Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

OmuPower

eG TV - Dota 2

Recommended Posts

Titlu oficial: Dota 2

Data lansării: 20.40.2013
Gen: Acţiune.

Durată: 03:12
Scurtă prezentare:
O prezentare al jocului Dota 2.


http://youtu.be/Gvir-S7v2Mw



Alte precizări:

Software folosit pentru editare: Adobe After Effects CS4 / Corel VideoStudio
Software folosit pentru filmare: Fraps

Like,dacă vă place.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un joc destul de interesant..Ar fi frumos daca si pe eGaming s-ar organiza competitii Dota 2.Felicitari pentru video , destul de ok.

 

 

PS: Ai facut kill numai pe noobs :)).Trebuia sa fimezi si tu niste duble kill , triple kill :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filmuletul este unul interesant,chiar daca nu este unul foarte spectaculos,ai respectul meu.Da,intr-adevar ar fi frumos sa se organizeze si pe eGaming competitii de Dota 2 ,dar din pacate nu sunt multii jucatori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte interesant filmuletul , si jocul in sine este destul de frumos !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe bune? Asta e prezentare a jocului? Spell-uri pe catapulta , te chinuiai sa castezi un ice path in tot team fight-u'  in timp ce ai tai se bateau si tu te uitai. Clipu' asta daca-l vede cineva mai cunoscator il pune direct la Fails of the Week, in niciun caz nu-l categoriseste ca o prezentare.

Pentru cei care vreti prezentari ale jocului cautati canalul de youtube: DotACinema . Acolo sunt prezentari la aproximativ toti eroii cu fiecare spell si ce tactici se aplica pentru el, avantaje si dezavantaje ale magiilor, etc. precum si tutoriale despre ce trebuie si ce nu sa faci in DotA 2.

Mai intai invata si tu jocul cum trebuie inainte sa faci prezentari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact, rashta saracu tot dadea cu auto-attack, in acel moment trebuia sa folosesti IcePath (W skill). Cel mai epic cand ai fost solo cu morph, ulti, tot, icepath, pffoaa.. tata' lor. Nu stiu care era mai fumat ca altu sa zic asa :)) , avea 0 damage cu atac el din cauza ca si-a transferat tot agility pe strength. 

Boss, daca mai vrei sa faci unu nou te pot ajuta cu comentariu - voce de il fac pe Litz sa planga noapte in pat de frica. Vezi ca daca cumperi iteme nu ajuta mereu , poti sa cumperi un smoke pentru gang-uri / observer wards si sentry pentru de-ward. 

 

Si toti care doriti competitii de DotA 2, va rog.. abia stiti cum ii cheama pe jumate din ei daca si pe aia. DotA 2 este inca in beta si inca sunt eroii care trebuie adaugati , eu unu' il astept pe Tresdin (legion commander, litz sa iti dai seama si tu) si techies. PM me daca vreti sa ma adaugati pe steam sa jucam, pot oferii sfat-uri, item-builds si orice doreste sufletul vostru' ala mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe bune? Asta e prezentare a jocului? Spell-uri pe catapulta , te chinuiai sa castezi un ice path in tot team fight-u' in timp ce ai tai se bateau si tu te uitai. Clipu' asta daca-l vede cineva mai cunoscator il pune direct la Fails of the Week, in niciun caz nu-l categoriseste ca o prezentare.

Pentru cei care vreti prezentari ale jocului cautati canalul de youtube: DotACinema . Acolo sunt prezentari la aproximativ toti eroii cu fiecare spell si ce tactici se aplica pentru el, avantaje si dezavantaje ale magiilor, etc. precum si tutoriale despre ce trebuie si ce nu sa faci in DotA 2.

Mai intai invata si tu jocul cum trebuie inainte sa faci prezentari.

@Da poi recunosc nustiu sa joc, is incepator joc de putin timp Dota 2.

@"O prezentare al jocului Dota 2." => Am facut aceasta prezentare omului de rand,care inca nu a jucat acest joc.

@Prezentarea este facut pentru doritorii care ar vrea sa joace Dota, si nustiu cum arata jocul in sine. ( Unu care sa apuca acuma de Dota , nu stie ce este un "Spell" etc.. )

@Normal ca pentru voi cunoscatorui jocului ,nu sunteti impresionati de acest video... Dar poate cineva care nu a jucat niciodata,si vrea sa joace acest joc va fii impresionat.

Mai intai invata si tu jocul cum trebuie inainte sa faci prezentari.

Imi cer scuze pentru aceasta prezentare,care te-a afectat intr-un mod negativ.

 

REPET: Acest trailer / prezentare, am vrut sa o fac pentru cei care nu stiu cum arata jocu si vor sa joace.

NOTA: Cand cineva care nu a jucat,si se uita la aceasta prezentare se uita prima oara la grafica jocului si cum este jocul in sine.

 

Imi pare rau Litz, pentru ca te-a suparat asa mult aceasta prezentare. Eu doar am vrut sa prezint jocul unor oameni care nu au auzit deloc,de acest joc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NOTA: Cand cineva care nu a jucat,si se uita la aceasta prezentare se uita prima oara la grafica jocului si cum este jocul in sine.

Asta e o tampenie cu grafica. Pe mine cand ma intereseaza un joc dau search pe youtube: DotA 2 Gameplay. Nu cred ca voi v-ati juca un joc la care doar va puteti uita fara sa faceti ceva iesit din comun.

Nu e vorba ca ma deranjeaza personal video-ul dar uite-te cum sunt facute prezentarile la SaMp spre exemplu. In ele gasesti lucururi de genul: War-uri intre mafii, actiuni spectaculoase ale politiei, stunt-uri , petreceri , s.a.m.d.

Intr-o prezentare la DotA 2 ai putea de exemplu sa prezinti lucrurile care le poti face in joc: item building , team play , killing, etc. altfel zis aspecte generale ale jocului.

Eu nu ti-am postat aici ca sa-ti critic felul in care joci, vad c-ai repetat in nenumarate randuri ca esti incepator. Ti-am postat sa-ti critic video-ul pentru ca nu asa se face o prezentare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...