Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[Prezentare] Grand Theft Auto IV

Recommended Posts

Poster : grandtheftautoiv-0-medium.jpg

Numele jocului : Grand Theft Auto IV

Descriere : Din momentul in care debarci in Liberty City, la inceputul jocului GTA IV, in pielea imigrantului ilegal Niko Bellic, iti poti da seama imediat ca noua creatie a celor de la Rockstar North este una extrem de reusita si ca orasul s-a schimbat foarte mult din 2001. Da, e noul joc din seria GTA, insemnand ca probabil crezi ca iti vei petrece timpul, in mare parte, furand masini si impuscand politisti sau infractori, insa GTA IV inseamna mult mai mult decat atat. E un joc cu o poveste intinsa, neliniara in care protagonistul va cucereste imediat in single player, un joc ce se lauda si cu o abundenta de caracteristici ale modului multiplayer online. Nu e lipsit de neajunsuri, insa este, fara indoiala, cel mai bun din seria GTA.

Cerinte de sistem :

OS: Windows Vista – Service Pack 1 / Windows XP – Service Pack 3

Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8GHz, AMD Athlon X2 64 2.4GHz

Memorie: 1.5GB Vista / 1GB XP, 4 GB recomandat

Graphics: 256MB Nvidia 7900 / 256MB ATI X1900

DirectX Version: DirectX 9.0c Compliant Card

Spatiu pe harddisk: 16GB

Sound Card: 5.1 Channel Audio Card

Trailer :

watch?v=HlF6fbIFiCM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este foarte frumos GTA 4 , Pacat ca la PC-ul meu nu merge . Am jucat la o sala de calculatoare si m-a fascinat grafica, misiunile si codurile :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bestial jocul, planuiesc ca dupa ce-mi ,, imbunatatesc '' jaful :)), sa mi-l iau si eu. L-am jucat la un coleg odata, si la fel ca si dany_dany, grafica, misiunile, sunt belea =)). un joc de nota 20 +.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un joc frumos,dar are cateva defecte pe care Rokstar leau scapat, dau un exemplu: nu este asa de compact, adica este un joc de 15 GB, nu ca asta ar fii o problema dar, Mafia II cu o grafica mult mai buna, are misiuni mai misto, cu toate acestea este un joc compact( are doar 5 GB).

@: Totusi, as vrea sa il joc, am jucat cateva misiuni la un prieten, cum zicea si memo cand ne facem jafurile :)) o sa le jucam si noi =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

GTA IV, aparut in 2008 parca, este un joc superb, eu l-am luat de cand a aparut, este un joc foarte frumos, merita sa il jucati, intr-adevar, necesita un calculator destul de bun, eu zic ca e misto, cel putin, pana unde am jucat eu e foarte fain, am ajuns pana la 62%, e foarte fain atunci cand poti alege spre exemplu intr-o misiune, sa-l omori pe respectivul, sau sa ii cruti viata. Si inca ceva, sunt mai multe story-uri, adica la o misiune spre exemplu daca il omori pe Gheorghe, iti vin alte misiuni, daca nu il omori pe Gheroghe alte misiuni, s.a.m.d. e foarte fain.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fix dupa ce a aparut l-am cumparat deoarece este un joc extrem de bun la capitolul grafica/storyline !

 

# Am o intrebare.. la GTA IV MP e tot cu Godfather,roleyplay ..factiuni? sau doar DM ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

SINCER nu am avut ocazia sa il joc niciodata este frumos ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
SINCER nu am avut ocazia sa il joc niciodata este frumos ?

 

Este excelent jocu'...Nu sti ce pierzi :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu l-am jucat doar pe PS3, e foarte realist, adica fata de San andreas....nici nu'i bine de vorbit. In trailer se vede cat e de tare:>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un joc extraordinar, are o grafica buna joacal si convingete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge GTA IV la cerintele urmatoare :

 

OS: Windows XP – Service Pack 3

Procesor: AMD Athlon X2 Dual Core Processor 4000+ 2.10 GHz

Graphics: ATI Radeon 550X

 

Vreau sa stiu sa nu il instalez degeaba :* Rami ii am de 1 GB , placa video de 512

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa zic..am auzit ca'i frumos , l-am incercat , am jucat 2-3 saptamani am facut cateva misiuni dar ...a devenit plictisitor si l-am sters...

Deci nu m-a impresionat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Merge GTA IV la cerintele urmatoare :

 

OS: Windows XP – Service Pack 3

Procesor: AMD Athlon X2 Dual Core Processor 4000+ 2.10 GHz

Graphics: ATI Radeon 550X

 

Vreau sa stiu sa nu il instalez degeaba :D Rami ii am de 1 GB , placa video de 512

Cerintele minime date de producatori sunt :

Minimum System Requirements

* OS: Windows Vista – Service Pack 1 / XP – Service Pack 3

* Processor: Intel Core 2 Duo 1.8Ghz, AMD Athlon X2 64 2.4Ghz

* Memory: 1.5GB(Vusta), 1GB (XP), 16GB Free Hard Drive Space

* Video Card: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900

Teoretic procesorul ar trebui sa il duca. RAM-ul merge doar daca esti pe XP. Nustiu placa video ce o sa fie cu ea ...

Poti incerca sa il joci la Low Details ... parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Merge GTA IV la cerintele urmatoare :

 

OS: Windows XP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este un joc foarte frumos de actiune , e realistic . L-am jucat si inca il joc cand nu am ce face , vi-l recomand la toti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un joc foarte frumos , il recomand celor cu Pc`uri foarte bune =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun joc , l-am terminat de cateva ori si totusi inca il joc , imi place sa calc oamenii si sa fac accidente :-??).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...