Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

tudy_luik

eG TV - Teleportare [episodul 2]

Recommended Posts

Titlu oficial: Teleportare [episodul 2]

Data lansarii: 29.07.2010, ora 19:00

Gen: SF / drama

Durata: 4:59

Scurta prezentare: Cel de-al doilea episod din seria "Teleportare"

 

watch?v=j7hQto66DtM

 

Sau link: http://www.youtube.com/watch?v=j7hQto66DtM

 

 

Anunt!

 

Cine are idei despre cum ar putea fi episodul 3 din acest sezon mi le poate trimite prin PM.

In PM trebuie sa completati urmatoarele:

Nick (in joc):

Level:

Scenariu episod 3 (pe scurt):

 

Autorul celei mai bune idei va primi un rol in acest episod si va avea un salar de 500k!

 

Puteti trimite PM-urile pana luni, 2 august 2010. Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Destul de dragut , insa claritatea lasa de dorit , de cand incepe de la 00:00 pana la 00:42 filmul are o claritate foarte slaba, linia melodie draguta , dar n-ai gandit-o bine (atunci cand se intalneste cu asa zisul "Mister X" melodia trebuia schimba , atunci cand vrea sa apropie de el , melodia trebuia schimbata )

 

Iti pot enumera multicele greseli,dar nu stau aici sa fac un roman

 

 

Mai ai multe de invatat, nu sunt eu expert,dar am invatat de la cel mai bun, ShOcKeR

 

 

Bafta :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claritatea lasa de dorit pentru ca: This video is still being processed. Video quality may improve once processing is complete.

 

In legatura cu melodia: nu e pusa sa aiba legatura cu video-ul. E pusa cat sa nu fie fara sunet. Pana voi ajunge sa fac video-uri cu voci, mai este.

 

Edit: S-a terminat de procesat, uita-te acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa da =)) , o intrebare cu ce program editezi? :|

 

@ Daca ai nevoie de personal pentru film sa ma contactezi ;)

 

Remember ShOcKeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

huhuuu :| BISSSSS

cel mai tare episod ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos te mai asteptam si cu alte episoade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tudy te pricepi nu gluma :| !

Felicitari! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A iesit foarte frumos, felicitari :| .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scenariul e prea simplu, nu prea am ce sa iti reprosez, ar trebui sa incerci astfel incat sa faci un scenariu mult mai complex astfel incat filmul sa dureze 10 minute(daca gasesti niste oameni cu rabdare si care stiu ca pot sa faca asta iti zic eu ca o sa reusesti). O sa iti trimit acuma un pm cu ideea mea de scenariu pt acest film si daca te intereseaza si pentru alte filme, bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Asa da :( , o intrebare cu ce program editezi? :((

 

@ Daca ai nevoie de personal pentru film sa ma contactezi :(

 

Remember ShOcKeR

 

Sony Vegas Pro 8

 

Scenariul e prea simplu, nu prea am ce sa iti reprosez, ar trebui sa incerci astfel incat sa faci un scenariu mult mai complex astfel incat filmul sa dureze 10 minute(daca gasesti niste oameni cu rabdare si care stiu ca pot sa faca asta iti zic eu ca o sa reusesti). O sa iti trimit acuma un pm cu ideea mea de scenariu pt acest film si daca te intereseaza si pentru alte filme, bafta.

 

Am mai primit reprosuri de genul. E serial, nu e film. Nu e doar atata. De-aia e asa simplu. Daca pun toata actiunea in primele episoade, lumea se va plictisi pe mai incolo ca nu mai ramane actiune.

Apropo, am primit deja cateva idei destul de interesante despre episod, imi va fi greu sa ma decid, insa trimiteti in continuare idei, poate vor si si mai bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este interesant , asteptam si celelalte episoade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos , sper sa apara un episod mai frumos . :) ! Bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abia astept urmatorul episod :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos episodul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super tare abia astept next

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare good job :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte Frumos Gege!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri. Imi cer scuze pentru intarzierea cu care postez insa a trebuit sa ma hotarasc care scenariu sa-l aleg.

