jucător! Al 31-lea hattrick din cariera sa și al 28-lea pentru FC Barcelona, dar primul realizat integral cu piciorul drept!

 

Și sâmbătă, când a depășit recordul de goluri din La Liga, și marți, când l-a doborât pe cel din UCL, a făcut-o cu câte un hattrick!

 

APOEL este al 63-lea rival contra căruia înscrie Messi în carieră. Argentinianul a marcat pe 24 de stadioane din 23 de orașe diferite în UCL și pe 55 de stadioane diferite și împotriva a 106 portari în întreaga sa carieră.

 

80X3xWG.jpg

 

Messi a înscris cele 74 de goluri în 91 de jocuri, în timp ce Raul a marcat cele 71 de reușite în 142 de partide. Cristiano Ronaldo a înscris 70 de goluri în 107 meciuri.

 

wltIp6g.jpg

 

Următoarea țintă a argentinianului este depășirea recordului de goluri în TOATE competițiile europene, record deținut tot de Raul Gonzalez (76 de goluri). Momentan, Messi are 75 de goluri, în timp ce rivalul său Cristiano Ronaldo are 73.

 

Așadar, în acest moment, Messi este golgheter absolut al UEFA Champions League, cu 74 de goluri, și al Primerei Division, cu 253 de goluri. Ambele recorduri au fost doborâte în decurs de patru zile!

 

La 27 de ani, Messi este golgheterul absolut al La Liga, al UEFA Champions League, al El Clasico și al Barcelonei!

 

În 2014, Messi a marcat 52 de goluri pentru club și echipa națională, în 61 de partide. În plus, a reușit și 22 de assist-uri.

 

Sursa: www.digisport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca o tine tot asa el va fi cel mai bun marcator din istoria UCL din toate timpurile, mai are destul timp. Sincer, nu il vad pe Ronaldo sa-i depaseasca acest record, chiar daca este intr-o forma extraordinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu il vad pe ronaldo sa ajunga in fata portii daca nu joaca Benzema si Bale . Ca si aseara Benzema a facut tot si a pasat pt " pomanagiu " sa dea si el gol.  Sincer... Patetic... daca Benzema ar juca doar pt el  , Ronaldo probabil ar fi invizibil .

 

Warn Up - Off Topic ( Nu vad ce treaba are Ronaldo cu Benzema si Bale in acest topic si nu ii vad rostul comentariului tau ) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Well iar imi dai warn ca vrei u ? eu am vorbit cu  #Soulja , cum a zis si el : Ca nu il vede sa-l depaseasca " eu am continuat despre el.

 

Dar na , dupa ce ca nu aveti oameni aici , le mai dati si Warn ca ti se scoala tie , ca , " commu meu nu are legatura " .

     

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Well iar imi dai warn ca vrei u ? eu am vorbit cu  #Soulja , cum a zis si el : Ca nu il vede sa-l depaseasca " eu am continuat despre el.

 

Dar na , dupa ce ca nu aveti oameni aici , le mai dati si Warn ca ti se scoala tie , ca , " commu meu nu are legatura " .

     

 

Nu e topic de chat. 

Da , intradevar ce a spus Soulja si tu ai replicat e o continuare perfecta , fa si tu asemanarea intre comm-ul lui si comm-ul tau , eu nu vad unde este :-?.

Si nu dau warn cand mi se scoala , sunt destui oameni care is in sectiunea sport activi si stiu sa vorbeasca si sa se exprime nu avem nevoie de tine , daca tot te crezi asa important.

 

Suspend 24h ( Off topic + Double Post + Jigniri )

 

:mclosed1:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...