Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

juicyfigy

Reducere de preturi la PS3

Recommended Posts

E greu de crezut dar au trecut aproximativ cinci ani de la lansarea consolei PlayStation 3.Departe de succesul imens avut la inceput de PlayStation 2, modelul PS3 a fost lansat obraznic de scump.O singura consola constand intre 500 si 600 de dolari in America, si 2000 ron in Romania, aproape dublu fata de PS2 la lansarea sa din 2000.Chiar daca gamerii inraiti inca tineau de precedentul PS2, viitorul nu suna bine deloc pentru noua consola din cauza pretului foarte ridicat, si lipsa unor titluri care sa convinga gamerii sa cumpere PS3.

 

Totusi, din 2006 PS3 s-a maturizat iar Sony pare sa fi inteles cu ce a gresit la inceput.Cu o saptamana in urma, consola capabila de Blu-ray costa aproape 300 de dolari in America, si 1000 de ron varianta cu 160 gb in Romania.De asemenea, si colectia de jocuri s-a imbunatatit, an de an lansandu-se jocuri exclusive pentru PS3 apreciate de multi gameri inraiti.

 

Alaturi de conferinta despre noul PlayStation Vita de la Gamescom, cei de la Sony au anuntat si ca pretul

PS3-ului se va reduce cu 50 de dolari.Chiar daca 250 de dolari nu pare putin, pot face multi gameri care erau indecisi, sa investeasca in consola celor de la Sony, la fel ca in 2009 atunci cand pretul a scazut de la 400 la 300 de dolari.

 

50 de dolari nu pare mult insa pe vremea aceasta fiecare banut conteaza.Sony a inteles acest lucru si si-a dat seama ca trebuie sa scada pretul pentru a le putea fi cumparata consola de noi gameri.

 

Sa speram ca reducerea va avea loc si in Romania deoarece chiar daca 150 de ron nu par multi, conteaza in luarea deciziei de a cumpara consola celor de la Sony.

 

Cu titluri precum Resistance 3 si Uncharted 3: Drake's Deception ce asteapta sa fie lansate, PS3 are un viitor stralucit macar pana la aparitia viitoarei console PlayStation 4.

 

sursa : game-4it

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai da dar depinde ca uite la mine in orasi e o consola PS3 1500 lei si in strainatate e 150 euro si daca transformam euro in lei ar veni in strainatate ca costa vro 600 lei parca si nu prea merita sa cumperi din romania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai da dar depinde ca uite la mine in orasi e o consola PS3 1500 lei si in strainatate e 150 euro si daca transformam euro in lei ar veni in strainatate ca costa vro 600 lei parca si nu prea merita sa cumperi din romania

150 de euro la mana a doua nu ?Pentru ca nici macar in strainatate nu cred sa fie pretul atat de mic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Defapt eu lam loat cu 150 de euro ci cu garantie si toate cele si nu era la mana a 2 si imi merge perfect(lam loat de la magazinu SONY,care are numai produse SONY)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am dat 15 milioane cu tot cu HDMI si sunt bucuros ca mi l-am achizitionat, xbox360 este mai complicat, PS3 e mult mai comod si poti sa iti faci cum doresti tu setarile sau jocurile.

 

Modarea este gratis, un singur tutorial daca il urmaresti cu atentie poti avea ce jocuri doresti tu, de pe NET.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...