Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

SCA

Dukadam: "Avem nevoie de linişte, o pregătire bună în iarnă şi ne putem îndeplini obiectivele"

Recommended Posts

Preşedintele Stelei, Helmut Duckadam, e de părere că formaţia sa are la dispoziţie un lot foarte bun pentru a doua jumătate a campionatului, iar după perioada de pregătire roş-albaştrii vor fi mai puternici şi vor lupta pentru a ocupa un loc între primele două în clasamentul Ligii 1.

 

"La Steaua ar mai fi nevoie de un portar cu experienţă, care să accepte postura de rezervă. Cezar Lungu ar putea avea un trac, pentru că nu a apărat.

 

A fost dezamăgirea mare să fim eliminaţi de Napoli, meritam o primăvară europeană, am făcut jocuri bune. Dar acum trebuie să ne concentrăm pe campionat şi pe Cupă.

 

Avem nevoie de linişte, o pregătire bună în iarnă, pentru că avem un lot valoros. Diferenţa de puncte faţă de primul loc e mare, eu mă orientez spre locul doi, cînd vom ajunge acolo, puteam face alte calcule pentru primul loc.

 

Vor pleca cu siguranţă 4-5 jucători de la echipă şi sigur nu vom transfera mulţi. Steaua are jucători cu experienţă, dar sînt bineveniţi jucătorii tineri, pe care să-i poţi forma, să faci performanţă cu ei", a spus Duckadam la televiziunea sportro.

 

Sursa : Gsp.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

La lotu pe care il avem cu sigurata,avem aproape cel mai bun lot din tara,daca nu chiar cel mai bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La steaua va fi liniste pana la primul egal sau prima infrangere care sper sa nu vina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...