Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radian

[Acceptat][Propunere] Special pentru [NEW]

Recommended Posts

Nick: Antwan

Sugestii: 

                1.Atunci cand un player cu rank [new] intra pentru prima data pe server sa apara  la chat  timp de 10 secunde  mesajul " pune ! ca sa vorbesti pe global, pentru mai multe in for ma tii , / warp tutorial "

               

                 2. Un model de tutorial cu explicari prin chat ....mult mai detaliat.....in functie de o comanda . Exemplu: /despre protectie  ( cu ce se fac protectiile , cat are ),

/despre pvp  , /despre rankuri . Asa  playerul are acces mult mai usor  la infor ma ti e.

 

                Eu vad multi "incepatori" care se plang ca nu stie sa faca protectie , sau daca serverul este survival , alte chestii .

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Atunci cand un player cu rank [new] intra pentru prima data pe server sa apara  la chat  timp de 10 secunde  mesajul " pune ! ca sa vorbesti pe global, pentru mai multe in for ma tii , / warp tutorial "

 

 

 

 

Imediat ce te spawnezi ai un sign in care spune modul de comunicare pa chat-ul global.

 

 

    2. Un model de tutorial cu explicari prin chat ....mult mai detaliat.....in functie de o comanda . Exemplu: /despre protectie  ( cu ce se fac protectiile , cat are ),

/despre pvp  , /despre rankuri . Asa  playerul are acces mult mai usor  la infor ma ti e.

 

 

La inceputul jocului am impresia ca primesti o carte in care iti spune in ce mod obtii rank.

 

Eu vad multi "incepatori" care se plang ca nu stie sa faca protectie , sau daca serverul este survival , alte chestii .

 

 

 

 

 

Iti imaginezi ca acei playeri in viata reala nu sunt in stare sa citeasca o carte de vizita, dar sa mai citeasca o carte ce contine un regulament bine strucurat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ideea mea ar fi, ca intr-un loc din cladirea din spawn sa fie amenajat frumos cu ziduri, pe care sa fie montate sign-uri cu informatii mai complexe, unde sa fie scris si despre protectii si despre modul Vip si mai multe reguli.

comanda: /warp tutorial sa te duca acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca stau mult pe server eu vad multi care pun intrebari.....mai bine sa fie afisat in chat sau sa fie spawnat intr-un loc special.....sunt prea varza :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa existe o comanda gen/information

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ma gandesc sa scot chat-ul local, nu prea ii vad rostul, daca vrei sa vorbesti cu cineva, foloseste /w, vrei sa vorbesti cu un grup, astazi se va deschide un server de mumble, intra acolo.

2. Crezi ca jucatori for executa comenzile respective?

 

 

Exista /warp tutorial unde ai explicat totul, exista carte cu tot regulamentul si cum primesti rank up, exista si semne la spawn care iti zice cum sa scri pe chat global, cum sa ajungi la tutorial, lista cu warp-uri, din pacate absolut nimeni nu le citeste desi pentru a iesi din spawn, treci prin semnele respective. Parca vad ca o sa fac si comenzile respective si nimeni nu le va folosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ar merge acele comenzi .....mai bine ii face spam pe chat 10 secunde atomat " scrie cu !.....blablabla" Si pt tutorial " Scrie /infor###### ...etc"

 

Multi playeri intreaba chestii care sunt si la /warp tutorial.....Intrebarea este dc nu acceseaza ....le este lene , ha ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Chat-ul global a fost scos

2. A fost intrudusa comanda /informatii unde ii arata jucatorului comenzile: /protectii, /pvp, /rank.

 

 

Multumesc de sugestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...