Castigatorul e:

 

Nick (in joc):All3xXxXxXx

Level:8

Scenariu episod 3 (pe scurt):In urmatorul episod tu te vei trezi intr-o padure cu (...)

 

Restul scenariului il veti vedea in episodul 3 :)).

 

Imi cer scuze ca nu am ales un alt scenariu din cele care le-ati trimis insa acesta mi se pare foarte bun. Are si legatura cu episodul precedent, e si destul de simplu, si nici nu cere prea multi actori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos...nu stiu ce faci dar parca tu ai face un film intreg pe parti adik in fiecare parte 1 si 2 se desfasoara doar 1 sau 2 actiuni :).Parca e trailer...nu stiu fa cum vrei tu.Oricum 8.5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da din ce reply-uri vad la uni cred ca nici macar nu au privit filmuletu.Tudy este bun dar mai ai de lucrat la :

1. Grafica

2.Text

3.Cadre

Pai la grafica ma refer in general ca puteai adauga anumite moduri sau sa folosesti anumite programe mult mai bune decat cel ales de tine de preferat vegasu.Apoi mai e si faza cu personajele ai ales cam aiurea personajele pui pshiolog un negru imbracat gangsta si cu masca de TBC pe fata. Pui un Politai(s.w.a.t)sa omoare personajul principal.

Apoi cu textu sincer inceputu e cam praf dar la sfarsit faza cu tudy e chiar buna pacat ca nu ai mentionat actori si cine te-a mai ajutat la realizarea acestui video.

Iar la cadre ce sa iti mai zic frate filmeaza si tu mai de aproape sa se inteleaga cate ceva nu la 10 metri distanta de actiune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mea placut foarte mult filmuletul tinio tot asa luik esti brabo :>:))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da din ce reply-uri vad la uni cred ca nici macar nu au privit filmuletu.Tudy este bun dar mai ai de lucrat la :

1. Grafica

2.Text

3.Cadre

Pai la grafica ma refer in general ca puteai adauga anumite moduri sau sa folosesti anumite programe mult mai bune decat cel ales de tine de preferat vegasu.Apoi mai e si faza cu personajele ai ales cam aiurea personajele pui pshiolog un negru imbracat gangsta si cu masca de TBC pe fata. Pui un Politai(s.w.a.t)sa omoare personajul principal.

Apoi cu textu sincer inceputu e cam praf dar la sfarsit faza cu tudy e chiar buna pacat ca nu ai mentionat actori si cine te-a mai ajutat la realizarea acestui video.

Iar la cadre ce sa iti mai zic frate filmeaza si tu mai de aproape sa se inteleaga cate ceva nu la 10 metri distanta de actiune.

 

 

1. Nu pun diverse moduri doar de dragul de a le avea. Le pun si dupa aia merge greu filmarea si ce-am rezolvat? Nu stiu daca ai filmat vreodata, da' fraps-ul cam mananca destule resurse.

Cat despre program, vegas pro 8 folosesc :>.

La personaje, esti cam subiectiv. Adica tu stii ca psihologul e Bloods si de aia. Gandeste-te ca e un psiholog american de culoare, imbracat casual. La politai, nu ai mai vazut politai "corupti"? Poate ca ceea ce face Ray e ceva ilegal, nu are voie si trebuie omorat.

2. Aici nu prea am inteles ce ai vrut sa zici. Nu iti place font-ul textului sau storyline-ul? Cat despre "cine m-a ajutat la realizare" in afara de cei 2 nu m-a mai ajutat nimeni la filmarea/editarea acestui filmulet.

3. Aici cred ca te referi atunci cand pleaca de acasa. Asta asa e facuta, nici nu avea rost sa pun imaginea de mai aproape, ca taxi-ul il vezi si de departe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...