Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

eleodor

Craiova Indepent Artists

Recommended Posts

Din Romania,e singura trupa de rap pe care o ascult.Ce pot sa spun e ca trupa e pur si simplu GENIALA,si prin versuri si prin flow si prin tot!

C.I.A. vine din dorinta de exprimare libera, din foarte multa pasiune si sacrificii, din dorinta de a ne simti cu adevarat liberi, din nevoia de altceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am auzit dela Whitey,mie imi place,ca se zic,chiar daca sunt bucurestean :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eleodor ai descris-o foarte bine , ascult C.i.a de ceva timp cu o mare placere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer , au cateva melodii placute in rest aiureli ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

1mel imi place de al lor dar restu naspha rau =))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sincer , au cateva melodii placute in rest aiureli ..

ย 

ย 

1mel imi place de al lor dar restu naspha rau =))

Warn up pt ca nu aveti habar despre ce vorbiti,data viitoare justificati-va raspunsul manelistiilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca am auzit cateva melodii de la ei...Daca vb despre aceasi trupa inseamna ca e geniala :)

ย 

Bine le`ai zis`o eleodor.."manelistilor" !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci sincer sa spun ii ador pe ce de la C.I.A , nu stiu care sunteti din Craiova (si eu sunt) , dar cand am fost la RMA 2009 , cel mai mult mi-a placut C.I.A esti au fost singurii care au iesit in evidenta cu melodii adevarate .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cei mai tari ;) Craiova Rullz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ascult C.I.A de mult sunt super baieti nota 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Warn up pt ca nu aveti habar despre ce vorbiti,data viitoare justificati-va raspunsul manelistiilor.

Sincer,nici mie nu imi place cum canta acesti "artisti" ,daca cei care posteaza aici nu sunt de aceeasi parere cu tine ,eleodor ,asta inseamna ca trebuie sa le dai warn ? Ei si-au dat cu parerea,ca toti ceilalti numai ca lor nu le-a placut,acesta este motiv de warn ?

Poate ca esti din oras cu ei si le tii partea ,si iti place cum canta ,dar daca unii nu sunt de aceeasi parere cu tine trebuie sa-i faci manelisti si sa le dai warn ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu ascult CIA, chiar din 2008, sigur , ca fiecare oltean care se respecta prima melodie care mi-a placut si imi place si acum este Olteniada. A 2-a este Zbor la joasa atitudine un featuring with Alex, apoi Daca,chiar daca este sub emblema CIA melodia este ceva mai veche si ii apartine lui Rashid de pe vremea cand "i se zicea Profetu". Alte melodii foarte reusite: Rutiere,Radio(Cu Alex),Avem (Cu GrasulXXL),Invazia,Sentiment Suprem,Siaiei.

Astept un disc pe 2010 chiar daca au zis ca e posibil sa nu lanseze unul.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sincer,nici mie nu imi place cum canta acesti "artisti" ,daca cei care posteaza aici nu sunt de aceeasi parere cu tine ,eleodor ,asta inseamna ca trebuie sa le dai warn ? Ei si-au dat cu parerea,ca toti ceilalti numai ca lor nu le-a placut,acesta este motiv de warn ?

Poate ca esti din oras cu ei si le tii partea ,si iti place cum canta ,dar daca unii nu sunt de aceeasi parere cu tine trebuie sa-i faci manelisti si sa le dai warn ?

Muzica asta nu se ia dupa negativ ci dupa versuri

ย 

ย 

radu07 warn up

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...