Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

[RO]Dusmanu

OldBoy

Recommended Posts

oldboy11.jpg

 

Scurta descriere: nDe ziua fiicei sale, Ho Dae-su se imbata si ajunge la sectia de politie. Cel mai bun prieten al sau, No Joo-hwan, il scoate din arest si, in timp ce suna acasa dintr-o cabina telefonica, Dae-su dispare, fiind rapit si tinut intr-o camera timp de 15 ani. Intr-o zi, este brusc eliberat, i se dau haine, bani si un celular. In nedumerirea sa, ajunge intr-un restaurant unde face cunostinta cu Mido, o bucatareasa, ajungand amandoi sa se indragosteasca unul de altul. Intre timp, Dae-su este in cautarea celui care l-a pus in captivitate si a motivului pentru care a facut asta si afla astfel secrete ascunse ale trecutului sau.

 

Cel mai bun film korean din istorie. E un film de actiune dar nu cu samurai sau arte martiale, e o drama dar drama e putin spus o poveste incredibila unde rar vezi in filmele americane. Intr-un cuvant CAPODOPERA

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat la acest film, a fost bine gandit dar nu e genul care ma incanta, povestea e una trista, la un moment dat chiar plicticoasa. Vreau sa spun totusi ca in ciuda descrierii pe care-ai pus-o, exista cateva momente cu batai, singurele care m-au atras, eu ii dau filmului nota 7. Poate vor fi pareri diferite de a mea, daca vizualizati filmul exprimati-va parerea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

superb film :| nu stiti ce pierdeti daca nu il vedeti :-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu m-a impresionat foarte tare. Fiecare cu parerea lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie cel putin mi-a placut acest film :-j vorba lu' pufosu, fiecare cu parerea lui :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...