Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

[News] Grand Theft Auto 5 PC, listat de Amazon

Recommended Posts

30uqyqx.jpg

Β 

Grand Theft Auto 5, varianta pentru PC, a fost listat de Amazon Franta pentru precomenzi. Pretul jocului este de 49.99 Euro, fara sa fie publicata si data de lansare oficiala. Pe site-ul Rockstar, variantele PC si Wii U apar ca posibile, dar nu au fost confirmate oficial.

Noul GTA 5 a creat destul de mare valva pe pietele internationale, fiind asteptate vanzari record in toata lumea. Doua fonduri de investitii mari, Citadel Investment Group si Carl Icahn, au anuntat marirea participatiilor in cadrul Take-Two dupa anuntul privind lansarea jocului.

GTA 4 a fost lansat in etape in anul 2008, variantele Xbox 360 si PlayStation 3 ajungand pe piata in primavara, editia pentru PC nefiind disponibila pana in luna decembrie. GTA 4 a fost vandut in peste 25 de milioane de exemplare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suma de 49.99Euro este una imensa pentru un joc care in curand va fi pe piata neagra gratis. Oricum dabea astept, din trailer imi pare foarte superb jocul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.ign.com/articles/2012/11/27/grand-theft-auto-v-pc-petition-hits-40000-signatures

Β 

S-au strans semnaturi pentru GTA 5 pentru PC. si mi se pare si normal sa o faca pentru ca orice consola ai avea tot vei reusi sa iti crackuiesti jocul si sa il joci gratis, iar cum mai toata lumea are PC si mai putini au console XBOX sau PS3 mi se pare destul de nasol sa faca un joc pentru unii si pentru altii nu, si poate daca sunt cei de la Rockstar destepti si cred ca sunt anul acesta, vor implementa un sistem al jocului incat sa fie foarte greu de crackuit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai fiti asa siguri de faza cu pirateria. Jocurile in general au inceput sa nu prea mai poata fi crack-ite, va uitati si la GTA4 ca pana a aparut o varianta cat de cat de facut sa mearga la indemana oricui a durat ceva timp. Acum depinde si de firmele de profil daca reusesc ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nu mai fiti asa siguri de faza cu pirateria. Jocurile in general au inceput sa nu prea mai poata fi crack-ite, va uitati si la GTA4 ca pana a aparut o varianta cat de cat de facut sa mearga la indemana oricui a durat ceva timp. Acum depinde si de firmele de profil daca reusesc ceva.

Β 

Β 

Chestia asta am observat-o si eu. In general companiile de jocuri au avansat in tehnologie, un exemplu bun sunt cei de la Rockstar Games ca tot veni vorba de GTA V. De cand a aparut GTA IV(penultimul joc lansat Β de aceasta companie) deja au luat-o in sus cu securitatea si cerintele minime de sistem. Cum ai spus si tu, aSisTeNt, in curand se va ajunge la o dezvoltare imensa in industria jocurilor si a tehnologiei, bun sunt de acord, dar ce te face sa crezi ca pirateria si acestia numiti 'hackeri' nu vor avansa si ei la randul lor in acest domeniu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va aparea pentru PC, normal ca il vor face si pentru Windows, problema e ca il vor lansa mai tarziu, in cazul GTA 4, jocul a aparut pentru Windows dupa 8 luni iar din cate observ, este posibil ca acest lucru sa se repete din nou. Deci jocul va fi facut si pentru calculatoare, doar ca nu va fi lansat in aceasi perioada cu cel facut pentru console.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chestia asta am observat-o si eu. In general companiile de jocuri au avansat in tehnologie, un exemplu bun sunt cei de la Rockstar Games ca tot veni vorba de GTA V. De cand a aparut GTA IV(penultimul joc lansat Β de aceasta companie) deja au luat-o in sus cu securitatea si cerintele minime de sistem. Cum ai spus si tu, aSisTeNt, in curand se va ajunge la o dezvoltare imensa in industria jocurilor si a tehnologiei, bun sunt de acord, dar ce te face sa crezi ca pirateria si acestia numiti 'hackeri' nu vor avansa si ei la randul lor in acest domeniu?

Ai dreptate, gandeste-te ca au fost sparte conturi de la marile agentii de securitate internationala si ale marilor banci si nu va putea fi crackuit un joc de calculator ? Sigur ca nu il vor crackui inainte de lansarea oficiala ca si FIFA sau NFS Most Wanted spre exemplu, dar tot vor reusii pana la urma.Β 

De data aceasta sunt sigur ca Rockstar va intarzia lansarea pentru PC din aceste motive: Vor lucra la un sistem bun care sa impiedice crackuirea jocului, deasemenea cred ca si GTA 4 a aparut mai tarziu decat pe console.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm...O alta varianta pe langa impiedicarea crack-urilor ar fii si sa il configureze mai bine astfel incat sa mearga cat de cat mai bine cum a fost si cu Max Payne 3.Speram ca daca e sa il configureze mai bine sa imi mearga si mie pe low la 20-30 fps:O

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...