Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tidan

Grupele Champions League au fost afisate!

Recommended Posts

S-au afist grupele champions league !

 

Grupa A:

 

Internazionale

Bremen

Tottenham

Twente

 

Grupa B:

 

Lyon

Benfica

Schalke 04

H. Tel-Aviv

 

Grupa C:

 

Man.United

Valencia

Rangers

Bursaspor

 

Grupa D:

 

Barcelona

Panathinaikos

Kobenhavn

Rubin Kazan

 

Grupa E:

 

Bayern

AS Roma

Basel

CFR Cluj

 

Grupa F:

 

Chealsea

Marseille

Spartak Moskva

Zilina

 

Grupa G:

 

Ac Milan

Real Madrid

Ajax

Auxerre

 

Grupa H:

 

Arsenal

Shakhtar Donetsk

Braga

Partizan

 

 

Ce parere aveti ? Vor trece romanii nostrii de grupe sau ce procentaj le dati acestora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

In cazul CFR Cluj , situatia se poate spune ca este clara, probabil vor scoate un loc 3.

Totusi , se pare ca se intalnesc cu un vechi "prieten" , AS Roma , totusi , sa speram ca vor face o imagine buna.

 

Grupa G mi se pare una destul de echilibrata si cu meciuri tari.

 

Restul grupelor , nu se prezinta asa bine , avand in vedere ca sunt ceva forte ale europei care lipsesc anul acesta , precum Juventus Torino ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da aceasi parere o am si eu si iti zic de ce . Romania nu este la un nivel atat de ridicat (inca) cat sa ajunga undeva in optimi sau mai departe.

 

Iar ai dreptate grupa g va fi cea mai exploziva din grupe unde favoritele fiind AC Milan si Real Madrid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si Romanii nostrii au ghinion , cum s-ar spune , nu au avut si ei noroc sa pice in Grupa D spre exemplu , daca ar fi picat acolo , aveau foarte mari sanse sa prinda un loc 2.

Cele mai "norocoase" echipe care au prins grupa usoara sunt Barcelona / Inter Milan / Machester / Arsenal si Chelsea , astea 5 , sunt ca si calificate in Optimi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grupa G Cea ma exploziva dupa cum ziceti voi debea astept sa inceapa meciurile .

Share this post


Link to post
Share on other sites

grupa G cea mai tensionata,si grupa B cea mai echilibrata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puteti discuta liber despre grupele UCL !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce pot spune,grupa G este cea mai atractiva,in care se va juca(presupun) cel mai calitativ fotbal.Sper ca Real sa se califice,de restul echipelor nu ma intereseaza.La prima vedere Grupa din care apartine Barcelona (D) mi se pare cea mai usoara pentru ea,dar totusi sa nu uitam ca Rubin Kazan i-a batut anul trecut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barcelona are o grupa relativ usoara , nu ar trebui sa se complice . Parerea mea .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...